• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Korkutan manzara! Mezarlıklar tek tek çökmeye başladı

2021-11-28 12:54:16
Korkutan manzara! Mezarlıklar tek tek çökmeye başladı

Bolvadin ilçesindeki mezarlık ve evlerin bulunduğu bölgede deprem kaynaklı yarıklar oluştu. Ortaya çıkan dev yarıklar, korkutan görüntüleri de beraberinde getirdi.

#1
Foto - Konya'daki depremin ardından mezarlıkların çökmeye başlaması, bölge sakinlerinde büyük korkuya yol açtı.

Konya'daki depremin ardından mezarlıkların çökmeye başlaması, bölge sakinlerinde büyük korkuya yol açtı.

#2
Foto - Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde uzun yıllardır iki mahallede yaşanan yüzey deformasyonları ve topraklardaki yarıklar Konya depreminin de etkisiyle birlikte hayli arttı. Yarıklar yüzünden bir çok mezarın olduğu yer de çökerken evlerin duvarlarında devasa çatlaklar meydana gelmeye başladı. Ortaya çıkan manzara, görenleri ürküttü.

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde uzun yıllardır iki mahallede yaşanan yüzey deformasyonları ve topraklardaki yarıklar Konya depreminin de etkisiyle birlikte hayli arttı. Yarıklar yüzünden bir çok mezarın olduğu yer de çökerken evlerin duvarlarında devasa çatlaklar meydana gelmeye başladı. Ortaya çıkan manzara, görenleri ürküttü.

#3
Foto - 6 YIL ÖNCE BAŞLADI Bolvadin ilçe merkezindeki Akçeşme ile Şıhlar mahallelerinde 6 yıl önce meydana gelen yüzey deformasyonları ve yarıklar Konya'da yaklaşık 20 gün önce yaşanan depremin ardından artmaya ve genişlemeye başladı.

6 YIL ÖNCE BAŞLADI Bolvadin ilçe merkezindeki Akçeşme ile Şıhlar mahallelerinde 6 yıl önce meydana gelen yüzey deformasyonları ve yarıklar Konya'da yaklaşık 20 gün önce yaşanan depremin ardından artmaya ve genişlemeye başladı.

#4
Foto - Yarıklar nedeniyle bir çok ev ve eklentileri zarara görürken bölgedeki mezarlıkta da önemli çapta tahribatlar yaşandı.

Yarıklar nedeniyle bir çok ev ve eklentileri zarara görürken bölgedeki mezarlıkta da önemli çapta tahribatlar yaşandı.

#5
Foto - Yarıklar nedeniyle bir çok mezar olduğu yere çökerken, evlerin duvarlarındaki çatlaklarda artmaya hatta bazı bölgelerde yıkımlar yaşanmaya başlandı.

Yarıklar nedeniyle bir çok mezar olduğu yere çökerken, evlerin duvarlarındaki çatlaklarda artmaya hatta bazı bölgelerde yıkımlar yaşanmaya başlandı.

#6
Foto - ÇÖKEN MEZARLIKLAR KORKUTTU Yarıklar nedeniyle özellikle çöken mezarlar görüntüsü ile herkesi korkuturken, çökmelerin yaşandığı duvarlar ise görüntüsü adeta deprem yıkımını aratmadı. Çatlaklar nedeniyle bir çok ev boşaltılırken, boşaltılan evlerin duvarlarında devasa boyutlarda çatlaklar olduğu ve bazı bölümlerinin ise yıkılması sonucu harabeye döndüğü dikkatlerden kaçmadı.

ÇÖKEN MEZARLIKLAR KORKUTTU Yarıklar nedeniyle özellikle çöken mezarlar görüntüsü ile herkesi korkuturken, çökmelerin yaşandığı duvarlar ise görüntüsü adeta deprem yıkımını aratmadı. Çatlaklar nedeniyle bir çok ev boşaltılırken, boşaltılan evlerin duvarlarında devasa boyutlarda çatlaklar olduğu ve bazı bölümlerinin ise yıkılması sonucu harabeye döndüğü dikkatlerden kaçmadı.

#7
Foto - UZMANLAR İNCELEME YAPTI Yarıkların ilk ortaya çıkmasının ardından bölgeye gelen bilim adamlarının yaptıkları incelemelerde, yüzey deformasyonlarına neden olan olaya bölgeden geçen fay hatlarının sebep olduğunu belirledi.

UZMANLAR İNCELEME YAPTI Yarıkların ilk ortaya çıkmasının ardından bölgeye gelen bilim adamlarının yaptıkları incelemelerde, yüzey deformasyonlarına neden olan olaya bölgeden geçen fay hatlarının sebep olduğunu belirledi.

#8
Foto - Bilim adamlarının bölgeyi 6 yıldır takibe aldıkları ve incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

Bilim adamlarının bölgeyi 6 yıldır takibe aldıkları ve incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

#9
Foto - BÖLGE SAKİNLERİ KORKUYOR Bölge sakinlerinden Saim Arpa isimli vatandaş, ortaya çıkan görüntünün kendilerini çok korkuttuğunu ifade ederek, bölge için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

BÖLGE SAKİNLERİ KORKUYOR Bölge sakinlerinden Saim Arpa isimli vatandaş, ortaya çıkan görüntünün kendilerini çok korkuttuğunu ifade ederek, bölge için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23