• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
03 Aralık 2020

Nemrudîler olacak ki İbrahimîler birlik olsun

Bu topraklar tarihi boyunca nice Nemrutlar görmüştür.

Bilirsiniz ilki Urfa’da zuhur etmiştir. Ondan başlayarak bugünkülere kadar saymaya gerek yoktur. Her gün medyanın çeşitli mecralarında kendilerini göstermektedirler.

Nemrut neslinin İbrahimîlere olan husumetleri bitmeyecektir. Esas olan İbrahimîlerin Nemrut gerçeği karşısında birlik olabilmeleridir.

Hamdolsun İslam dünyasında İbrahimîlerin birlik olduğu nadir ülkelerden biriyiz. İddialı olmasın ama belki de tek biziz.

Bu yüzden içeriden ve dışarıdan Nemrutlar iş birliği yapıp, devletimizin ve milletimizin hassas noktalarıyla oynamaya devam etmektedirler.

Mesela siyasi tarihimiz, siyaset ambalajlı Nemrudîlerle doludur. Niceleri gelip geçmiştir ve bugün hâlâ hayırla anılanları yoktur.

Nemrudîlerin tanrısı nefisleridir. Nefislerinin işine gelmeyen her şey onlar için bir züldür ve dinli veya ladini olarak her kılığa girerek müminlerden nefretleri de bu sebepledir.

Nemrudîlerin insafa gelmelerini beklemek nafiledir. Bu yüzden İbrahimîler birlik ve beraberliklerini artırmak mecburiyetindedirler.

İbrahimîler bu vazifelerini yerine getirirlerse, Nemrudîler asla başarılı olamaz, yaptıklarıyla kalıp, aynen Urfa’daki Nemrut gibi sürekli nefretle anılırlar.

Maalesef İbrahimîlerin inanmadığı halde en çok aldandığı ve “acaba” diyerek boşluğa düştüğü nokta, bir kısım medya ile sosyal medyadaki Nemrudîlerin manipülasyonlarına ve algı ağlarının içine düşmeleridir.

Sosyal medya araçları üzerinden gelen yazıları, yorumları, kaynağı belli olmayan haberleri araştırmadan, sorgulamadan izlemek, bu ağlara takılıp kalmalarıdır.

Sosyal medya bu anlamda kişinin bilinçaltını esir almaktadır. Düşünmeyi, okumayı, araştırmayı ve sorgulamayı değil, seyretmekle yetinmeyi öğretmektedir.

Bunları söyleyince sanki sosyal medya araçlarına karşı olmak gibi anlaşılıyor. Yahu teknolojinin kullanılmasına niye karşı çıkılsın. İnsanın keşfettiği her şey insana nimettir.

Teknolojiyi hayra ve iyilik adına kullanmak insani bir vazifedir. Bütün mesele hem icat etmek hem bu icadı insanlığın selametine kullanmaktır.

Lakin gelin görün ki, sosyal medya mecrası bir ihanetler ve kargaşalar okyanusu gibi kullanılmakta ve bunun karşısında güçlü bir İbrahimî çıkış da görülmemektedir.

İbrahimîler Hakk ve haklıdan yana oldukları halde maalesef sosyal medya araçlarına birlik içerisinde hükmedemedikleri için Nemrudîlere karşı sürekli savunma halindedirler. 

Malcolm X’in ünlü bir sözü var derki:

-“Uyanık bir kişi, bütün uyuyanları uyandırmaya yeter”. Bu anlamda uyanık olmak zor değildir.

Algı yönetimi ve manipülasyonlara karşı fikir ve düşünce üretmek, bunların algı tezgâhlarında öğütülmemek demektir. Bu uyanıklık yeter.

Ezcümle:

İbrahimîler istikamet sahibi insanlardır. Bir yön ve amaç toplumudurlar.

Hangi kanaldan ve nereden gelirse gelsin, her türlü algı yönetimi ve manipülasyonlara karşı birlik halinde hareket etmekle yükümlüdürler.

İbrahimîler günü birlik yaşayan insanlar değildir. İdealleri, iradeleri ve hedefleri vardır. Nemrudîlerin tuzaklarına düşmemeleri gerekir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahika

Teşekkürler...
 • Yanıtla

Zühtü sen

İrşat etmek bumu. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23