• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
24 Ağustos 2020

Hazine sandığımızda kim bilir daha neler var!

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Sakarya havzasında tespit edilen doğalgaz müjdesi, içimizdeki ve dışımızdaki dostlarımızı sevince boğarken, içimizdeki ve dışımızdaki düşmanları hüsrana uğrattı.

Hüsrana uğrayanları anlayabiliyoruz. Çünkü 90 yıldır hazine sandığımızın kapağını açtırmadıkları için son 15 yıla kadar da hep biz hüsrana uğruyorduk.

Hazine sandığımızın kapağı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte açılmıştır ve nasıl bir hazinenin üzerinde oturduğumuz bundan sonra daha iyi anlaşılacaktır.

Öğrencilik yıllarımızda MTTB’de ilk okuduğumuz roman, Raif Karadağ’ın “Petrol Fırtınası” isimli kitabıydı.

O romandan bu yana topraklarımızın altındaki ve üstündeki maden yataklarımızın nerede olduklarını merak etmiş ve araştırmalar yapmışımdır.

Aklı erenlerin söyledikleri şu söz de hep kulağımda küpe olarak kalmıştır.

-“Türkiye hazine sandığının üzerinde oturuyor, yalnız kapağını ne kendisi açıyor ne de millete açtırıyorlar”.

……………

Evet, aynen öyleydi. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin direksiyonuna geçinceye kadar Rahmetli Menderes, Özal, Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu döneminde de ilgilenildi ve çalışmalar yapıldı ama sürekli akamete uğratıldı. Muhsin Bey Bor ile ilgilenmişti.

Gelin görün ki, Ak Parti iktidarlarına kadar milletin iradesini gasp eden Batılılar ve onların içteki vesayetçiler ve siyasiler, hazine sandığının kapağının açılmasını engellediler.

Şükürler olsun, milli iradeden aldığı yetkiyi, milli iradenin egemenliğine teslim eden R. Tayyip Erdoğan:

-“Bu topraklar üzerinde milletimizin hür ve bağımsız iradesini, asla Batılılara ve onların uşaklarına teslim etmeyeceğiz” diyerek, önce Allah’a sonra halkımıza güvenerek yola çıktı ve yüzyıldır ötelenen Türkiye’yi hakkı olan konuma getirdi.

…………….

Bütün dünyanın gözünün üzerimizde olduğu topraklarımız, böylesine fakir olabilir mi? Yeraltı ve üstü maden yataklarımız verimsiz olabilir mi?

Eğer böyle olsaydı, yüz yıllardır Haçlı Batılılar neden sürekli üzerimizden ekonomik, siyasal ve terörü eksik etmiyor?

İngilizlerin çizdiği sınırlarımızın dibinde petrol fışkırırken, bizim topraklar niye kuru olsun? Bizim dağımız, taşımız, sıcak-soğuk suyumuz, ormanımız, toprağımız verimli şekilde kullanıldığında her biri ayrı kıymetlerdedir.

Yeraltı ve yerüstü kaynaklarımız açısından tek tek “illerimizi-ilçelerimizi-köylerimizi” ele alalım. Her birinin kendisini barındıracak değerlerle yüklü olduğu görülecektir.

……………..

Hamdolsun hemen her bakanlık, üzerine düşen görevi güçleri nispetinde yapmaktadır. Millet iradesi ilk defa böylesine kendisini göstermiştir.

İşte Enerji Bakanlığımızın, Berat Albayrak zamanında, şimdi de Fatih Dönmez zamanında yaptığı işler meydandadır.

Öyle değil mi ama. Sakarya havzasındaki doğalgaz herhalde oraya dün gelmedi ve dün keşfedilmedi. Arayanların bulduğuna göre kâinatın yaratılışından beri oradaydı.

Ezcümle:

Yeraltı ve yerüstü madenlerimizin varlığı, hazine sandığımızın içinde keşfedilmeyi bekliyor ve her birinin keşfedileceğine inancımız tamdır.

Yeter ki, sabırlı bir şekilde millet-devlet olarak gücümüze inanalım.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nahit sazoglu

Ulkemizde petrol ve dogalgaz denizlerimizde dogu ve guneydoguda vardir ingiliz petrol sirketi shell 1923 yilindan beri ulkemizde shell petrol sirketinin yuzlerce petrol istasyonu vardir bu petrol sirketi 1923 den beri ulkemizi somurmektedir petrol ithalatina dayali ulasim yerine ulkemizi her yerini sinyalli elektrikli demiryollariyla donatmiliyiz ankara istanbul arasi ayas tuneli hizli tren projesini acilen bitirmeliyiz 40 yillik bir proje
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23