• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
28 Ağustos 2020

Yunandan dost olmaz

İhanetleri, kötülükleri, arsızlıkları, namussuzlukları, cinayetleri anlatan deyim ve atasözlerimizin pek çoğu Yunan bağlantılıdır.

Elbet bunların bir sebebi vardır. Bu hadiseleri yaşamayan bir toplum, sanırım çeşitlilik olsun diye böyle sözler sarf etmez.

Topraklarımız çok zulümler görmüştür ama Yunanlılardan gördüğü kadar büyük zalimliklere uğramamıştır. 

Haymana’dan çekilirken, nişanlı kızların parmaklarındaki yüzükleri almak için parmak kesecek kadar canilik yapmışlardır.

Sadece insanları değil, gördükleri her canlıyı öldürüp, yakarak çekilmişlerdir. Resmi tarih kitaplarımız yazmasa da arşivler bu olaylarla doludur.

Ayrıca Yunanlıların mevcut varlığı, bizim çobanımızın değneğinden bile korkacak kadar mecalsiz ve çaresizdir. Arkalarındaki güç, ülkemize karşı Yunanlıları maşa olarak kullanan ezeli Türkiye düşmanlarıdır.

………………

Bu kesimleri bir terör mafyasına benzetecek olursak ki, farkları yoktur. Yunanlılar da bu mafyanın her iş için kullandığı çapulcu takımıdır.

Akdeniz’de kudurup durmaktalar. İnsanın zoruna giden, bunların hırçınlıklarına karşı içimizde sesini çıkarmayan siyasiler ve medyanın bir kısmında konuşan ve yazanlardır.

Anadolu’da bir söz vardır derler ki; “Ekmek yediğin sofrayı niye tepiyorsun, sen Yunan uşağı mısın”?

Şükür ki, millet-devlet bütünlüğümüz güçlü bir şekilde sürmektedir. “Yeterli mi” diye sorulabilir. Elbet değildir.

Ülkemiz adına Akdeniz’de hakkımız gasp edilmek istenmektedir. Bu oyunu tek başımıza bozmaya çalışıyoruz ve mutlaka bozulacaktır. Lakin şunları da hatırlatmalıdır.

Dünyada pek çok kuruluş, lobi, medya organı ve devletlerin, Türkiye düşmanlığı ortadadır. Bu düşmanlığa karşı milli şuuru güçlendirmek mecburiyetindeyiz.

……………….

Bunun için sadece Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın mücadelesi yetmez. Devlet ve millet dostu tüm kesimlerin ellerinden geleni yapması ve milli şuura katkı vermesi lazımdır.

Maalesef Yunansever medya ve siyasiler kadar kamuoyunu etkileyen bir medyaya sahip değiliz. Oysa medyanın önemli kısmı devlet-millet bütünlüğünden yanadır.

Beklenen şudur ki, medyanın her kısmında, en azından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun kadar uğraş vermeleri beklenmektedir.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın, Fahrettin Altun’un, Savunma Bakanımız Hulusi Akar, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu gibi bazı bakanlarımızın açıklamaları dört beş dakika haber olup geçmektedir. Yunan zulmünü anlatmak mecburiyetindeyiz.

Genelkurmay Başkanlığımız başta olmak üzere, devlet arşivlerimizin hemen hepsi, I. Dünya Savaşı ve Balkan Savaşları dâhil olmak üzere Milli Mücadele, Yunanlıların zalimliklerini anlatan belgelerle doludur.

Sadece resmi kurumların arşivleri değil, Yunan zulmü üzerine yazılmış nice araştırmalar vardır. Kitaplarda veya internette hepsi mevcuttur. Az araştırma yetecektir.

……………..

Ezcümle:

Akdeniz’de, Karadeniz ve tüm çevremizde Türkiye’nin zaferle kendisini şahlandırabilmesi için güçlü bir toplum yapısına ve yerli-milli bir şuura sahip olması gerekir.

İçimizde ve dışımızda “dost maskeli, şeytan yüzlü kirli düşmanlar”, adım adım bizi izlemektedir. “Seccadesiz ve bayraksız” bir Türkiye özlemi içerisindedirler.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasan Keklik

Yunanlilar böyle namussuz serefsiz ama daha kötüsü keske yunan kazansaydi diyen vatan hainleridir sayin yazar birde o vatan hainine sahip cikanlar dogru degilmi..Allahaskina
 • Yanıtla

vaayy be

Hüseyin ağabey, tüm ehl-i salibin maalesef, yanındada çoğu müslüman görünümlünün, Müslüman Türk'e düşmanlığı malumdur, devamlıdır ve her fırsatta gösterilmektedir..Lakin çok doğru ki, Yunan'ın bu düşmanlıkta ve zalimlikte yeri başkadır..Ve fakat ama, Bu Palikarya'ya Rus Ayılarını ve Ermeni leri, şimdi de siyonist İsraili ekleyebiliriz, zannederim..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23