• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
07 Ekim 2020

Batının Boyunduruğundan Kurtulmak

“Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır. Ve bugünkü refahı; sömürgeciliği, döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur”. Aliya İzzetbegoviç.

Batılılara göre özellikle Müslüman coğrafyalarda yaşayan halklar, yeraltı ve üstü zenginlikleriyle birlikte ancak Batı’ya hizmet edebilirler.

Bugün Müslüman coğrafyalarda Batılıların boyunduruk vurmadığı devlet yok gibidir.

Şükürler olsun, son 15 yılda biz hem içte hem dışta devletimize ve milletimize vurulan boyundurukları parçaladık.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın direksiyona geçmesiyle, yüz yıllık ekonomik, sosyal, siyasal ve psikolojik baskıdan kurtulduk.

Bu hakikati görmek ve idrakine varmak isteyen her “insan evladının”, Haçlı zihniyetiyle hareket eden Batılılar ile onlara uşaklık eden içimizdeki sağdan-soldan siyaset kamuflajlı kimselerin söylemlerine bakmaları kâfidir.

……………..

Cumhurbaşkanımızın da sıkça dile getirdiği gibi sıcak ve soğuk savaş halinde yedi düvelle çarpışmaktayız.

Batılıları kahreden, çıkmaza sokan, öfkelendiren, kinlendiren tarafımız şu:

Nasıl olur da yüzyıldır istedikleri gibi yönettikleri devlet ve millet, “Dünya beşten büyüktür” diye kafa tutabilir. Dışarıdaki ve içeridekilerin şapşallamaları bu sebepledir.

Hâlâ ne Batılılar ne koordine ettikleri sol cenah ve onlara koltuk değnekliği yapan sağ duruşlu partiler ne de Reis’in gölgesinde palazlanıp, uçacaklarını sanarak dibe çakılan zavallılar, ülkemiz gerçeklerini ve milletimizi anlayamadılar, anlamaları da mümkün değildir.

Hâlbuki aklı başında yerli ve milli bir siyasetçi, eğer bu topraklarda var olmak istiyor, devlet ve milletle barışmak istiyorsa, halkımızın değerlerine ve değer verdiklerine düşmanlık etmez, aksine kucaklaşır, barışır, sever ve sevdirir.

Bilgeler der ki:

“Oğul! Ümmilerin cahilliği çekilir de okumuşların cahilliği yokuş yukarı sırtta taş taşımak gibidir”.

……………

Zihinlerini millet-devlet düşmanlığına teksif etmişlerin göremediği bir başka gerçek de şudur: Batılılar ve uşaklarının Türkiye üzerindeki yüzyıllık oyunları bozulmuştur.

Vatanımıza, topraklarımıza ve milletimize dair söyleyecek sözü olan herkes, dışarıdan ve içeriden ihanet edenleri çok iyi tahlil etmeli ve tanımalıdır.

İşte Doğu Akdeniz! Avrupa başta olmak üzere gücü yeten yetmeyen her ülke söz sahibi olabilir ama biz olamayız öyle mi?

Hatta kıytırık Yunanistan’ı bile söz söylememeliyiz. Bu nasıl bir kepazeliktir?

İşte Azerbaycan meselesi!

Ermenistan’a tüm dünya destek verirken, biz elimiz kolumuz bağlı durmalıyız öyle mi? İnsaf yahu! İnsan bir tarihe bir de coğrafyaya bakar.

…………….

Ezcümle:

Kişi özgür doğar ama yetiştiği-yetiştirildiği ortam ruhunu köleleştirir. Batı’ya karşı teslimiyet içerisinde olanlar, Haçlı zihniyetine ruhlarını hibe etmiş kimselerdir.

Bugün ülkemizin önüne takoz olan; ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel ve medyadan çeşitli kesimler araştırıldığında görülecektir ki, devletimizin ve milletimizin bütünlüğü, bunların kâbusu olmaktadır.

Sebebi basittir. Devlete ve millete yabancılaşma bir hastalıktır ve tedavisi zordur. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mesut Sarp

Batılılar ve uşaklarının Türkiye üzerindeki yüzyıllık oyunları bozulmuştur. Ne bozuldu ki. Osmanlıyıda borca gark edip nefes aldırmayacak hale getirmişlerdi. Bugünde borc batagında yüzüyoruz. Bi tanesini sayayim, Merkez bankası dövüz rezervlerini yandaş müteahhitlere verilen dolar taahhütleri yüzünden eritti. yanlışsa lütfen bu yüzlerce milyar hatta trilyonca dolarlar nasıl buharlaştı buyrun acıklayın.
 • Yanıtla

Can

Ekonomik baskidan siyasal baskidan nerede kurrrrtulmusuz acaba. Trump ekonominizi dürerim dedi alelacele papazi serbest biraktiniz. Hayal degil gercekler ile yüzlesin artik. Ekonomisi kirilgan olan ülkeler asla ayaga kalkamazlar zaten ondan damatin sevdigi laf gecerlidir ikide bir ekonomik operasyon cekilen bir ülkeyiz ezcümle.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23