• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
26 Kasım 2020

Olmadı Bülent Abi olmadı

Hayatta her şey aklıma gelirdi de Bülent Arınç ağabeyin böylesine garip bir çıkış yapacağı aklıma gelmezdi.

Olmadı be Bülent abi. Tanıyanlarınız bir tarafa, hiç tanımayanlarınızla, tanıma imkânı olmayan milyonlarca insanı üzdünüz.

Daha da vahimi; yüzlerce gazilerimizin ve ailelerinin, şehitlerimizin ailelerinin boyunlarını büktürdünüz. Rahmetli dedem derdi ki:

-“Oğul! makam, mevki ve para sahipleri, kendilerini yakınlarından korusunlar. Her zaman ilk darbe yakınlarından gelir ve kişi başına gelenlerin sebebini başka yerde arar”.

Dedem haklı mı bilemem ama tecrübesine dayanarak söylediği bu tespitinin içine sanki siz de giriyor gibisiniz.

Bilirsiniz hakkınızda çok olumlu yazılar yazdım. Görüp görmediğinizi, okuyup okumadığınızı bilmem fakat okuyanlardan “Bu ne” diye çok sitemler aldım.

Hatırladığım kadarıyla fiili olarak 50 yıldır siyasetin içerisindesiniz. Bunun 40 yılına MSP’den itibaren hem tabandan hem tavandan şahidim.

Şunu soruyor insanımız:

“Bülent Bey, memlekete dair başka mevzu kalmadı mı da terör suçundan ceza almış insanları savunuyor”? Ben de şaşkınım olduğumu söylüyorum.

Bülent abinin siyasi tecrübesine yetişecek siyasetçi azdır. Bütün tecrübelerini ayakları altına alırcasına böylesine bir çıkış yapması izah edilir gibi değil.

Şimdiye kadar yaptığı benzeri çıkışlarla birlikte bu seferkinin hiç ama hiç tutar yanı ve kabul edilir tarafı yoktur.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifası, kendisini sevenleri ve inananları bir nebze rahatlatmış olsa da esas Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı ve hükümeti zorda bırakması kolay kabul edilir gibi değil.

Bir başka açıklaması daha üzdü kendisini yakından tanıyanları. “Twitterden istifa etmem” anlamında bir söz etmiş.

Kimi kastettiğini bilemeyiz ama adres Berat Albayrak’ı işaret ediyordu, bu da yanlış oldu. Berat Albayrak’ın istifa şekli tartışılabilir fakat Berat Bey’in hatırı bir tarafa, Sadık Albayrak 50 yıllık dostudur, en azından onun hatırına böyle bir şey denmez.

Bülent abi istifa etti ve istifasının en can alıcı kısmı şurasıydı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ak Partinin ülke yararına yapacağı her türlü çalışmayı, milletin faydasına olacak her türlü reformu destekleyeceğimin bilinmesini isterim.

Derdimiz memleket derdidir. Memleketimizin huzura, refaha ve mutluluğa kavuşması için ne fedakârlık yapmamız gerekirse, tereddüt etmeden yaparız. Yeter ki vatan sağ olsun”.

Bülent abinin bu sözlerini not etmek lazım! A.D isimli bir zat vardı. Erdoğan sayesinde başbakanlık bile yaptı.

İlgili şahsın istifa ederken söylediklerine bakalım:

“Kim ne derse desin ben sözüme sadığım, Cumhurbaşkanımızla kurduğum vefa ilişkisini son nefesime kadar sürdüreceğim.

Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden, Cumhurbaşkanımız aleyhinde tek söz duymadı. Duymayacak”. Bir de şimdi söylediklerine bakalım.

Ezcümle:

Ne edersen kendine! Edersin kendi kendine!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Misafir

Lütfen Abdullah’a, Ali’ye Ahmet’e ve ona hakkettiklerinden daha fazla değer vermeyiniz. Abiliği de hakketmeyen birisi olduğunu gösterdi. Gerçi abilik ablalık müessesesin içine kimlerin ettiğini de unutmamak gerekir.
 • Yanıtla

Orhanoğlu..

Bülent Arınç beyin fabrika ayarlarını kökten değiştiren, çok gizli ve çok önemli bir teklif almış olmasın!? Millet ittifakının 2023 çumhurbaşkanı adayı olmak gibi...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23