• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Türkiye'yi heyecanlandıran Milli Muharip Uçak açıklaması

2020-05-28 21:36:52
Türkiye'yi heyecanlandıran Milli Muharip Uçak açıklaması

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Milli Muharip Uçak projesi ile ilgili olarak konuştu.

#1
Foto - T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, SETA Vakfı tarafından düzenlenen online panel esnasında, kritik açıklamalarda bulundu.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, SETA Vakfı tarafından düzenlenen online panel esnasında, kritik açıklamalarda bulundu.

#2
Foto - Milli Muharip Uçak Programı ve Türk Hava Kuvvetleri’nin savaş uçağı ihtiyacına ilişkin soruyu yanıtlayan Demir, şunları söyledi:

Milli Muharip Uçak Programı ve Türk Hava Kuvvetleri’nin savaş uçağı ihtiyacına ilişkin soruyu yanıtlayan Demir, şunları söyledi:

#3
Foto - Özellikle, hazır alım olarak düşünülecek bir çözümün gündemimizde şu an için olmadığını söyleyebilirim. Bütün çabamız, 5’inci nesil Milli Muharip Uçak’a yoğunlaşmış durumda.

Özellikle, hazır alım olarak düşünülecek bir çözümün gündemimizde şu an için olmadığını söyleyebilirim. Bütün çabamız, 5’inci nesil Milli Muharip Uçak’a yoğunlaşmış durumda.

#4
Foto - Bu uçağın da devreye girmesinin blok anlayışı ile yapılması gibi bir yöntemi belirledik. Yani, uçağın operasyonel harekat ihtiyaçları tanımlamasında istenilen performans parametrelerinin hepsinin bir anda sağlanması yerine; belirli parametrelerinin sağlandığı, üst üste konularak ilerlendiği ve nihai performans hedefine erişildiği bir yaklaşım belirleyeceğiz.

Bu uçağın da devreye girmesinin blok anlayışı ile yapılması gibi bir yöntemi belirledik. Yani, uçağın operasyonel harekat ihtiyaçları tanımlamasında istenilen performans parametrelerinin hepsinin bir anda sağlanması yerine; belirli parametrelerinin sağlandığı, üst üste konularak ilerlendiği ve nihai performans hedefine erişildiği bir yaklaşım belirleyeceğiz.

#5
Foto - Bu anlamda da ilk prototiplerimizin belki 5’inci neslin bir altında – 4.5/4++ nesil – performans göstermesi, daha sonra ileri gitmesi gibi bir yöntemle ara boşluğun doldurmayı düşünüyoruz.

Bu anlamda da ilk prototiplerimizin belki 5’inci neslin bir altında – 4.5/4++ nesil – performans göstermesi, daha sonra ileri gitmesi gibi bir yöntemle ara boşluğun doldurmayı düşünüyoruz.

#6
Foto - Bu arada, tabi F-16’ların çeşitli modernizasyon işlemleri devam ediyor. Kabiliyet kazandırma konusunda çalışmalar devam ediyor. (savunmasanayist)

Bu arada, tabi F-16’ların çeşitli modernizasyon işlemleri devam ediyor. Kabiliyet kazandırma konusunda çalışmalar devam ediyor. (savunmasanayist)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı