• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Sosyal medyada yıldız oldu! İstanbul'un en çok fotoğraf çekilen yeri

2020-11-25 14:11:27
Sosyal medyada yıldız oldu! İstanbul'un en çok fotoğraf çekilen yeri

Roma ve Osmanlı'ya başkentlik yapan binlerce yıllık geçmişe sahip İstanbul, dünyanın en önemli turistik rotalarından biri olma özelliği taşıyor. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan İstanbul, son yıllarda yaygınlık kazanan sosyal medya mecralarının da yıldızı.

#1
Foto - Öyle ki özellikle Instagram'da İstanbul fotoğrafı en çok paylaşılan beş kentten biri. Bu konuda İstanbul'un en büyük rakipleri Paris, Londra, New York ve Barcelona. Yapılan araştırmalara göre İstanbul genelinde turistlerin en çok fotoğraf çektikleri yerler tespit edildi. Bu sayede İstanbul'un en popüler Instagram rotaları da ortaya çıktı.

Öyle ki özellikle Instagram'da İstanbul fotoğrafı en çok paylaşılan beş kentten biri. Bu konuda İstanbul'un en büyük rakipleri Paris, Londra, New York ve Barcelona. Yapılan araştırmalara göre İstanbul genelinde turistlerin en çok fotoğraf çektikleri yerler tespit edildi. Bu sayede İstanbul'un en popüler Instagram rotaları da ortaya çıktı.

#2
Foto - Kapalıçarşı Dünyanın en eski alışveriş merkezi olarak kabul edilen Kapalıçarşı, İstanbul'un fethinden sonra kentin ticari hayatına canlılık kazandırmak için Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirildi. Yüzlerce dükkana ev sahipliği yapan Kapalıçarşı uzun süre dünyanın en büyük kapalı alışveriş merkezi olma özelliğini taşıdı. Günümüzde de İstanbul'a gelen turistlerin mutlaka uğradığı ve alışverişlerinin önemli bir bölümünü yaptıkları yer olan Kapalıçarşı, sosyal medyada da üzerine düşen payı alıyor. Kapalıçarşı, İstanbul'a gelen turistlerin en çok paylaşım yaptıkları yerlerin başında geliyor.

Kapalıçarşı Dünyanın en eski alışveriş merkezi olarak kabul edilen Kapalıçarşı, İstanbul'un fethinden sonra kentin ticari hayatına canlılık kazandırmak için Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirildi. Yüzlerce dükkana ev sahipliği yapan Kapalıçarşı uzun süre dünyanın en büyük kapalı alışveriş merkezi olma özelliğini taşıdı. Günümüzde de İstanbul'a gelen turistlerin mutlaka uğradığı ve alışverişlerinin önemli bir bölümünü yaptıkları yer olan Kapalıçarşı, sosyal medyada da üzerine düşen payı alıyor. Kapalıçarşı, İstanbul'a gelen turistlerin en çok paylaşım yaptıkları yerlerin başında geliyor.

#3
Foto - Sultanahmet-Ayasofya UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Tarihi Yarımada bölgesinin merkezi konumundaki At Meydanı ve Ayasofya Camii, kuşkusuz İstanbul'un en önemli turistik rotası. Roma döneminden kalma Hipodrom kalıntıları, Sultanahmet Camii ve Ayasofya Camii bu bölgenin en ünlü yapıları. İstanbul'u ziyaret eden turistler için de bu noktalar fotoğraf paylaşma konusunda öncelikli yerlerden. Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii arasında kalan bölge, İstanbul'a gelen turistlerin en çok fotoğraf paylaşımı yaptıkları yer. Bunda her iki tarafa döndüklerinde yakalayabildikleri iki farklı muhteşem açının da payı çok büyük.

Sultanahmet-Ayasofya UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Tarihi Yarımada bölgesinin merkezi konumundaki At Meydanı ve Ayasofya Camii, kuşkusuz İstanbul'un en önemli turistik rotası. Roma döneminden kalma Hipodrom kalıntıları, Sultanahmet Camii ve Ayasofya Camii bu bölgenin en ünlü yapıları. İstanbul'u ziyaret eden turistler için de bu noktalar fotoğraf paylaşma konusunda öncelikli yerlerden. Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii arasında kalan bölge, İstanbul'a gelen turistlerin en çok fotoğraf paylaşımı yaptıkları yer. Bunda her iki tarafa döndüklerinde yakalayabildikleri iki farklı muhteşem açının da payı çok büyük.

#4
Foto - Galata Paris için Eiffel Kulesi neyse İstanbul için de Galata Kulesi odur. Bunu söyleyen biz değil bizzat İstanbul'a gelen turistler. son yıllarda tüm dünyada İstanbul denince akla gelen ilk görüntülerden biri olan ve geçmişi yaklaşık 1500 yıl geriye giden Galata Kulesi bu yönüyle turistlerin İstanbul'da şehre gelir gelmez ilk görmek istedikleri yerlerden biri.

Galata Paris için Eiffel Kulesi neyse İstanbul için de Galata Kulesi odur. Bunu söyleyen biz değil bizzat İstanbul'a gelen turistler. son yıllarda tüm dünyada İstanbul denince akla gelen ilk görüntülerden biri olan ve geçmişi yaklaşık 1500 yıl geriye giden Galata Kulesi bu yönüyle turistlerin İstanbul'da şehre gelir gelmez ilk görmek istedikleri yerlerden biri.

#5
Foto - Galata Boğaziçi, Haliç ve Üsküdar kıyılarını kuş bakışı izleyebileceğiniz Galata Kulesi, girişinde saatlerce kuyrukta beklemeye değecek bir manzara ve tarihi deneyim sunuyor. Hâl böyle olunca da bu muhteşem manzara İstanbul'a dair fotoğraflar arasında en çok paylaşılanlar arasına giriyor.

Galata Boğaziçi, Haliç ve Üsküdar kıyılarını kuş bakışı izleyebileceğiniz Galata Kulesi, girişinde saatlerce kuyrukta beklemeye değecek bir manzara ve tarihi deneyim sunuyor. Hâl böyle olunca da bu muhteşem manzara İstanbul'a dair fotoğraflar arasında en çok paylaşılanlar arasına giriyor.

#6
Foto - Balat Bir dönem Rum aristokratların yaşadığı ve bu yüzden görkemli yapılar inşa ettiği Balat, uzun süre kaderine terk edilmiş bir durumdaydı. Ancak son yıllarda yaşanan canlanmayla birlikte Balat, İstanbul'un yeni çekim merkezi haline gelmeyi başardı.

Balat Bir dönem Rum aristokratların yaşadığı ve bu yüzden görkemli yapılar inşa ettiği Balat, uzun süre kaderine terk edilmiş bir durumdaydı. Ancak son yıllarda yaşanan canlanmayla birlikte Balat, İstanbul'un yeni çekim merkezi haline gelmeyi başardı.

#7
Foto - Balat Fener Rum Patrikhanesi'ne de ev sahipliği yapan bu dini ve tarihi semt son yıllarda restore edilen şirin binaları, iddialı kafeleri ve antikacılarıyla kentin en turistik rotalarından biri haline geldi. Kedileriyle de ünlü bu tarih semt artık yabancı turistlerin Instagram paylaşımlarında da en çok yer alan bölgelerden biri oldu.

Balat Fener Rum Patrikhanesi'ne de ev sahipliği yapan bu dini ve tarihi semt son yıllarda restore edilen şirin binaları, iddialı kafeleri ve antikacılarıyla kentin en turistik rotalarından biri haline geldi. Kedileriyle de ünlü bu tarih semt artık yabancı turistlerin Instagram paylaşımlarında da en çok yer alan bölgelerden biri oldu.

#8
Foto - Süleymaniye Eminönü ve Balat üzerinde devam eden hattı Süleymaniye'ye doğru yönlendirdiğimizde karşımıza Mimar Sinan'ın muhteşem eserinin yanı sıra kentin de en güzel manzaralarından biri çıkıyor. Mimar Sinan'ın kalfalık eseri olarak tanımladığı ama aslında her şeyiyle bir başyapıt olan ve Osmanlı'nın en güçlü döneminde, Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı külliye İstanbul'un tarihi dokusunun çok önemli bir parçası.

Süleymaniye Eminönü ve Balat üzerinde devam eden hattı Süleymaniye'ye doğru yönlendirdiğimizde karşımıza Mimar Sinan'ın muhteşem eserinin yanı sıra kentin de en güzel manzaralarından biri çıkıyor. Mimar Sinan'ın kalfalık eseri olarak tanımladığı ama aslında her şeyiyle bir başyapıt olan ve Osmanlı'nın en güçlü döneminde, Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı külliye İstanbul'un tarihi dokusunun çok önemli bir parçası.

#9
Foto - Süleymaniye Hem Süleymaniye Camii'nin içi hem de külliyenin bütünü turistlerin İstanbul'da en çok fotoğraf çektikleri yerler arasında bulunuyor. Bunda kuşkusuz son yıllarda büyük popülarite kazanan Türk dizilerinin de etkisi büyük.

Süleymaniye Hem Süleymaniye Camii'nin içi hem de külliyenin bütünü turistlerin İstanbul'da en çok fotoğraf çektikleri yerler arasında bulunuyor. Bunda kuşkusuz son yıllarda büyük popülarite kazanan Türk dizilerinin de etkisi büyük.

#10
Foto - İstiklal Caddesi Rue Grand Pera ya da uzun süredir kullanılan adıyla İstiklal Caddesi, İstanbul'un Osmanlı döneminden bu yana dünyaya açılan yüzüydü. Kafeleri, sinema ve tiyatrolarıyla Osmanlı döneminde kentin en batılı yüzü olan Pera bölgesinin kalbi İstiklal, günümüzde de İstanbul'un en canlı caddesi.

İstiklal Caddesi Rue Grand Pera ya da uzun süredir kullanılan adıyla İstiklal Caddesi, İstanbul'un Osmanlı döneminden bu yana dünyaya açılan yüzüydü. Kafeleri, sinema ve tiyatrolarıyla Osmanlı döneminde kentin en batılı yüzü olan Pera bölgesinin kalbi İstiklal, günümüzde de İstanbul'un en canlı caddesi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23