• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Ali İhsan Karahasanoğlu geçmiş 3 Temmuzlardaki gazete manşetlerini yorumladı

2020-07-03 14:15:16
Ali İhsan Karahasanoğlu geçmiş 3 Temmuzlardaki gazete manşetlerini yorumladı

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Sorumlu Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, geçmiş 3 Temmuzlardaki gazete manşetlerini değerlendirdi. Sözcü’nün 3 Temmuz 2015 tarihli “Sıra Serok Ahmet’te mi?” manşetini yorumlayan Karahasanoğlu, “Ahmet Davutoğlu acaba bundan daha 10 gün önce Sözcü TV’de Nevşin Mengü’ye konuk olurken, tam 5 yıl önce kendisi hakkında Sözcü'nün yaptığı bu haberleri hatırlatmış mıdır? Hatırlattıysa, “Ne değişti, o gün bana böyle saldırırken, şimdi bana yaptığınız bu şirinlikler nedendir” diye sormuş mudur?” dedi.

#1
Foto - Sözcü, 3 Temmuz 2013.

Sözcü, 3 Temmuz 2013. "İktidar umursamıyor"Sözcü'nün manşeti, ya cehalet ya da kötü niyet, başka türlü açıklanamaz... “İktidar umursamıyor”, “İktidara öfkeleri büyük”, “İktidar faillerin bazılarını bulamadı, bazılarını serbest bıraktırdı”, “Hiçbir şey yapmadı” demek, Madımak olayından 10 yıl sonra iktidara gelmiş AK Parti’ye bu sebeble saldırmak nasıl bir akıl tutulmasıdır? Hadi tutuklanıp ömür boyu hapse mahkum edilen mazlumları yok saydık, olaylar sizin adamlarınız iktidardayken (DYP-SHP koalisyonu, Erdal İnönü Başbakan Yardımcısı) yaşanmış, sonrasında da 28 Şubat’a imza atacak kadar palazlanmışsınız, onlara niye sormuyorsunuz hesabını? Kaldı ki, 33 kişiye verilen idam cezasını görmezden gelip, algı oluşturuyorlar.. İddia ettiğiniz gibi kimseye ceza verilmedi ise, 33 mazlum niye cezaevinde çürüyor? Üstelik, gerçek suçlu olmadıkları halde..

#2
Foto - Cumhuriyet, 3 Temmuz 2013.

Cumhuriyet, 3 Temmuz 2013."Sınır aşan fezleke"Cumhuriyet Gezi darbe girişiminin 7 yıl sonrasında bugün baksın, o gün ortaya düşüp olayları kaşıyanlar, olmadık yalanları atanlar, bugün neredeler? Gezi isyanına katılan 20 yaşındaki oğlu için “Çocuğuma ulaşamıyorum” diyen Can Dündar nerede? “Mesele ağaç değil” diyen Alabora nerede? O anlı şanlı “uluslararası medya” dediğiniz tetikçilerin, Fransa’da ya da Amerika’da eylemleri nasıl verdiğine bakın da, “Evet, adamlar haber yapmaya gelmiş” deyin, diyebilirseniz... Cumhuriyet'in 1993 yılındaki Madımak olayı ile ilgili haberi de, yine bildik türden. Olay AK Parti kurulmadan 8 yıl önce yaşanmış. Erdal İnönü Başbakan Yardımcısı iken 1993'de yaşanmış olayın hesabını, hem de Erdal İnönü'nün özel kalem müdürü Ahmet Karabilgin'in Sivas Valisi olduğu dönemde, Sivas'ta yaşanmış olayın hesabını, 2002'de iktidara gelen AK Parti'den sormaya kalkıyorlar.

#3
Foto - Taraf, 3 Temmuz 2014.

Taraf, 3 Temmuz 2014."Özel hayat bitti" Bu başlıkla, CIA'nin gazetesi Taraf'ta bu haberi yaptıran Tunca Öğreten, hacker gruplarının çaldığı mailleri servis ettiği gazetecilerden biri olduğunu, kendisinin de bunu haber yaptığını kabul etti... Boşuna yargıladılar, azıcık karakteri olan adam için bu yaptıklarını hatırlamaktan büyük ceza yoktur... Ama 6 yıl sonra bugün neyi tartışıyoruz? "Sosyal medyada insanlara küfür edenleri nasıl tespit edeceğiz"i tartışıyoruz. Demek ki ne imiş? Bu haber yalanmış.. Bırakın Türkiye'de özel hayatın bitmesini, adamlar alenen insanlara küfür ediyorlar, bulana kadar devletin canı çıkıyor.. Ama tivitır, bir çırpıda "7 bin hesabı tespit ettiği"ni açıklayıp, anında kapatabiliyor. Devletten büyük, tivitır ile karşı karşıyayız.. Bir de "tam bağımsızlık" diye slogan atan sol kafanın, yaptığı tivitır avukatlığı ile karşı karşıyayız.

#4
Foto - Sözcü, 3 Temmuz 2015.

Sözcü, 3 Temmuz 2015."Sıra Serok Ahmet’te mi?"Ahmet Davutoğlu acaba bundan daha 10 gün önce Sözcü TV’de Nevşin Mengü’ye konuk olurken, tam 5 yıl önce kendisi hakkında Sözcü'nün yaptığı bu haberleri hatırlatmış mıdır? Hatırlattıysa, “Ne değişti, o gün bana böyle saldırırken, şimdi bana yaptığınız bu şirinlikler nedendir” diye sormuş mudur?

#5
Foto - Taraf, 3 Temmuz 2015.

Taraf, 3 Temmuz 2015."Dünya Bankası AKP-CHP-HDP hükümeti önerdi"İşte özledikleri Türkiye... Dünya Bankası, Türkiye’ye hükümet öneriyor... Haberin altında Süleyman Yaşar imzası var, hani Sabah’ta “Ak” dediğine, karısı Neşe Düzel’in yönettiği Taraf’a geçince “Kara” diyen Süleyman Yaşar... O zamanlar çok anlattık ama anlamadılar, acaba şimdi bu karıkoca nerededirler?

#6
Foto - Sözcü, 3 Temmuz 2016.

Sözcü, 3 Temmuz 2016."Bana mı sordun!"15 Temmuz hain darbe girişiminden 12 gün önce, Sözcü "Bana mı sordun" diye manşet attı.. Vatandaş, güya iktidara böyle soruyormuş.. Yerseniz... Kendi kaçak patronlarına sormazlar ama, “FETÖ’yle iş tutup başını belaya sokarken bize mi sordun” diye...

#7
Foto - Taraf, 3 Temmuz 2016

Taraf, 3 Temmuz 2016"Soruyoruz: Hurşit Külter nerede"CIA'nin gazetesi Taraf, yeri geliyor PKK'nın yayın organı gibi çıkıyordu.. PKK'nın yayın organlarındaki "Hurşit Külter nerede" sorusunu, FETÖ'nün Taraf'ı da böyle birinci sayfasına koymuştu.. O tarihden 10 gün sonra anlaşıldı nerede olduğu, Kerkük’teymiş... Şimdi biz CIA'den emirle gazete çıkaranlara, FETÖ'cülere soruyoruz, “Bu yalan haberi yapmanızı söyleyenler nerede? Devlet Hurşit Külter'i infaz etti algısı oluşturmak için bu yalana imza attıranlar nerede?”

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı