• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
14 Ocak 2021

Gâvurun insafı ve adaleti olmaz yavrum

Anadolu’da ümmi bilgeler vardır. Pek çoğu atasözlerinin mucididir. Böylelerini bulunca bir kitaba sahip olmuş gibi sevinirim.

Yazının başlığını duyalı yaklaşık 40-45 yıl olmuştur. Türkiye’nin kıtlık, yoksulluk, eşkıyalıkla boğuştuğu dönemin ümmi bilgelerindendi Refika hala. Dar-ı bekaya gitti çoktan.

Dizinin dibinde oturduğum ve zulüm yıllarını dinlediğim bir gün, çektiği çilesinin büyüklüğünü anlatmak için bu sözü söylemişti:

“Gâvurun insafı ve adaleti olmaz yavrum, Allah’ın dinine düşman olanlardan; insanlara-dağa-taşa-ovaya-hayvanlara hayır gelmez. Rabbimiz böylelerinden yurdumuzu, yuvamızı, ümmeti Muhammedi korusun”.

•••

Sonra bir gün yine “Kaç çeşit gâvur var” diye sormuştum. Şöyle demişti:

- “Nerden bilirim kim gâvurdur, kim Müslümandır oğul. Velakin; Allah’a, Kur’an’a, Peygambere düşman olanlara bizde gâvur denir”.

- “Bir de ecnebilere gâvur derdi rahmetli babam. Çanakkale cephesinden dönünce; yedi düvelin gâvuruyla boğuştuk amma, dinimizi, bayrağımızı, vatanımızı, namusumuzu teslim etmedik derdi. Sen şimdi hangi gâvurları sordun bilemedim” deyince, sessizce yanından ayrılmıştım.

Yazının başlığını tekrarlayalım: “Gâvurun insafı ve adaleti olmaz yavrum”.

Mesele, yakamızı bir türlü kurtaramadığımız ecnebi gâvurlar ile yerli yardımcılarının; devletimiz-milletimiz üzerindeki operasyonları nasıl bertaraf edilebilir ona bakmalı.

“Hangi operasyonlara” denilebilir. Doğru! Sağımız, solumuz, önümüz arkamız, terörizme ve kapitalizme iman edenlerin operasyonlarıyla çevrilmiş vaziyette.

•••

Bugünlerde en çok konuşulan musibetlerden birisi de sosyal medya ve iletişim araçları. Bunların başında da WhatsApp gelmekte. Mevzuyu herkes bildiği için laf uzamasın.

WhatsApp’la birlikte hâlâ ülkemizde temsilcilik açmayan; “Facebook, Instagram, Periscope, Twitter, Pinterest, LinkedIn” firmaları varmış. Bir de temsilcilik açanlar varmış.

Ofis açanlar veya açmayanlar, bunların hangisine güvenilebilir? Aslına bakarsanız, hiçbirine güvenilmez ama “iş birliği” yerine “ihaneti” seçmek karakterleri icabı mıdır acaba?

Hal böyle olunca, devletimize ve milletimize dost olmaları beklenebilir mi? Dostça hareket edebilirler mi? Güven mümkün mü? Elbet hayır!

WhatsApp, Avrupa Birliği ülkelerine boyun eğerken bize kafa tutuyor! “Sözleşmeyi kabul edin yoksa 8 Şubat’tan itibaren sistemi kullanamazsınız” diyor. (...)

Sadece WhatsApp değil tabii. Temsilcilik açmayanlar da aynı şekilde kafa tutarak; “Siz kimsiniz” çapulculuğu yapmaktalar.

Bu alçakların alçaklığına teslim olacak kadar kimliksiz ve kişiliksiz olduğumuz asla düşünülemez. Devletimiz mutlaka bu alçaklığın bedelini ödetecektir. 

•••

Ezcümle:

WhatsApp’çıların kibir ve ukalalıklarına karşı ehli vicdan sahibi insanlarımız tepki göstererek yerli olan “Bip” uygulamasına geçmeye başladılar.

Yalnız; elimizi, kolumuzu, duygularımızı, düşüncelerimizi, değerlerimizi bu gâvurlara öylesine kaptırmışız ki, onlar olmazsa, “hayat biter” denecek kadar semeleşmiş vaziyetteyiz.

Amerika ve Avrupa halklarına göre bizim halkımızın büyük ekseriyeti; insaflı, vicdanlı, aklıselim ve ehli iman sahibidir.

Bu hasletlere sahip milletimizin geninde gâvura teslim olmak yoktur. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muhammed Genç

ALLAH RAZI OLSUN. HEPSİ DOĞRU TESBİT. İNŞALLAH DEVLETİMİZ ÇABUK DAVRANIR. HAİNLERİMİZ ENGELLEMEK İÇİN VAR GÜÇLERİNİ KULLANACAKLAR... TUZAKLARINI BİLİYORUZ..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23