• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
01 Ekim 2020

Azerbaycan’sız Türkiye, Türkiye’siz Azerbaycan Olmaz

Bir gün biterse her şey Karabağ’ı görmeden

İstemem bandolar, büyük çelenkler…

Üstüme okunmuş birkaç avuç mübarek

Karabağ toprağından serpilse yeter. Yavuz Bülent Bakiler.

Bizi biz gibi bilmek için, biz olabilmemiz için, pek çok ortak yönümüz vardır. Bunların başında “din birliğimiz” gelir.

Dininde kavi olanlar kardeş olurlar. Böyledir dinimizin töresi. Dininde kavi durmayanların birliği, menfaat şartlıdır ve bu duyguların altı sürekli düşmanlık üretir.

Dininde istikametli olanların kardeşliklerinin temelini sağlamlaştıran diğer unsurları sayıp dökmeye gerek yoktur. Zira temelin en sağlam harcı dinle yoğrulmuştur.

Türkiye ve Azerbaycan’ın, istiklal ve istikbal uğruna son yüzyıl tarihi itibariyle neler gördüğünü, yaşadığını bilmeyenler, Azerbaycan’ın Türkiye’ye, Türkiye’nin Azerbaycan’a niye destek olduğunu ve neden “İki Devlet, Bir Millet” denildiğini anlayamaz.

Çünkü yerli-yabancı bu anlamaz taifesinin her iki devlete karşı bağlılıkları yoktur ve haddinden fazla düşmanlıkları vardır da ondan anlamaz.

Devletimizin çatısı altında; köylerimizde, ilçelerimizde, şehirlerimizde hayatlarını devam ettirirler, hatta TBMM başta olmak üzere milletin sırtında kambur olarak oturup, milletin kursağına gidenlere göz diker ve küfürlerinden de asla vazgeçmezler.

“Azerbaycan’sız Türkiye, Türkiye’siz Azerbaycan olmaz” inancı, içerideki hainlerle birlikte, Rusya, Avrupa ve dahi Amerika’nın asla istemedikleri bir durumdur.

Bu sebeple; Türkiye ve Azerbaycan düşmanlarına buradan söyleyebileceğimiz bir şey yoktur. İdrak damarları ve mayaları her iki devlete-millete ihanetle yoğrulduğu için, bizim “beyaz” dediğimize onlar mutlaka “siyah” derler ve demektedirler.

Söyleyeceklerimizi, ülkemize ve Azerbaycan’a dost olanlara diyelim.

Yukarıda belirttiğimiz ülkelerin, Azerbaycan-Türkiye düşmanlığını muhafaza etmeleri için tarih boyunca bekledikleri emelleri, hayalleri şudur:

Türk-Rus sınırında bir Ermenistan’ın bulunması, Rusya ve Avrupa devletlerinin çıkarına olmaktadır.

Hayallerindeki kurguya göre; Rusya başta olmak üzere AB ve ABD, besledikleri terör örgütleriyle, Ermenistan üzerinden Kafkasya ve Doğu Anadolu’ya hâkim olacakları gibi bir ham hayalleri mevcuttur.

Bugün Türkiye olarak Azerbaycan’a verdiğimiz desteğe karşı çıkan içimizdeki kesimlere bakıldığında, onların da emelleri aynı doğrultudadır.

Ermeni mezalimi milletimizin bağrında hâlâ sönmeyen kor şeklinde yanmaktadır. Devletimizin arşivleri de bu belgelerle doludur. Bunlardan birini hatırlatalım:

1918 yılının Mart sonunda Bakü’de Bolşevikler, Menşevikler ve bütün Ruslar, Ermenilerle birlikte Azerbaycan’a saldırır ve kadın, çocuk, yaşlı demeden hareket eden 15.000 insanı katlederler.

Bu katliamın sonunda Lenin, Bakü’de faaliyet gösteren Sovyet komiserliğine şu telgrafı gönderir.

“Bakü bizim için her şeydir ve onu elimizde tutmamız, korumamız gerekir”. Daha niye diyelim içimizdeki hainlere bilmem ki!

Ezcümle, Azerbaycan’ın özgürlük şairi Bahtiyar Vahapzade’nin “Azerbaycan-Türkiye” şiirinden:

Dinimiz bir, dilimiz bir,

Ayımız bir, ilimiz bir,

Eşqimiz bir, yolumuz bir

Azerbaycan-Türkiye. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bu söyleyiş

Öyle bir söyleyiş tarzınız varki.Oyle genellemeleriniz varki.Sizi okuyan bu memlekette sizin gibi düşünmeyen herkes hain.Bir siz seviyorsunuz vatanınızı ve diğer kardeşlerimizi.Bu memleket sizin iman sizin din sizin.Yaomayin bu genelleme kafasını
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23