• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
20 Nisan 2021

Özal’dan Erdoğan’a Ülkemizin Yol Haritası -1-

Türkiye, halkımızla bütünleşen yerli ve milli ruha sahip iki cumhurbaşkanı gördü. Biri Turgut Özal, ikincisi R. Tayyip Erdoğan’dır.

Önyargısız ve peşin hükümsüzce, salim bir kalp, temiz bir dil ve hüsn-ü zan ile kendisini bu topraklara ait hisseden her insan, Özal ve Erdoğan’ın, devletimiz ve milletimiz için çırpınışlarının aynı olduğunu görebilir.

R. Tayyip Erdoğan’ı anlamak için özellikle Ak Partililerin, daha sonra kim anlamak istiyorsa onların mutlaka Özal dönemini okumaları ve bilmeleri elzemdir.

Bugün Erdoğan’a siyasetten medyaya, medyadan ekonomik çevrelere ve daha da öte giderek, Batılıların düşmanlık sebeplerine bakıldığında şu neticeyle karşılaşılır:

Özal’ın ve Erdoğan’ın ülkemize ve milletimize sahip çıkmasıdır.

Yazıya Özal rahmetliyi anmak üzere başlayacak ve yukarıda yazdıklarımı daha sonra derç edecektim ama her iki liderin dönemini de yakından tanıyınca bir sıralama yapamadım ve sözü akışına bırakıverdim.

Merhum Özal, 17 Nisan 1993 günü Hakk’ın rahmetine kavuştuğunda, milletimiz ağlamış, sevinenler ise timsah gözyaşları dökerek, Özal’ın Batının mengenesinden kurtardığı Türkiye’yi tekrar cüzdanlarını ve midelerini doldurmak için Batıya nasıl teslim edeceklerinin hesabını yapmaya başlamışlardı.

Timsah gözyaşı dökenlerin içerisindeki en büyük kesimi de Özal’a düşmanlıktan hiç vazgeçmemiş kartel medyasının sürü halinde saldıran tetikçi ve yorumcuları oluşturmaktaydı.

Bugün o güruhtan küçük bir azınlık kaldı. Özal’a olan düşmanlıklarını, fasılasız Erdoğan’a karşı da sürdürmekteler. Geçelim.

Özal, Türkiye’yi dipten çıkartan bir liderdi. 12 Eylül darbesinin ve vesayetçilerin har vurup harman savurdukları, iğneden ipliğe dışa bağımlı hale getirdikleri ülkemizi kuyudan çıkarmış ve devletimizi milletimize teslim etmiş bir başbakan ve cumhurbaşkanıydı.

Rabbim sağlıklı ömür nasip etsin, Erdoğan da 28 Şubatçıların derin şarampole yuvarladığı ülkemizi yeniden düzlüğe çıkaran bir liderdir.

Özal’a kadar ülkemiz üzerine “kurtuluş reçetelerini” Batılılar yazmış ve kendi yazdıkları senaryoyu oynamış ve oynatmışlardır.

Özal, irfan sahibi milletimizin ferasetiyle direksiyona geçince, önce Batılıların yazdıkları reçeteleri iade etmekle kalmamış, kendi yazdığı reçeteleri uygulamış ve uygulatmıştır. O günleri biraz araştıranlar bu hakikati görebilirler.

“İrfan sahibi milletimiz” deyince hatırladım. Madem söz geldiği gibi akıyor onu da not edelim

Çok partili sisteme, CHP’lilerin önünü kestiği memleket-millet sevdalısı ve ilk uçak fabrikasını kuran rahmetli Nuri Demirağ’ın, Milli Kalkınma Partisini kurduğu 1945 senesi ve 1946 yılında yapılan seçimlerle geçildiği kabul edilir.

İrfan sahibi milletimiz işte bu tarihten beri; “vatanına, bayrağına, devletine, inancına” husumet besleyenlere geçit vermemiştir. Onlar da bugün olduğu gibi darbeler sığınmışlar ve halen sığınmaktadırlar.

Ezcümle:

Rahmetli Özal üzerine daha söyleyeceklerim vardı. Bugünü ve Erdoğan’ı anlamanın yolu, Özal’ı anlamaktan geçmektedir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hah şimdi olmuş

Turgut Özal da ırak ta 1 koyup 3 alıyordu sizde Arap Baharı dediniz kış oldu...
 • Yanıtla

Şaban

Kendi değerlerimizen beslenip problemlerimize tamamen yerli çözümler üretmek dururken hep batılıların çekim alanında çözüm üretmeye çalışmak ülkeyi ancak bu noktaya getirebilir. Biz fevkalade insan potansiyeline ekonomik potansiyele sahip olduğumuz halde yabancılardan yakasını kurtaramayan siyasiler yüzünden hep kayıp yıllar yaşadık. Ümitsizlik Müslümana yakışmaz bu süreçler İnşallah tecrübeye dönüşerek geleceğimizin daha güzel inşasına vesile olur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23