• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Yer fıstığının hangi hastalığa iyi geldiğine inanamayacaksınız!

2022-01-25 11:02:33
Yer fıstığının hangi hastalığa iyi geldiğine inanamayacaksınız!

Yer fıstığı tüketimi son yıllarda popüler oldu. Et ve yumurtadan sonra en güçlü protein kaynağı olan yer fıstığının faydalarını bir araya getirdik. Diğer kabuklu ürünlere göre de fiyatı daha uygun olan yer fıstığı aktarlardan marketlere kadar birçok yerde satılıyor. İşte bir avuç yer fıstığının faydaları...

#1
Foto - Yer fıstığı, badem ve kabak çekirdeği gibi yağlı tohumların 100 gramlarının protein içeriği tahıllardan yüksek, et ve kurubaklagillerin protein içeriklerine ise yakındır. Hatta yer fıstığı, et ve yumurtadan sonra en güçlü proteindir. Obeziteden alzaymıra kadar birçok hastalığa da şifadır. İşte bir avuç yer fıstığıyla gele şifanın etkileri...

Yer fıstığı, badem ve kabak çekirdeği gibi yağlı tohumların 100 gramlarının protein içeriği tahıllardan yüksek, et ve kurubaklagillerin protein içeriklerine ise yakındır. Hatta yer fıstığı, et ve yumurtadan sonra en güçlü proteindir. Obeziteden alzaymıra kadar birçok hastalığa da şifadır. İşte bir avuç yer fıstığıyla gele şifanın etkileri...

#2
Foto - -YER FISTIĞININ FAYDALARI- Kolesterol içermez.

-YER FISTIĞININ FAYDALARI- Kolesterol içermez.

#3
Foto - Fındığa nazaran protein bakımından daha zengin ve besleyici olarak tanımlanmaktadır.

Fındığa nazaran protein bakımından daha zengin ve besleyici olarak tanımlanmaktadır.

#4
Foto - Vücuda enerji verir.

Vücuda enerji verir.

#5
Foto - İyi bir B vitamini ve E vitamini kaynağıdır. Bu vitaminleri yüksek miktarda içermesi nedeniyle antioksidan ve antiinflamatuar özellik göstererek Alzheimer, Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklara karşı korur.

İyi bir B vitamini ve E vitamini kaynağıdır. Bu vitaminleri yüksek miktarda içermesi nedeniyle antioksidan ve antiinflamatuar özellik göstererek Alzheimer, Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklara karşı korur.

#6
Foto - Sindirim ve sinir sistemi hastalıklarının önlenmesinde etkilidir.

Sindirim ve sinir sistemi hastalıklarının önlenmesinde etkilidir.

#7
Foto - İyi bir diyet ürünüdür. Ayrıca obeziteye karşı etkilidir.

İyi bir diyet ürünüdür. Ayrıca obeziteye karşı etkilidir.

#8
Foto - B grubu vitaminleri, E vitamini, demir, çinko, potasyum ile antioksidan olan bazı mineralleri de yüksek oranda içermektedir.

B grubu vitaminleri, E vitamini, demir, çinko, potasyum ile antioksidan olan bazı mineralleri de yüksek oranda içermektedir.

#9
Foto - Enerji ve toplam yağ alımını arttırmamak için tüketilecek miktara dikkat edilmelidir. Günlük 15 adet(Bir avuç) yeterlidir.

Enerji ve toplam yağ alımını arttırmamak için tüketilecek miktara dikkat edilmelidir. Günlük 15 adet(Bir avuç) yeterlidir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23