• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Üzerinize yağ mı döküldü? İşte çıkarmanın 3 basit yolu...

2021-09-14 12:19:24
Üzerinize yağ mı döküldü? İşte çıkarmanın 3 basit yolu...

Yemek yerken ya da yemek yaparken tişörtte ya da diğer kıyafetlerde yağ lekesi sık karşılaşılan bir durumdur. Özellikle en sevdiğiniz tişörte hiç ummadığınız anda yağ lekesi bulaşabilir. Peki, yağ lekesi nasıl çıkar? İşte yağ lekesini temizlemenin 3 yolu...

#1
Foto - Kıyafetlerde yağ lekesi en sevilmeyen durum. Peki, kıyafette yağ lekesi çıkar mı? Kıyafetlerdeki yağları çıkarmak için karbonat, bebek pudrası ve bulaşık deterjanı gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Kıyafetlerde yağ lekesi en sevilmeyen durum. Peki, kıyafette yağ lekesi çıkar mı? Kıyafetlerdeki yağları çıkarmak için karbonat, bebek pudrası ve bulaşık deterjanı gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

#2
Foto - 1. BEBEK PUDRASI Yağ sıçramış tişörtü temizlemek zordur. En iyi çözüm lekeyi çok bekletmeden lekenin üzerine bebek pudrası dökmek. Pudrayı leke üzerine döktükten sonra biraz bekletin. Ardından pudranın yağı emdiğini göreceksiniz. Sonrasında kıyafetinizi makinede yıkayabilirsiniz.

1. BEBEK PUDRASI Yağ sıçramış tişörtü temizlemek zordur. En iyi çözüm lekeyi çok bekletmeden lekenin üzerine bebek pudrası dökmek. Pudrayı leke üzerine döktükten sonra biraz bekletin. Ardından pudranın yağı emdiğini göreceksiniz. Sonrasında kıyafetinizi makinede yıkayabilirsiniz.

#3
Foto - 2. KARBONAT Temizlik denilince karbonatı kullanmadan olmaz. Yağlanan bölgeye karbonat dökün ve lekeli bölgeyi fırçalayın. Ardından kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayın.

2. KARBONAT Temizlik denilince karbonatı kullanmadan olmaz. Yağlanan bölgeye karbonat dökün ve lekeli bölgeyi fırçalayın. Ardından kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayın.

#4
Foto - 3. BULAŞIK DETERJANI Bulaşık deterjanı mutfakta etkili olduğu kadar kıyafetlerde de etkili. Tişörtünüzü yıkamadan önce yağ bulaşan bölgeyi bulaşık deterjanı uygulayın. Ardından da çamaşır makinesinde yıkayın. Makineden çıkardığınızda lekenin çıktığını göreceksiniz.

3. BULAŞIK DETERJANI Bulaşık deterjanı mutfakta etkili olduğu kadar kıyafetlerde de etkili. Tişörtünüzü yıkamadan önce yağ bulaşan bölgeyi bulaşık deterjanı uygulayın. Ardından da çamaşır makinesinde yıkayın. Makineden çıkardığınızda lekenin çıktığını göreceksiniz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23