• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Sosyal medyada alçak provokasyon! Kürtleri sokağa dökme girişimi

2020-06-01 10:55:19
Sosyal medyada alçak provokasyon! Kürtleri sokağa dökme girişimi

YENİAKİT.COM.TR - Ankara’da üç kişinin saldırısına uğrayan 20 yaşındaki Barış Çakan hayatını kaybettiği iddia edildi. Bunu fırsat bilen terör örgütü sempatizanları sosyal medyada Çakan’ın Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğünü iddia ederek devleti suçlayıp sokağa dökülme çağrıları yapmaya başladı.

#1
Foto - ABD'de siyahi George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan ve ülkeyi savaş alanına çeviren protesto gösterilerini fırsat bilen terör örgütü PKK yandaşları Kürt kökenli vatandaşları sokağa dökmek için düğmeye bastı.

ABD'de siyahi George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan ve ülkeyi savaş alanına çeviren protesto gösterilerini fırsat bilen terör örgütü PKK yandaşları Kürt kökenli vatandaşları sokağa dökmek için düğmeye bastı.

#2
Foto - Başkent Ankara’nın Etimesgut ilçesi Alsancak Mahallesi’nde önceki gün akşam saatlerinde ‘müzik dinleme’ tartışması nedeniyle cinayet işlendi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada cinayetin Kürtçe müzik nedeniyle değil ezan okunduğu sırada müzik dinlenmesi nedeniyle çıkan tartışma sonucu yaşandığı açıklandı. İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Haftasonu Ankara’da ezan okunduğu esnada yüksek sesle müzik dinlenmesi üzerine iki grup arasında tartışma çıktığı ve Kürtçe müzik dinleyen gencin öldürüldüğü iddia edilmiştir. İddiaların aksine dinlenen müzik Kürtçe değildir. Ve ezan okunduğu sırada yüksek sesle müzik dinleyenleri ikaz eden vatandaşımız, göğsünden yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve hayatını kaybetmiştir. Haliyle anlatıldığı gibi hayatını kaybeden müzik dinleyen değil, müzik dinleyenleri uyaran vatandaşımızdır. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.” denildi.

Başkent Ankara’nın Etimesgut ilçesi Alsancak Mahallesi’nde önceki gün akşam saatlerinde ‘müzik dinleme’ tartışması nedeniyle cinayet işlendi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada cinayetin Kürtçe müzik nedeniyle değil ezan okunduğu sırada müzik dinlenmesi nedeniyle çıkan tartışma sonucu yaşandığı açıklandı. İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Haftasonu Ankara’da ezan okunduğu esnada yüksek sesle müzik dinlenmesi üzerine iki grup arasında tartışma çıktığı ve Kürtçe müzik dinleyen gencin öldürüldüğü iddia edilmiştir. İddiaların aksine dinlenen müzik Kürtçe değildir. Ve ezan okunduğu sırada yüksek sesle müzik dinleyenleri ikaz eden vatandaşımız, göğsünden yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve hayatını kaybetmiştir. Haliyle anlatıldığı gibi hayatını kaybeden müzik dinleyen değil, müzik dinleyenleri uyaran vatandaşımızdır. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.” denildi.

#3
Foto - Bu cinayeti fırsat bilen HDP başta olmak üzere terör örgütü yandaşları ve diğer marjinal sol gruplar cinayetin Kürtçe müzik dinlendiği gerekçesiyle yaşandığını iddia ederek tehlikeli bir provokasyona girişti.

Bu cinayeti fırsat bilen HDP başta olmak üzere terör örgütü yandaşları ve diğer marjinal sol gruplar cinayetin Kürtçe müzik dinlendiği gerekçesiyle yaşandığını iddia ederek tehlikeli bir provokasyona girişti.

#4
Foto - Twitter’da ‘İsimsizler Hareketi’ isimli fake bir hesaptan başlatılan provokasyon girişiminde #KatilAKP hastagi açılarak terör örgütü sempatizanlarına sokağa dökülme çağrıları yapılıyor.

Twitter’da ‘İsimsizler Hareketi’ isimli fake bir hesaptan başlatılan provokasyon girişiminde #KatilAKP hastagi açılarak terör örgütü sempatizanlarına sokağa dökülme çağrıları yapılıyor.

#5
Foto - Devleti ‘terör örgütü DAEŞ ile yanyana getirme küstahlığında bulunan terör sempatizanları Başka Recep Tayyip Erdoğan’ı DAEŞ’li teröristlere benzettikleri alçak görselleri de paylaşıyor.

Devleti ‘terör örgütü DAEŞ ile yanyana getirme küstahlığında bulunan terör sempatizanları Başka Recep Tayyip Erdoğan’ı DAEŞ’li teröristlere benzettikleri alçak görselleri de paylaşıyor.

#6
Foto - HDP ise söz konusu provokasyonun başını çekiyor. HDP’li Remziye Tosun Twitter hesabından skandal ifadeler kullandı. Tosun “Ankara’da Kürtçe müzik dinleyen Barış Çakan adlı genç kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Kürd’ün diline, tarihine, kültürüne, doğasına, mezar taşına; kısacası her şeyine düşmansınız!!! Bu düşmanlık sizin sonunuz olacaktır... Faşistsiniz faşist!!!” yazdı.

HDP ise söz konusu provokasyonun başını çekiyor. HDP’li Remziye Tosun Twitter hesabından skandal ifadeler kullandı. Tosun “Ankara’da Kürtçe müzik dinleyen Barış Çakan adlı genç kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Kürd’ün diline, tarihine, kültürüne, doğasına, mezar taşına; kısacası her şeyine düşmansınız!!! Bu düşmanlık sizin sonunuz olacaktır... Faşistsiniz faşist!!!” yazdı.

#7
Foto - ABD’deki siyahi ayaklanmanın hemen ardından Ankara’nın göbeğinde işlenen manidar cinayeti fırsat bilerek terörü hortlatmaya çalışan sosyal medya teröristlerine karşı İçişleri Bakanlığı’nın gerekli adımları atması bekleniyor. (Kaynak: yeniakit.com.tr)

ABD’deki siyahi ayaklanmanın hemen ardından Ankara’nın göbeğinde işlenen manidar cinayeti fırsat bilerek terörü hortlatmaya çalışan sosyal medya teröristlerine karşı İçişleri Bakanlığı’nın gerekli adımları atması bekleniyor. (Kaynak: yeniakit.com.tr)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı