• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
16
2020 devam ediyor... Sonunda bu felaket de oldu! Gökten kuş yağdı

2020-09-16 08:49:26
2020 devam ediyor... Sonunda bu felaket de oldu! Gökten kuş yağdı

20 Ağustos tarihinde başladı, önemsiz bir olay sandılar ancak uzmanların deyimiyle bu 'eşi görülmemiş' olay büyük endişe meydana getirdi.

#1
Foto - ABD’nin New Mexico eyaletine bağlı çok sayıda kuş, 'eşi görülmemiş' bir şekilde ve endişe verici bir hızla hayatını kaybederek gökten yere düştü. Bazı uzmanlar bu olaya orman yangınlarının sebep olabileceğini belirtiyor.

ABD’nin New Mexico eyaletine bağlı çok sayıda kuş, 'eşi görülmemiş' bir şekilde ve endişe verici bir hızla hayatını kaybederek gökten yere düştü. Bazı uzmanlar bu olaya orman yangınlarının sebep olabileceğini belirtiyor.

#2
Foto - New Mexico Eyalet Üniversitesi’nda görevli Profesör Martha Desmond, çözülmeye çalışılan gizemin ilk olarak 20 Ağustos'ta ABD Ordusu White Sands Füze Menzilinde ve White Sands Ulusal Anıtı'nda yüzlerce ölü kuş bulunduğunda başladığını açıkladı.

New Mexico Eyalet Üniversitesi’nda görevli Profesör Martha Desmond, çözülmeye çalışılan gizemin ilk olarak 20 Ağustos'ta ABD Ordusu White Sands Füze Menzilinde ve White Sands Ulusal Anıtı'nda yüzlerce ölü kuş bulunduğunda başladığını açıkladı.

#3
Foto - Ancak ilk başta önemsenmeyen olay şimdilerde yaygın bir sorun haline dönüştü.

Ancak ilk başta önemsenmeyen olay şimdilerde yaygın bir sorun haline dönüştü.

#4
Foto - İlerleyen haftalarda Doña Ana ilçesi, Jemez Pueblo, Roswell ve Socorro da dahil olmak üzere eyaletin her yerinde milyonlarca olmasa da yüz binlerce kuş ölü olarak gökten düştü.

İlerleyen haftalarda Doña Ana ilçesi, Jemez Pueblo, Roswell ve Socorro da dahil olmak üzere eyaletin her yerinde milyonlarca olmasa da yüz binlerce kuş ölü olarak gökten düştü.

#5
Foto - New Mexico Av ve Balık Departmanı sözcüsü Tristanna Bickford, yaptığı açıklamada

New Mexico Av ve Balık Departmanı sözcüsü Tristanna Bickford, yaptığı açıklamada "Yaklaşık bir hafta önce 8 Eylül Salı günü telefonlar almaya başladık ve o zamandan beri eyaletin her yerinden telefon geliyor ve gerçekten durmadılar," ifadelerini kullandı.

#6
Foto - Tristanna Bickford,

Tristanna Bickford, "Şu anda resmi bir neden söyleyemeyiz. Spekülasyon yapmak istemiyoruz." dedi. Gazeteci Austin Fisher’ın sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, 13 Eylül'de kuzey Rio Arriba İlçesinde bir yürüyüş sırasında keşfettiği düzinelerce ölü kuş kümesi görülüyor.

#7
Foto - Profesör Martha Desmond, Les Crucas Sun News'a yaptığı açıklamada bu olayı 'dehşet verici derecede korkutucu' olarak yorumladı.

Profesör Martha Desmond, Les Crucas Sun News'a yaptığı açıklamada bu olayı 'dehşet verici derecede korkutucu' olarak yorumladı.

#8
Foto -

"Daha önce hiç böyle bir şey görmedik," diyen Desmond "Milyonlarca olmasa da muhtemelen yüz binlerce göçmen kuşu kaybediyoruz."ifadelerini kaydetti.

#9
Foto - ABD Başkanı Donal Trump, California Doğal Kaynaklar Ajansı Sekreteri Wade Crowfoot'un,

ABD Başkanı Donal Trump, California Doğal Kaynaklar Ajansı Sekreteri Wade Crowfoot'un, "Ancak bilim adamları havaların daha da ısınacağını söylüyor." sözlerine verdiği "Ben bilimin bunu gerçekten bildiğini sanmıyorum." cevapla şaşkınlığa neden olmuştu.

#10
Foto - Yerel yetkililerin, orman yangınlarının yaygınlaşmasının nedeni olarak, mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıklarını göstermesinin ardından Trump,

Yerel yetkililerin, orman yangınlarının yaygınlaşmasının nedeni olarak, mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıklarını göstermesinin ardından Trump, "Havalar daha da soğuyacaktır, göreceksiniz." Değerlendirmesini yapmıştı.

#11
Foto - ABD Başkanı

ABD Başkanı "Yangınlar büyük bir sorun, ama bu sorun çözülecektir. Bu ciddi yangınlarda yaşamını yitirenleri tanrı kutsasın. California halkına büyük destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

#12
Foto - California Valisi Newso ise eyalette çıkan ormanların yüzde 56'sının mülkiyetinin federal yönetime ait olduğunu belirterek orman yönetimini geliştirmenin federal yetkililerin görevi dahilinde olduğunu söyledi.

California Valisi Newso ise eyalette çıkan ormanların yüzde 56'sının mülkiyetinin federal yönetime ait olduğunu belirterek orman yönetimini geliştirmenin federal yetkililerin görevi dahilinde olduğunu söyledi.

#13
Foto - Öte yandan orman yangınlarında sivillerin kurtarılmasında yer alan bazı Ulusal Muhafızlara Trump tarafından madalya takıldı.

Öte yandan orman yangınlarında sivillerin kurtarılmasında yer alan bazı Ulusal Muhafızlara Trump tarafından madalya takıldı.

#14
Foto - ABD'nin batı yakasındaki California, Oregon ve Washington eyaletlerinde son bir ayda en az 33 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınları etkisini devam ettiriyor.

ABD'nin batı yakasındaki California, Oregon ve Washington eyaletlerinde son bir ayda en az 33 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınları etkisini devam ettiriyor.

#15
Foto - Yangınların ilk başladığı eyalet olan California'da 15 Ağustos'tan bu yana düşen 13 binden fazla yıldırım, 900'den fazla yangın çıkarmış, 64 binden fazla kişi yerleşim bölgelerinden tahliye edilmiş ve 12 bin 500 kilometrekareden fazla ormanlık alan küle dönmüştü.

Yangınların ilk başladığı eyalet olan California'da 15 Ağustos'tan bu yana düşen 13 binden fazla yıldırım, 900'den fazla yangın çıkarmış, 64 binden fazla kişi yerleşim bölgelerinden tahliye edilmiş ve 12 bin 500 kilometrekareden fazla ormanlık alan küle dönmüştü.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı