Dünyanın en yavaş ama en güzel otomobilleri

 • Volkswagen T1 Orijinal bir Volkswagen T1 bulmak dünyadaki en zorlu işlerden biri olabilir. Fakat onun ikonik görüntüsü, arkada bulunan hava soğutmalı motoru ve 1 tonluk ağırlığı ile ufak, sevimli bir otomobil olan T1, belki de en cool otomobillerin başında yer alıyor.

 • Amphicar Amphicar isminden de anlaşılabileceği gibi, bir tekne ve otomobilin birleştirilmesinden oluşmuş bir araç. Dünyada sayılı örneği olan otomobilin teknik detayları ise hiçbir şekilde bilinmiyor.

 • Citoren DS Citroen’in bizce en havalı otomobillerinden biri olan DS, Hidropnömatik süspansiyonu, disk frenleri ve şık stili ile 1955 yılında herkesi şaşırtmayı başardı. Fransının geleceğini kurtaran otomobil olarak görülen DS, hidrolik süspansiyonu ile herkesi şaşırtmayı başarmıştı.

 • Fiat 500 Savaş sonrasında kendini toparlamak isteyen Fiat, uygun fiyatlı otomobillere halkın sahip olmasını istiyordu. Fiat’ın geleceği ve İtalya’nın ekonomisinin toplanmasını sağlayan bu otomobil, Dante Giacosa’nın tasarım ürünüydü. Abarth versiyonları dışında 18 beygir güce sahip olan otomobil, hafif yapısı nedeniyle yeterli derecede hızlıydı.

 • Internationl Harvester Scout International zamanında ülkemizde çok bilinen bir markaydı. Ülkemize gelen kamyonlar, kamyonetler hep International markaydı. Bu modeli ise Jeep ile yarışmak için yapılmış ikonik bir model haline geldi.

 • Volkswagen Karmann Ghia Volkswagen Beetle’dan daha ağır cüssesi ile Karmann Ghia, “dünyanın en yavaş spor otomobili” olarak adlandırıldı. İtalyan tasarım evi Ghia Pluton’un yaptığı tasarım ile mükemmel bir görüntüye sahip olan otomobil, bir Volkswagen Beetle’dan daha yavaş olabilir. Fakat tercihi hangisinden yana yapacağınızı tahmin edebiliyoruz.

 • Land Rover serisi Bu eski kamyonetler, Land Rover’dan günümüzün lüks ve daha hızlı SUV’lerinden daha kötü görünüyor olabilir. Fakat bu onların kötü olduğunu göstermez. Orijinal Land Rover’lar, sade tasarımı ve arazideki fonksiyonel yapısı onun bu listede yer almasını sağlıyor.

 • Mercedes 300D Dizel motorlu W123’ler dayanıklı yapıları ile bilinir. Tempolu bir sürüş için çok uygun olmayan otomobil, klasik bir Mercedes için gerekli her şeye sahip. Zarif tasarım, üstün kalite ve güvenilirlik.

 • Hummer H1 Yollarda gitmek için tasarlanmayan ama gelen talep sonrasında yol vesiyonu da üretilen Hummer H1’in asıl görevi hız yapmak olmadı. Tüm arazi koşullarında sorunsuz hareket edebilmek için tasarlanan otomobil için karda ya da çölde olmanız pek sorun değildir.

 • Jeep Wrangler 2. dünya savaşının simgesi olan bu otomobil, çok fazla beğenildi ve herkesin istediği bir otomobil oldu. Jeep ise bu otomobili 21. Yüzyıla kadar getirdi. Keskin hatları ile aerodinamik olmayan otomobil hafif bir modifikasyon ile arazide inanılmaz başarılı olabiliyor.

 • Saab 93 33 beygir gücündeki üç silindirli motora sahip olan Saab 93 tam olarak gelecekten gelen otomobil görünümündeydi.