• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
08 Eylül 2020

Yunanistan ve arkasındakiler

Haçlı Batılı ve onların uşağı Yunanlılar, Türkiye’yi Mondros Mütarekesinin Türkiye’si olarak görmek istiyorlar.

Hakikati bildikleri halde gavurluklarının gereğini yapıyorlar. Oysa tarihi boyunca hiç olmadığı kadar devlet-millet bütünleşmesini sağlamış bir ülkeyiz.

Haçlı Batılılar Türkiye’ye, içimizdeki devlet-millet birliğine muhalif siyasilerle onların pisliklerini örten muhalif üç beş çapulcu medyanın gözüyle bakıyorlar.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan nezdinde, devlet-millet bütünlüğüne öfkelerini kusmaktan ar-hayâ etmeyen siyasi çevrelerle onların sözcülüğünü üstlenen medya, içeriden yaptıkları haberlerle Batı’ya sürekli karışık bir Türkiye fotoğrafı vermekteler.

Tabiri caizse, hınzır gibi biliyorlar ki, Türkiye ne bir AB’ye ne Amerika’ya ne de aç solucan kadar bile hükmü olmayan Yunanistan’a pabuç bırakacak bir devlet ve millet değildir.

……………..

Yunanistan’ı ve arkasındakileri anlamak için tarihin gün yüzüne çıkardığı ve gizlediği hakikatleri irdelemek ve gündeme getirmek milli bir vazifedir.

Özellikle İstiklal Mücadelemiz sırasında, Yunanlıların Avrupa’dan güç alarak topraklarımızda yaptıkları vahşiliklerini anlatmak ve göstermek şarttır.

Yunanlıların yaptıkları mezalimi; hangi dilden, dinden, ırktan olursa olsun, hatta hiçbir inanca mensup olmayan veya nesebi belli kimseler tarafından dünyaya getirilmiş herhangi bir insanın kabul etmesi mümkün değildir.

Ne olur artık şu hakikatler yazılsın, konuşulsun ve anlatılsın. Milli birlik ve bütünlüğümüz ve kendimize daha çok sahip çıkmamız için geçmişimizi bilmek şarttır.

Eğer anlatılmaz, yazılmaz, okunmazsa unutulur, yozlaşır ve aynı hatalara tekrar tekrar düşülür. Tarihin tekerrürüne düşecek kadar aciz değiliz.

……………….

Birinci Dünya Savaşı, Balkan Savaşları ve İstiklal Mücadelemizde Müslüman ahali kadar zulme uğrayan savaş mağduru bir toplum daha yoktur. Maalesef öyle bir vaziyetteyiz ki, çabuk unutmaktayız.

Hatta tarih kitaplarına ve arşivlere hiç müracaat etmeden, Ankara Haymana’dan yola çıkarak, Bursa ve üzerinden Trakya’ya kadar hangi köye uğrarsak uğrayalım, aklın hayalin ve normal hiçbir insanın kabullenemeyeceği Yunan mezalimleriyle karşılaşırız.

Bütün bu hakikatlere rağmen, “Devlet-i Aliye” döneminde olsun, “Cumhuriyet” devrinde olsun, yönetimimiz altında bulunan millet ve uyruklara karşı böyle bir baskı ve şiddet uygulanmamıştır.

Namuslu tarihçiler bu hususta şöyle yazarlar:

“Türkler en kuvvetli devirlerinde bile hâkimiyetleri altındaki Hıristiyanları hiçbir vakit, kitle halinde ne öldürmüş ne de göç etmeye zorlamışlardır. Hatta din değiştirmeleri için baskı dahi yapmamışlardır.

Eğer Türkler, Yunanlılar, Bulgarlar ve Sırplar gibi hareket etselerdi, bugün ne bir Bulgar, bir Yunan, bir Sırp mevcut olmaması lâzımdı.” 

………………..

Ezcümle:

İstiklal Mücadelemiz boyunca, bütün bir Anadolu’da ve özellikle; Trakya, Marmara, Ege ve İç Anadolu’da gerçekleşen Batı koordineli ve destekli Yunan mezalimi, hemen hemen her yerde planlı ve sistemli şekilde sürmüştür.

Bunlara karşı her yolla devlet-millet mukavemetimizi güçlendirmeliyiz. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bekir

Hocam yunanlilari vurup yakinimizdaki adalari almadan bu isler duzelmez hocam....
 • Yanıtla

Mustafa

Türkiye cumhuriyetini kim kurup desteklediyse onlar var yunanistanın arkasında .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23