• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
20
AK Parti koronavirüse karşı başarılı mı oldu başarısız mı?

2020-05-25 17:32:52
AK Parti koronavirüse karşı başarılı mı oldu başarısız mı?

Son anket sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle vatandaşların iktidara güveni merak ediliyordu.

#1
Foto - ANARA’ın son anket sonuçlarına göre, CHP ve İYİ Partili seçmenden hükümete büyük destek geldi.

ANARA’ın son anket sonuçlarına göre, CHP ve İYİ Partili seçmenden hükümete büyük destek geldi.

#2
Foto - Salgına Yönelik Politikalarının Başarısı ölçümünde de AK Parti ve MHP'liler dışında CHP ve İYİ Partililerin çok büyük bir oranı hükümetin aldığı önlemleri başarılı buldu. Yapılan araştırmada verilen cevaplara göre, hükûmetin salgına yönelik başarı puanı, 100 üzerinden 73,7 olarak hesaplandı.

Salgına Yönelik Politikalarının Başarısı ölçümünde de AK Parti ve MHP'liler dışında CHP ve İYİ Partililerin çok büyük bir oranı hükümetin aldığı önlemleri başarılı buldu. Yapılan araştırmada verilen cevaplara göre, hükûmetin salgına yönelik başarı puanı, 100 üzerinden 73,7 olarak hesaplandı.

#3
Foto - ANAR Araştırma'nın yaptığı son ankete göre, koronavirüs salgını dışında ülkenin en büyük sorunu 77.6'sı 'ekonomi' olduğunu söyledi.

ANAR Araştırma'nın yaptığı son ankete göre, koronavirüs salgını dışında ülkenin en büyük sorunu 77.6'sı 'ekonomi' olduğunu söyledi.

#4
Foto - Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin(ANAR) koronavirüs salgınıyla ilgili açıkladığı son ankete göre, vatandaşlar koronavirüs salgını dışında ülkedeki en büyük sorunu ekonomi olarak görüyor.

Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin(ANAR) koronavirüs salgınıyla ilgili açıkladığı son ankete göre, vatandaşlar koronavirüs salgını dışında ülkedeki en büyük sorunu ekonomi olarak görüyor.

#5
Foto - ANAR'ın

ANAR'ın "Covid 19 Salgını Kamuoyu Algı ve Tutum Araştırması" başlıklı anketi 9-18 Mayıs tarihleri arasında, 26 ilde yaşayan 2 bin 43 kişiyle "CATI" (Bilgisayar Destekli Telefonla Anket) yöntemi ile yapıldı.

#6
Foto - Yaş, cinsiyet, lokasyon ve parti tercihi kotalarının uygulandığı araştırma, seçmen yaşı olan 18 ve üzeri yaş grupları ile gerçekleştirildi. İşte o anketten çarpıcı sonuçlar...

Yaş, cinsiyet, lokasyon ve parti tercihi kotalarının uygulandığı araştırma, seçmen yaşı olan 18 ve üzeri yaş grupları ile gerçekleştirildi. İşte o anketten çarpıcı sonuçlar...

#7
Foto - ANAR Araştırma Şirketi'nin korona virüs salgınıyla ilgili açıkladığı son anket sonuçlarında, vatandaşların koronavirüs salgını dışında ülkedeki en büyük sorunu ekonomi olarak gördükleri ortaya çıktı.

ANAR Araştırma Şirketi'nin korona virüs salgınıyla ilgili açıkladığı son anket sonuçlarında, vatandaşların koronavirüs salgını dışında ülkedeki en büyük sorunu ekonomi olarak gördükleri ortaya çıktı.

#8
Foto - Katılımcıların yüzde 77,6'sı

Katılımcıların yüzde 77,6'sı "Size göre Koronavirüs salgını dışında ülkemizin en önemli sorunu nedir?" sorusuna "ekonomi" yanıtını verdi. İkinci sırada yüzde 3,7 oranıyla "terör/güvenlik", üçüncü sırada yüzde 2,7 oranıyla "hükûmet/yönetim" cevabı verildi.

#9
Foto - Şubat 2020'deki araştırmada, salgın öncesinde ülkenin en önemli sorunu

Şubat 2020'deki araştırmada, salgın öncesinde ülkenin en önemli sorunu "ekonomi" diyenlerin oranının yüzde 70,2 olduğu belirtildi.Bu sonuçlara göre "en büyük sorun ekonomi" diyenlerin oranı 2 ayda 7 puan artmış görünüyor.

#10
Foto - Gelirim azaldı diyenlerin oranı yüzde 50.5

Gelirim azaldı diyenlerin oranı yüzde 50.5 "Yaşadığımız Korona Virüsü Salgınının sizi nasıl etkiledi?" sorusuna katılımcıların yüzde 50,5'i "gelirim azaldı", yüzde 36,2'si "borçlarım arttı" cevabını verirken yüzde 14,9'u ise "işimi kaybettim" cevabını verdi. "Hiçbir şekilde etkilenmedim" diyenlerin oranı ise yüze 12 olarak kaydedildi.

#11
Foto -

"Korona Virüs Salgınına karşı kişisel tedbirlere ne kadar dikkat ediyorsunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 50,3'ü salgına karşı kişisel tedbirlere "çok dikkat ediyorum", yüzde 46,4 ise "dikkat ediyorum" cevabını verdi.

#12
Foto - En fazla alınan tedbir maske kullanmak

En fazla alınan tedbir maske kullanmak

#13
Foto -

"Korona Virüs Salgınından korunmak için en sık ne tür tedbirler uyguluyorsunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 75,6 maske kullandığı cevabını verirken, tedbir olarak ellerini sabunla yıkadıklarını söyleyenlerin oranı ise yüzde 51,8 oldu.

#14
Foto - En büyük destek hangi önlemlere verildi?

En büyük destek hangi önlemlere verildi?

#15
Foto - Ankete katılanlara sorulan,

Ankete katılanlara sorulan, "Cumhurbaşkanlığı ve hükûmetin Koronavirüs salgınına yönelik uygulamalarını ne ölçüde başarılı buluyorsunuz?" sorusuna cevap olarak vatandaşlar, uygulamaları değerlendirdi. Katılımcıların yüzde 90,7'si "toplu faaliyetlerin kısıtlanması"nı en başarılı uygulama olarak gördü. İkinci sırada yüzde 87,9 ile "iller arası seyahat yasakları" geldi.

#16
Foto - Üçüncü sırada ise yüzde 86,7 ile

Üçüncü sırada ise yüzde 86,7 ile "65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı" sıralandı.

#17
Foto - Hükümetin başarı puanı 73.7 Yapılan araştırmada verilen cevaplara göre, hükûmetin salgına yönelik başarı puanı, 100 üzerinden 73,7 olarak hesaplandı.

Hükümetin başarı puanı 73.7 Yapılan araştırmada verilen cevaplara göre, hükûmetin salgına yönelik başarı puanı, 100 üzerinden 73,7 olarak hesaplandı.

#18
Foto - CHP ve İYİ Partililerden büyük destek

CHP ve İYİ Partililerden büyük destek

#19
Foto - Parti Tercihlerine Göre Hükümetin Salgına Yönelik Politikalarının Başarısı ölçümünde de AK Parti ve MHP'liler dışında CHP ve İYİ Partililerin çok büyük bir oranı hükümetin aldığı önlemleri başarılı buldu.

Parti Tercihlerine Göre Hükümetin Salgına Yönelik Politikalarının Başarısı ölçümünde de AK Parti ve MHP'liler dışında CHP ve İYİ Partililerin çok büyük bir oranı hükümetin aldığı önlemleri başarılı buldu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı