• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Mete Yarar, gemi baskınını 2 yıl önceden nasıl bildi?

2020-11-24 21:00:17
Mete Yarar, gemi baskınını 2 yıl önceden nasıl bildi?

Türk bandıralı Roseline-A gemisinde 'Libya'ya yönelik silah ambargosu' bahane edilerek yapılan hukuksuz arama Türkiye'nin gündemindeyken, konuya ilişkin özel bir ayrıntı dikkatleri çekti. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın 2 yıl önce kaleme aldığı 'Oyunun Sonu - Deliler' romanında olayı birebir anlattığı ortaya çıktı.

#1
Foto - Türk bandıralı Roseline-A gemisi taşıdığı insani yardım malzemeleri ile İstanbul'dan demir alarak Libya'ya hareket etti.

Türk bandıralı Roseline-A gemisi taşıdığı insani yardım malzemeleri ile İstanbul'dan demir alarak Libya'ya hareket etti.

#2
Foto - Gemi, Yunan bir komutanın sevk ve idaresinde yapılan İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni tarafından dün, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Libya açıklarında durduruldu.

Gemi, Yunan bir komutanın sevk ve idaresinde yapılan İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni tarafından dün, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Libya açıklarında durduruldu.

#3
Foto -

"SİLAH AMBARGOSUNA İLİŞKİN İNCELEME" - Komuta merkezi İtalya'nın başkenti Roma'da olan İrini Operasyonu'ndan Akdeniz'de Türk gemisine yönelik denetime ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "İrini Operasyonu, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2292 ve 2526 sayılı kararlarının uygulanması çerçevesinde, 'Roseline A' isimli Türk bayraklı genel kargo gemisine çıktı ve Libya'ya yönelik silah ambargosuna ilişkin incelemelerde bulundu" ifadesi kullanıldı.

#4
Foto - METE YARAR 2 YIL ÖNCE BİRE BİR ANLATTI - Türkiye'den bu skandala art arda kınamalar gelirken, konuyla ilgili bir ayrıntı dikkatleri çekti. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın 2018 yılında kaleme aldığı 'Oyunun Sonu - Deliler' kitabında, dün yaşanan bu kriz daha gerçekleşmeden uzun zaman önce birebir anlatıldığı ortaya çıktı.

METE YARAR 2 YIL ÖNCE BİRE BİR ANLATTI - Türkiye'den bu skandala art arda kınamalar gelirken, konuyla ilgili bir ayrıntı dikkatleri çekti. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın 2018 yılında kaleme aldığı 'Oyunun Sonu - Deliler' kitabında, dün yaşanan bu kriz daha gerçekleşmeden uzun zaman önce birebir anlatıldığı ortaya çıktı.

#5
Foto - Yarar'ın kitabında yer verdiği çok benzer senaryoda olayın geçtiği yıl olarak 2020'yi işaret etmesi de gözlerden kaçmadı.

Yarar'ın kitabında yer verdiği çok benzer senaryoda olayın geçtiği yıl olarak 2020'yi işaret etmesi de gözlerden kaçmadı.

#6
Foto - TARIM MALZEMESİ TAŞIYAN TÜRK GEMİSİNE 'SİLAH' KOMPLOSU - Mete Yarar kitabında, 2020 yılında Doğu Akdeniz'de istihbarat savaşlarının öne çıkacağına vurgu yapıyor.

TARIM MALZEMESİ TAŞIYAN TÜRK GEMİSİNE 'SİLAH' KOMPLOSU - Mete Yarar kitabında, 2020 yılında Doğu Akdeniz'de istihbarat savaşlarının öne çıkacağına vurgu yapıyor.

#7
Foto - Yarar, ilgili bölümde terör örgütlerine sevkiyatı yapılacak silahların dolu olduğu konteynerlerin Türk şirketlerine ait içi tarım malzemesi dolu olan konteynerle değiştirildiğinden bahsediyor.

Yarar, ilgili bölümde terör örgütlerine sevkiyatı yapılacak silahların dolu olduğu konteynerlerin Türk şirketlerine ait içi tarım malzemesi dolu olan konteynerle değiştirildiğinden bahsediyor.

#8
Foto - Silah sevkiyatının Türkiye tarafından organize edildiğini söylemek için Türk sularında transferin yapılacağının belirtildiği kitapta, karakterler bu operasyonu denizaltından durdurma planı yapıyor.

Silah sevkiyatının Türkiye tarafından organize edildiğini söylemek için Türk sularında transferin yapılacağının belirtildiği kitapta, karakterler bu operasyonu denizaltından durdurma planı yapıyor.

#9
Foto - Türk gemisine helikopterlerle operasyon yapılacağının vurgulandığı romanda uluslararası komploya SAT komandoları tarafından müdahale ediliyor.

Türk gemisine helikopterlerle operasyon yapılacağının vurgulandığı romanda uluslararası komploya SAT komandoları tarafından müdahale ediliyor.

#10
Foto - İşte kitapta geçen o bölümler...

İşte kitapta geçen o bölümler...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23