• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
30 Ekim 2020

Firavunizmin Figüranları Macron ve Diğerleri

İslam tarihi ve peygamberler tarihi başlangıcından bugüne, firavunizm ve figüranlarının, İslam’a-Allah’a-Kur’an’a karşı mücadeleleriyle doludur.

Tarih göstermiştir ki, bugüne kadar firavunizm zihniyetliler; İslam’a-Allah’a-Kur’an’a ve peygamberlere karşı hiçbir savaşı kazanamamış, yerle yeksan olmuşlardır.

Nice Macronlar, firavunlar ve figüranları, Allah’ın nurunu tamamlayacağı ve sahiplendiği dine zarar verememişlerdir.

İlk örneklerden birisi, Allah’a kafa tutup, peygamberlerimizden Hz. Musa (a.s.) ile mücadele eden firavun ve figüranlarıdır.

Bütün milletler içerisinde inkârcıların en önemli ortak özelliği şöyle tarif edilir:

“Kibirli, bencil, geçimsiz, kendisinden başka asla kimseye itimat etmeyen, itimat ettiklerini de bir süre sonra yok eden, darbeci, şiddet yanlısı, şirk, inkâr ve isyan içerisinde yüzen faşistlerdir”.

İnsanlık tarihi boyunca firavunizmin yolundan gidenlere bakıldığında bu tipler hemen hemen birbirlerine çok benzerler ve devirlerine göre aynı uygulamaları yapmışlardır.

Bilirsiniz firavun ve adamları, Hz. Musa (a.s.)’a hücum edince, Allah denizi yararak Hz. Musa’yı kurtarır, firavun da arkasından baka kalır.

Böyle bir mucize karşısında normal bir insan iman etmez mi? Şaşırmaz mı? “Ne oluyor” diye sormaz mı? Firavun ve bugünkü takipçileri ise sormaz ve hâlâ inatları sürer.

Bir başka hadise de Peygamberimiz (s.a.v.) devrine ait anlatılır.

Peygamberimiz (s.a.v.)’in “Bu ümmetin firavunu olarak tavsif ettiği Ebû Cehil” ile ilgili olay şöyle rivayet edilir:

Bu hadise deyimlerimiz arasında da “Kendi kazdığı kuyuya düştü” olarak yer alır.

Peygamberimiz (s.a.v.)’e karşı Ebu Cehil’in amansız düşmanlığı malumdur.

Yine bir gün Efendimizden öç almak için evinin önüne kuyu kazdırır ve onu kuyuya düşürmek için hasta olduğunu, Peygamberimizin kendisini ziyaret etmesi gerektiğini söyleyerek Efendimize haber gönderir.

İki cihan serveri davete giderken Cebrail (a.s.) tuzak kurulduğunu haber verince geri döner ve tabi bu durum karşısında şaşıran Ebu Cehil, öfkeyle evinden dışarı fırlayınca kazdığı kuyuya düşer.

Hemen kuyudan çıkarılmasını isterse de kimsenin gücü yetmez. Çaresiz yine Efendimize müracaat edilmesini, kuyudan ancak onun çıkarabileceğini söyler.

Efendimiz hem insanlığının hem Peygamberliğinin gereği tekrar gelir ve Ebu Cehil’i kuyudan çıkarır. Bundan sonra Koca kâfir:

- “Senin kadar güçlü sihirbaza hiç rastlamadım” diyerek inkârcılığını-düşmanlığını sürdürür.

Ezcümle:

İnananlar oldukça, inkârcılar olacaktır. Bütün mesele, inananların bir ve beraber olarak firavunizme karşı yekvücut olabilmeleridir.

İslam âlimlerimiz insan nefsinin hakikatini şöyle izah ederler:

- “Sübhânallâh! Nefiste iblisin kibri, Kâbil’in hasedi, Âd kavminin azgınlığı, Semûd kavminin tuğyânı, Nemrûd’un cür’eti, Firavun’un Tanrılık iddiâsı, Hâmân’ın taşkınlığı, alçaklığı, Kârûn’un zulüm ve fesadı, Bel’am’ın hevası, Velid bin Muğire’nin inadı ve Ebu Cehil’in cehaleti vardır”.

Rabbim şerlerinden korusun!. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Salih

.... ...?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23