• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

2024-06-12 09:58:24
Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! “Zam yerine indirim yaptık”

Gaziantep'in önde gelen baklava firmalarından biri, Kurban Bayramı öncesi birinci kalite baklavayı 950 liradan 599 liraya düşürdü. Firma yöneticisi Murat Bakır, sürekli zamlarla mücadele etmek için zam yerine indirim kararı aldıklarını belirtti.

#1
Foto - Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

Kurban Bayramı'na günler kala Gaziantep'in önde gelen baklava firmalarından biri, 950 lira olan birinci kalite baklava fiyatını 599 liraya indirdi. Son günlerde ülkenin sürekli zamlarla gündeme geldiğini söyleyen firma yönetim kurulu üyesi Murat Bakır, "Bayramda her vatandaşımız baklavaya yesin diye zam yerine indirim yapma kararı aldık" dedi.

#2
Foto - Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

Türk mutfağının en önemli tatlıları arasında yer alan ve adı Gaziantep ile özdeşleşen baklava üretiminde Kurban Bayramı öncesi yoğunluk had safhaya çıktı. Bayrama günler kala Gaziantep'in önde gelen baklava firmaları arasında yer alan Antepsan Baklava ise vatandaşa jest yaparak baklava fiyatlarında indirim yaptı. Gaziantepli firma, 950 lira olan birinci kalite baklava fiyatını 599 liraya indirirken firma yönetim kurulu üyesi Murat Bakır, son yıllarda ülkede sürekli zamların gündeme geldiğini ancak firma olarak bunun tam tersi indirim yapma kararını aldıklarını ve indirim yapan ilk firma olduklarını söyledi. Bakır, "Bayramda her vatandaşımız baklavaya yesin diye zam yerine indirim yapma kararı aldık" dedi.

#3
Foto - Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

"Tüm halkımız baklavaya ulaşsın diye güzel bir indirim yaptık" Bayram öncesi vatandaşları düşünerek baklava önemli bir indirim yaptıklarını söyleyen Murat Bakır, "Bayram öncesi baklavaya büyük bir indirim yaptık. Bu halkımız için yapılan bir indirim. Bayram öncesi işlerimiz çok yoğun. Biz de tüm halkımız baklavaya ulaşsın diye güzel bir indirim yaptık. Biz bu fiyatı bayramdan sonra da bu şekilde devam ettirmek istiyoruz. Fiyatlar son zamanlarda çok yükseldi ve her kesimden vatandaşın baklavaya ulaşması zorlaştı.

#4
Foto - Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

Gastronomi kentindeyiz, gıda sektöründe yaşanan fiyat artışlarına karşı halkımızın serzenişlerinin farkındayız. Bu artışlar enflasyon kaynaklı olsa da biz ezberleri bozuyoruz ve indirim yapıyoruz. Baklavanın kalitesini daha da arttırarak her vatandaşımızın yiyebileceği bir fiyata getirdik. Zaten ürünümüz coğrafi işaretli bir ürün olduğu için belli bir kalite altında üretim yapamıyoruz" dedi.

#5
Foto - Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

"Piyasada birinci sınıf baklava 950 TL ama biz bu fiyatı 599 TL'ye indirdik" Yaptıkları indirimin detaylarını da açıklayan Bakır, "Şuan piyasada birinci sınıf baklava 950 TL. Biz ise bu fiyatı 599 TL'ye indirdik. Bu fiyat bizim maliyetimizin altında bir bir fiyat ama bu sene fıstık rekoltesi çok görünüyor. O nedenle biz bu fiyatların daha da düşeceğini, fıstık fiyatlarının da düşeceğini düşünüyoruz. Biz de bayramdan sonra da fiyatları bu seviyede tutmak, hatta daha aşağı indirme hedefindeyiz. Bayramların olmazsa olmazı tatlıdır. Baklava da bayramların en vazgeçilmez tatlısıdır. Bu indirimlerle ilgili vatandaşlarımızdan ve özellikle sosyal medyadan çok güzel tepkiler aldık. Biz bunun devamını getirmek ve vatandaşlarımızın çok lezzetli bir bayram geçirmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

#6
Foto - Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

"Bayram öncesi her yere baklava gönderiyoruz" Bayram öncesi yoğunluğun had safhaya ulaştığını ve dünyanın pek çok noktası ile Türkiye'nin dört bir yanına baklava gönderdiklerini de vurgulayan Murat Bakır, "Bayram öncesi her yere baklava gönderiyoruz. Dünyada Amerika, Dubai, İsviçre Davos gibi noktalar olmak üzere her yere buradan baklava gönderiyoruz. Şehirlerarası olarak da İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlere 1 günde teslim şartıyla baklava gönderiyoruz" diye konuştu.

#7
Foto - Gaziantepli baklavacı fiyatları düşürdü! "Zam yerine indirim yaptık"

İmalathanelerdeki meşakkatli yolculuktan sofralara bayram baklavası İmalathanelerde baklava hamurunu merdanelerle adeta kağıt inceliğinde açan ustalar, açtıkları yufkaları Antep fıstığı ve sadeyağ ile harmanlayıp odun ateşiyle harlanan taş fırınlarda pişiriyor. Fırınlarda pişen baklavalar, şerbetle buluştuktan sonra ise yemeye hazır hale geliyor. Meşakkatli aşamalardan geçen Gaziantep baklavası, Kurban Bayramı'nda ağızları tatlandırmak üzere Gaziantep'ten Türkiye'nin 81 ili ile dünyanın pek çok ülkesine kargoyla gönderiliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

zonguldak

iyiki 599 tl yapmışsınız 600 tl olsaydı o 1 tl yi nasıl öderdik

Abdullah

tepsi maliyeti 300-400 tl kilo satış fiyatı 950 tl. Allah gözünüzü doyursun. nerden mi biliyorum 5 yıl imalatçılık yaptım.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23