• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
28 Ocak 2021

Başka Türkiye yok, nasıl anlatılabilir

“Başka Türkiye Yok” sözü, yerli ve milli düşünce sahiplerinin sıkça dile getirdikleri bir ifadedir.

“Bu topraklardan başka sahiplenecek ve gidecek yerimiz yok” ifadesi; memleket ve millet sevdasını ve bağlılığını anlatan bir inanç deklaresidir.

Yukarıdaki “Başka Türkiye Yok Nasıl Anlatılabilir” sorusu, sadece şahsımın sorusu değildir. Esasında bu ve aşağıdaki soru; kendisini topraklarımıza, devletimize, milletimize, bayrağımıza, dinimize ait hisseden her insanımızın sorduğu bir sorudur.

- “Devletim, milletim, bayrağım, dinim, ailem, dağım, taşım, aşım, ekmeğim, ağacım, suyum, bütününde vatanımın her karışı için ne yapıyorum”?

Şikâyet etmeden ve şikâyetçi olmadan yazmak istiyorum ama maalesef mümkün olmuyor. Ne vakit iyilikten söz edecek olsam, kötülükleri anlatmadan edemiyorum.

Mesela yukarıdaki sorunun cevabını verebilmek için bir günümüze bakalım.

Bakalım ki; kendimize, ailemize, ülkemize dair neler yapmış, neler düşünmüş ve neler konuşmuşuz?

“Başka Türkiye Yok”, “Başka gidecek yerimiz yok” diyenler, fert fert kendimize gelip, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeden, “Başka Türkiye Olmadığını” ne şahsımıza ne de başkalarına anlatabiliriz.

Ülkemiz üzerinde dıştaki ve içteki Haçlıların hesapları olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu hesap sahiplerinin; medyada, siyasette, ekonomide ve kültürel alanlarda cirit atan misyonerlerini bilmeyenimiz de yoktur.

Ve “Başka Türkiye Yok” diye yanıp tutuşan Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve hükümetin icraatlarından çok, bunların sesinin çıktığını bilmeyen de yoktur.

Hal böyle olunca, kendi kazdığımız kuyuya kendimiz düşmekteyiz. Hatta belki şöyle demek lazım! “Bizim kuyumuzu bize kazdırıyorlar”.

Bizim kuyumuzu bize kazdıranların algı ve manipülasyonları altında ciddi bir ruh işgali yaşıyoruz.

Bu işgalden kurtulmak için dün farklı şekilde dile getirdiğimiz “insan imarı”, çok önemlidir ve asla ihmal edilmemesi gereken bir meseledir.

İnsan imarına o kadar yabancıyız ki, bize emanet olarak verilen beş duyu organımız ve bunların hâkimi olması gereken kalbimizi olabildiğince imardan kaçırarak, bedenlerimize ve zevklerimize yaptığımız yatırımı, kalbimize ve beş duyu organımıza yapmamaktayız.

İçimize yolculuk etmeye korktuğumuz için sürekli dışımıza yolculuk etmek ve dışımızdaki hususlarla ilgilenmemekteyiz.

“Başka Türkiye yok ve gideceğimiz başka yer de yok” sözünü yastığımızın başına asmalıyız. Aklımıza, zihnimize, kalbimize ve beş duyu organımıza kabul ettirmeliyiz.

Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, dinimiz ve tabi bunlar olmadan olmayacağı için “ailemiz” adına, “birlik ve beraberliğimiz” adına, sahiplendiklerimizi ve sahipleneceklerimizi gözden geçirmeli ve icraata koymalıyız.

Ezcümle:

Bu topraklardan Haçlılar hiç vazgeçmiş değillerdir. Fırsat buldukça da bu hasretlerini dile getirmektedirler. İçimizdeki taşeronlarına bakıldığında çok rahat görülmektedir.

Eğer başımızda böyle bir Cumhurbaşkanı ve güçlü bir iktidar olmasaydı, çoktan pılıyı pırtıyı toplayıp, kendi vatanımızda muhacir olabilirdik.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

okur

biz turkiyede turkiye diye bir devlet kurmadik Ataturk diye bir devlet kurmusuz. turkiye, ataturkculukten cikip cumhuriyete gecmelidir. azarbeycani bile ataturkcu yapmaya calisiyoruz. turk olmak ataturkcu olmak degildir.
 • Yanıtla

Hakan

Anayasal düzen değişti de bizim mi haberimiz yok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için herhangi bir inanca mensup olmak gerekmiyor Türkiye vatandaşlarında vatan bayrak ve laik anayasasına bağlı devlet sevgisi yeterli
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23