• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
21 Eylül 2020

Evrimin Tutarsızlığı

“Evrim teorisi veya diğer adıyla Darwinizm; bilimsel değil, ideolojik bir teoridir. Yaradılışın ihtişamı karşısında ateist ve pozitivistlerin uyduruk sığınaklarındandır.

Aslında onların birçoğu bu mantık dışı teoriye inanmamakta ancak Yaratıcıyı kabul etmemek için evrime inanıyor görünmektedirler”. Prof. Dr. Sefa Saygılı.

…………..

Bu haftaki kitabımız, insandan geldiğimize inanmayan ve illa da “Biz hayvanız, hayvan soyluyuz” diyen direnen evrimcilerin çamurlarını kendilerine temizlettirecek bir kitap.

Çıra Yayınlarından çıkan eserin yazarı, insanı her yönüyle tanıyan ve yıllarını bu işe vermiş Psikiyatrist Prof. Dr. Sefa Saygılı.

Sefa hocanın kitabının adı “Tasarımın İhtişamı Evrimin Tutarsızlığı” adını taşıyor.

Sefa Saygılı, mesleğinin ve araştırmacılığının gereği, insana dair ne varsa iğneden ipliğe her hususu araştıran-inceleyen bir isimdir.

İşte Sefa Saygılı, “Evrimcilerin” yüz yıllardır bilerek ve isteyerek içinden çıkmadıkları bataklıkları ve asla da kurtulmak veya tedavi olmaya yanaşmadıkları hastalıklarından birisi olan “Evrim Teorisinin” iç ve dış yüzünü yazmış.

……………..

Biliyorsunuz bizim gibi 14 asırlık bir inancın yerküredeki en büyük temsilcisi olan ve dünyada özellikle son iki bin yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan bir millet ve devlet olarak, bu inkârcılık bizde de varlığını sürdürmüştür.

Daha 15 yıl öncesine kadar eğitim sistemimizde “Evrim Teorisi” anlatılmaktaydı. Gerçi hâlâ da bitmiş değil. Geçelim.

İnkârcılığın ve inkârcıların en belirgin özelliği, kendilerini toplumun dışında tutmak ve milletin inandığı değerleri aşağılamaktır.

Günümüzdeki evrimciler, inkârcılıklarını İslam’a ve Müslüman halkımıza karşı, “kin-öfke-nefret silahı” olarak kullanmakta ve bu halleriyle tanınıp bilinmektedirler.

Kullandıkları terimleri dikkatle izlerseniz, evrimciliklerini-inkârcılıklarını “Tabiat Olayları”, Doğa Olayları”, Tabiat Ana” Tabiat Baba” gibi isimlerle anarak, kendilerini ayrıştırıp, toplumumuzdaki Allah inancını, insanı ve özellikle aile kurumunu ortadan kaldırmak istemektedirler.

Yalnız artık Müslüman halkımız bulanık suda avlanacak bir balık değildir.

………………

Burada sözü eserin yazarı Prof. Dr. Sefa Saygılı’ya bırakalım:

“Evrim aslında itici, hiç inandırıcılığı olmayan teoridir. Ancak Yaratıcı fikrine inanmayanlar bu teoriye sarılmış ve bilimsel kılıf geçirmişlerdir.

Bütün gayretlerine rağmen evrim hipotezini doğrulayacak hiçbir ciddi deney ve gözlem yoktur. Mevcut iddiaları ise defalarca gündeme gelmiş ve çürütülmüştür.

Günümüzde yaklaşık 700 milyon fosil elde edilmiş ve tüm fosiller, canlıların evrimleşmediğini, eksiksiz ve mükemmel bir şekilde yaratıldığını göstermektedir.

Evrim saplantısı; Batı düşüncesinin büyük kısmının sahnelendiği materyalizm ve mekanizm platformunun vazgeçilmez bir dayanak noktası olmuştur.

İşte bu eserimizle evrim teorisinin tutarsızlıklarını ve çelişkilerini, niçin inandırıcı ve makul olamadığını, nasıl seküler bir din haline getirildiğini gözler önüne sermeye çalıştık”.

………………

Eser hakkında: 

Çıra Yayınları; 0212-635 99 19

Sefa Saygılı’nın resmi web sitesinin adresini de verelim. www.sefasaygili.com

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

14 asırlık inanç ve 2000 yıllık bayraktarlık ..
 • Yanıtla

Hakan

Evrimin tutarlı yada tutarsız olduğu Yahudi kültürü vahiy kavramını haklı çıkarmaz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23