• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Paradan virüs bulaşır mı? Koronavirüs paranın yüzeyinde ne kadar yaşıyor?

2020-04-07 20:00:59
Paradan virüs bulaşır mı? Koronavirüs paranın yüzeyinde ne kadar yaşıyor?

Koronavirüsten korunma amacıyla vatandaşlar koronavirüsün hangi yüzeylerden bulaşıp bulaşmadığını araştırıyor. Gün içerisinde en çok temas edilen paranın yüzeyinde koronavirüs ne kadar yaşabilir? Koronavirüs paradan bulaşır mı?

#1
Foto - Hong Kong Üniversitesinde uzmanlar, ölümcül virüsün oda sıcaklığında hangi yüzeylerde kaç gün hayatta kalabildiğini inceledi.

Hong Kong Üniversitesinde uzmanlar, ölümcül virüsün oda sıcaklığında hangi yüzeylerde kaç gün hayatta kalabildiğini inceledi.

#2
Foto - Araştırmaya göre Koronavirüs paslanmaz çelik ve plastik yüzeylerde ise 4 ile 7 gün varlığını sürdürebiliyor. Virüs, kağıt para ve cam yüzeylerde de 4 güne kadar aktif kalabiliyor.

Araştırmaya göre Koronavirüs paslanmaz çelik ve plastik yüzeylerde ise 4 ile 7 gün varlığını sürdürebiliyor. Virüs, kağıt para ve cam yüzeylerde de 4 güne kadar aktif kalabiliyor.

#3
Foto - Uzmanlar, temizlik ürünleri, dezenfektanlar ve sık el yıkamayla virüsün yok edilebileceğinin de altını çizdi. Peki, virüsün zayıf noktası nedir? Amerikan Scripps Araştırma Enstitüsü de koronavirüsün zayıf noktasını tespit etmeyi başardı.

Uzmanlar, temizlik ürünleri, dezenfektanlar ve sık el yıkamayla virüsün yok edilebileceğinin de altını çizdi. Peki, virüsün zayıf noktası nedir? Amerikan Scripps Araştırma Enstitüsü de koronavirüsün zayıf noktasını tespit etmeyi başardı.

#4
Foto - Araştırmaya göre SARS hastalarından alınan bir antikor, koronavirüsün belirli bir bölgesine tutunabiliyor.

Araştırmaya göre SARS hastalarından alınan bir antikor, koronavirüsün belirli bir bölgesine tutunabiliyor.

#5
Foto - Antikor, bölgeyi çok sıkı kavrayamasa da virüsün zayıf noktasının böylece belirlendiği ifade ediliyor.

Antikor, bölgeyi çok sıkı kavrayamasa da virüsün zayıf noktasının böylece belirlendiği ifade ediliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı