• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
17 Aralık 2020

TBMM Bir Tarla Bostan Yan Gel Osman Yeri Değildir

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın en büyük talihsizliği; “adam gibi konuşan, adam gibi memlekete sahip çıkan, adam gibi siyasetten, ekonomiden, kültürden anlayan muhalefet liderleri” olmamasıdır.

Muhalefetten hatırlanan; gerçekleri bildikleri-gördükleri halde, sadece sövmek, iftira atmak, yalan uydurmak ve gerçekler yüzlerine söylenince de kıkır kıkır gülmekten ibaret.

Sanki muhalefet için TBMM bir tarla bostan yan gel Osman yeri gibi. Bütçe görüşmelerinde veya diğer meselelerde muhalefetin takındığı tavırdan böyle bir intiba meydana geliyor.

Bütçe görüşmelerinin sonunu izlemeye gayret ettim.

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay, malum vekiller gibi edebini bozmadan tam bir Bozkır yiğidine yakışan ağırbaşlılıkla konuşmasını yaptı.

Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar ile devlet-millet düşmanlığında ittifak eden sosyal medya şeytanlarınca üretilen hayali iftiraları dile getirenlere okkalı cevaplar verdi.

İnsan olan insan en azından bu beyefendiliğe karşı, samimi üsluba karşı, biraz olsun seviyeli bir muhalefet yapar, kayda değer söz söyler ki, ehli insaf halkımızla, hükümet ve Cumhurbaşkanlığı tarafından ciddiye alınsınlar.

Hamdolsun, sağduyu sahibi milletimizin vicdanının sesi olan bir lidere sahibiz.

Fuat Bey’in de ifade ettiği gibi millet-devlet olarak 18 yıldır, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde daha müreffeh yarınlar, daha güçlü Türkiye idealine doğru emin adımlarla gitmekteyiz.

Allah’ını, Peygamberini, dinini bilenlere soralım. Korona mikrobu başta olmak üzere, iç ve dış terör örgütleriyle birlikte, Haçlı zihniyetinin her fırsatta ülkemizi ve milletimizi boğmaya çalıştığı şu zamanlarda, koalisyon olsaydı veya istikrarlı bir hükümet olmasaydı, memleketin hali nice olurdu?

Bu hakikate şahit arayanlar, milletimizin büyük ekseriyetine göre -Büyük şeytan olarak anılan ABD’nin- geçmişten bugüne yaptırım kararlarına bakması kâfidir.

Sadece ABD mi, hakkımız ve haklılığımız olan tüm meselelerimizde, Fransa ile birlikte diğer AB ülkeleri de aynı kin ve düşmanlıklarını sergilemiyorlar mı?

Yine Fuat Bey’in önceki gün söylediği gibi “18 yıldır elde ettiğimiz başarıları; siyasi çekişmeler, belirsizlikler, istikrarsızlıklar içinde çırpınan bir parlamenter sistemle, ekonomide ve ülke savunmasında dışa bağımlı bir Türkiye’nin gerçekleştirmesi mümkün müydü?”

Uzağa gitmeye gerek yok. 20 yıl öncesine dönerek ülkemizin durumuna bir bakalım. Kimler yönetiyordu ve Batıya nasıl teslim olunmuştu?

Bugünleri anlamak için o yılları unutmamak lazım gelir.

Elini vicdanına koyan her vatandaşımız; gücü, tecrübesi ve ağırlığıyla bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde, Türkiye’nin bölgesel güç haline geldiğini ve küresel güç olma yolunda ciddi yol aldığını kabul etmektedir.

Sadece bir elleri yağda, bir elleri balda olan ve “dünya yansa bir minderlik yeri olmayan çeşitli kesimler” anlamamak için direnmekteler.

Ezcümle: Hak ve Batıl mücadelesi, bu toprakların bitmeyecek kaderi gibi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

600 milletvekiline ne gerek vardı . 300 yeterdi . Kalite mi o da ne . Muhalefet . Ciddi muhalefet sıkıntısı var doğru .
 • Yanıtla

Baris

Yaziyi okurken Erdogan konusuyor sandim . 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23