• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
06 Kasım 2020

İnsan bozulunca

İnsan bozulunca her şeyi bozuluyor ve daha da düzelmiyor. Velev ki maddi-manevi bir takım tedavilerle iyileşse de o bozuk damar fırsatını bulunca muhannetliğini yapıyor.

İnsanın bozulması bilinen tüm afetlerden daha beter! Cehennem bu yüzden yaratılmış olsa gerek. Çünkü böyle bozukları Cehennemden başka bir şeyin paklaması mümkün değil.

Geçen haftadan bu yana İzmir depremiyle yaşıyoruz. Devlet-millet olarak depremin acısıyla-faturasıyla uğraşıp “önce canlar” diyerek canları kurtarmaya çalışırken, belli bir kesim de millet ve devlet bütünlüğünün çalışmasına karşı muhannetliklerini sürdürüyor.

İnsanın bozulmasını en güzel anlatan türkülerimizdir. Türkülerimizdeki meramımızı değme fikir ve düşünce adamlarımız anlatamaz. Malum bozukları da şu türkümüz anlatsın.

Erzincan yöresinden Nurettin Dadaloğlu’nun derlediği TRT kaynaklı “Kadir Mevla’m Senden Bir Dileğim Var” türkü sözleri şöyle:

Kadir Mevla’m senden bir dileğim var

Beni muhannete muhtaç eyleme

Eğer muhannete muhtaç eylersen

Kara topraklara gark eyle beni

*

Muhannetin suyu bulanık akar

Aktığı yerleri sel olur yıkar

İyilik etmeden başına kakar

İşte böylesine muhtaç eyleme

*

Muhannetin sözü zehirden oktur

Hüsnü kereminle rahmetin çoktur

Sağ elin sol ele faydası yoktur

Sağ gözü sol göze muhtaç eyleme.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan başta olmak üzere hükümetimiz ve gönüllü teşekküllerimizin gece gündüz demeden, İzmir ve çevresinde çalışan binlerce insanımıza, ailelerine, emeğine, gayretine, duygularına, düşüncelerine zerre saygısı olmayan bu bozukların, bırakın devlete-millete faydasını, kendilerine bile faydası dokunmaz.

İşte esas problem de zaten burada! Kendi kendilerine bela ve musibet oldukları yetmiyormuş gibi bir de tüm bozukluklarını çeşitli mecralarda utanmadan sıkılmadan, milletin acısı üzerine boca etmekteler. Velhasıl; haysiyet yoksulluğu tüm yoksullardan beterdir.

……………..

“İnsanoğlu muammadır” derler ama bizdekiler muamma kavramının çok ötesindeler. Çünkü ne istediklerini kendileri de bilmiyor ve ne yapacaklarını şaşırmış vaziyetteler.

Böyle kimseleri yağa batırsanız, bala batırsanız, istedikleri tüm imkânları daha dile getirmeden hareketlerinden anlayarak temin etseniz, bozukluklarının tamiri imkânsızdır.

E ne yapılabilir çözümü nedir? Bu hastalığın bir çözümü yoktur. Devlet ve millet olarak mümkün mertebe verecekleri zararlardan azami miktarda korunmamız lazımdır.

Bu güruhları hiçbir şey mutlu etmez. Çünkü mutlu olabilecekleri tüm hasletleri arızalıdır. Maalesef arızalarının farkında olmadıkları gibi arızalarını güç sanmaktadırlar.

Kaç gündür millet olarak devlet olarak deprem bölgesine kilitlenmişiz. Yaşananlar tüm açıklığı ve netliğiyle milletin gözü önünde inkâr edilmeyecek şekilde cereyan etmektedir.

Gelin görün ki, muhannetliklerinin gereği, diğer afetlerde de olduğu gibi bu depremin üzerinden de çıkar elde etme gayretindeler.

Ezcümle:

Rabbim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir dağ başındaki yalnız çobanımıza kadar milletimizi bunların muhannetliklerinden korusun. Hatta dünyadaki tüm iyi insanları korusun! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HOMOTOKMAKUS

Sayin yazar! Ateistlerin ve satanistlerin(Ataturkculerin) sadece Turkiye icin degil butun dunyamiz icin korkunc bir tehlike olusturdugunu kavramaya baslamaniz sevindirici dogrusu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23