• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Avodakonun hiç bilinmeyen muhteşem faydaları

2021-01-09 12:23:45
Avodakonun hiç bilinmeyen muhteşem faydaları

Genellikle 'timsah armut' olarak adlandırılan yeşil, armut biçimli bir meyve olan avokado, sağlıklı yağlar, lif ve diğer önemli besin maddeleriyle dolu. Son dönemlerde her markette rahatlıkla bulabildiğimiz avokadonun sağlığa olan faydaları, bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış durumda. Avokadonun ayrıca yaprağı da şifa veriyor. Avokadonun yapraklarından çay yapabilirsiniz. İşte avokadonun kanıtlanmış muhteşem faydaları…

#1
Foto - Avokado GÖZ SAĞLIĞI AÇISINDAN çok önemli olan lutein ve zeaksantin içerir. Ayrıca yaşa bağlı görme bozukluklarına da iyi gelir.

Avokado GÖZ SAĞLIĞI AÇISINDAN çok önemli olan lutein ve zeaksantin içerir. Ayrıca yaşa bağlı görme bozukluklarına da iyi gelir.

#2
Foto - KOLESTEROL VE TRİGLİSERİT SEVİYELERİNİ DÜŞÜREBİLİR Çok sayıda çalışma, avokadonun kalp hastalığı risk faktörlerini iyileştirebileceğini gösterdi. Avokado, toplam kolesterol seviyesini önemli ölçüde azaltır. Kötü kolesterolü yüzde 22'ye kadar düşürür ve iyi kolesterolü yüzde 11 artırır.

KOLESTEROL VE TRİGLİSERİT SEVİYELERİNİ DÜŞÜREBİLİR Çok sayıda çalışma, avokadonun kalp hastalığı risk faktörlerini iyileştirebileceğini gösterdi. Avokado, toplam kolesterol seviyesini önemli ölçüde azaltır. Kötü kolesterolü yüzde 22'ye kadar düşürür ve iyi kolesterolü yüzde 11 artırır.

#3
Foto - MUZDAN DAHA FAZLA POTASYUM İÇERİR Potasyum, çoğu insanın yeterince alamadığı bir besin. Bu besin, vücudunuzun hücrelerinde elektriksel degradelerin korunmasına yardımcı olur ve çeşitli önemli işlevlere hizmet eder. Avokado potasyum bakımından çok yüksek. 100 gramlık bir avokado günlük potasyumun yüzde 14'ünü karşılar. Bu oran muzda yüzde 10.

MUZDAN DAHA FAZLA POTASYUM İÇERİR Potasyum, çoğu insanın yeterince alamadığı bir besin. Bu besin, vücudunuzun hücrelerinde elektriksel degradelerin korunmasına yardımcı olur ve çeşitli önemli işlevlere hizmet eder. Avokado potasyum bakımından çok yüksek. 100 gramlık bir avokado günlük potasyumun yüzde 14'ünü karşılar. Bu oran muzda yüzde 10.

#4
Foto - FOLİK ASİT İÇEREN GIDALAR depresyon riskini azaltmaktadır. Avokadonun içinde bulunan folik asit mutluluk hormonu salgılamasını sağlayarak depresyonu engeller.

FOLİK ASİT İÇEREN GIDALAR depresyon riskini azaltmaktadır. Avokadonun içinde bulunan folik asit mutluluk hormonu salgılamasını sağlayarak depresyonu engeller.

#5
Foto - Avokado saçlarınızın dökülmesini engelleyerek güçlenmesini sağlar.

Avokado saçlarınızın dökülmesini engelleyerek güçlenmesini sağlar.

#6
Foto - İÇİNDE KALP DOSTU YAĞLAR VAR Avokadonun içindeki kalorilerin yüzde 77'si yağdan geliyor ve onu var olan en yağlı bitkisel gıdalardan biri yapıyor. Avokadonun içindeki yağın çoğunluğu, zeytinyağının ana bileşeni olan oleik asit. Oleik asit, azalmış iltihaplanma ile ilişkilendirildi ve kansere bağlı genler üzerinde yararlı etkilere sahip olduğu görüldü. Avokadodaki yağlar da ısı kaynaklı oksidasyona karşı oldukça dayanıklı, bu da avokado yağını yemek pişirmek için sağlıklı ve güvenli bir seçim haline getiriyor.

İÇİNDE KALP DOSTU YAĞLAR VAR Avokadonun içindeki kalorilerin yüzde 77'si yağdan geliyor ve onu var olan en yağlı bitkisel gıdalardan biri yapıyor. Avokadonun içindeki yağın çoğunluğu, zeytinyağının ana bileşeni olan oleik asit. Oleik asit, azalmış iltihaplanma ile ilişkilendirildi ve kansere bağlı genler üzerinde yararlı etkilere sahip olduğu görüldü. Avokadodaki yağlar da ısı kaynaklı oksidasyona karşı oldukça dayanıklı, bu da avokado yağını yemek pişirmek için sağlıklı ve güvenli bir seçim haline getiriyor.

#7
Foto - İNANILMAZ DERECEDE BESLEYİCİ Avokado, sağlık bilincine sahip kişiler arasında inanılmaz derecede popüler bir gıda haline geldi. Besin değerleri göz önüne alındığında bir 'süper gıda' olarak adlandırılan avokadonun birçok türü var. Avokadonun içindeki sarı-yeşil kısım yenir ve tohum atılır. Avokadolar çok besleyicidir ve 20 farklı vitamin ve mineral de dahil olmak üzere çok çeşitli besinler içerir. Tek bir avokadonun içinde yer alan besinler şöyle: K vitamini C vitamini Folat Potasyum B5 vitamini E vitamini

İNANILMAZ DERECEDE BESLEYİCİ Avokado, sağlık bilincine sahip kişiler arasında inanılmaz derecede popüler bir gıda haline geldi. Besin değerleri göz önüne alındığında bir 'süper gıda' olarak adlandırılan avokadonun birçok türü var. Avokadonun içindeki sarı-yeşil kısım yenir ve tohum atılır. Avokadolar çok besleyicidir ve 20 farklı vitamin ve mineral de dahil olmak üzere çok çeşitli besinler içerir. Tek bir avokadonun içinde yer alan besinler şöyle: K vitamini C vitamini Folat Potasyum B5 vitamini E vitamini

#8
Foto - AVOKADO EKSTRESİ ARTRİT BELİRTİLERİNİ ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUR Artrit, batı ülkelerinde yaygın bir sorun. Bu durumun, insanların hayatlarının geri kalanı boyunca sıklıkla yaşadığı kronik problemler olan birçok türü var. Çalışmalar, avokado ve soya fasulyesi yağı ekstraktlarının osteoartrit semptomlarını önemli ölçüde azaltabileceğini gösterdi.

AVOKADO EKSTRESİ ARTRİT BELİRTİLERİNİ ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUR Artrit, batı ülkelerinde yaygın bir sorun. Bu durumun, insanların hayatlarının geri kalanı boyunca sıklıkla yaşadığı kronik problemler olan birçok türü var. Çalışmalar, avokado ve soya fasulyesi yağı ekstraktlarının osteoartrit semptomlarını önemli ölçüde azaltabileceğini gösterdi.

#9
Foto - KANSERİ ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUR Yapılan araştırmalar, besinlerin prostat kanserini önlemede ve kemoterapinin yan etkilerini azaltmada faydaları olabileceğini gösterdi. Ancak insanlar üzerinde yapılan deneyler hala yetersiz.

KANSERİ ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUR Yapılan araştırmalar, besinlerin prostat kanserini önlemede ve kemoterapinin yan etkilerini azaltmada faydaları olabileceğini gösterdi. Ancak insanlar üzerinde yapılan deneyler hala yetersiz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23