• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
09 Eylül 2020

Anadolu’da Yunan denilince akla neler gelir

Ülkemizin neresinde ve hangi metrekaresinde; kendisini devletimize ve milletimize ait kabul eden insanlarımıza; “Yunan denilince aklınıza ne gelir” diye sorulsa şunları sıralarlar:

-Yağma ve hırsızlık,

-Zorla din değiştirmek,

-Irz ve namusa tecavüz,

şkence ve katliamlar,

-Yakma ve yıkma.

İşte Yunanların karakterlerini anlatan bu beş maddelik vahşetin beşi de Balkan Savaşlarında ve Milli Mücadelede Müslüman milletimize karşı uygulanmıştır.

Haçlı Batılıların tetikçileri olarak topraklarımızda ayak bastıkları her yerde bu zalimlikleri yapmışlardır. Birkaçını hatırlatmakta fayda vardır.

-Ne olup olmadığına bakmadan yiyecek, içecek, giyecek ve ev eşyası dâhil her şeyi yağmalanması. Ziynet eşyalarının gasp edilmesi!

-Cami ve türbelerin talan edilmesi, yakılması, yıkılması, Kur’an-ı Kerimlerin çiğnenmesi, yakılması, yırtılması, süngülere takarak insanlara hücum edilmesi.

-Bu canilerden kaçan genç kız ve kadınları saklandıkları yerlerden çıkararak, tecavüz etmeleri, bazılarının uzuvlarını kesmeleri, direnenlerin evlerini yakmaları gibi Amerika ve Avrupa ülkelerinin vahşiliklerin aynısını uygulayarak her türlü caniliklerini sergilemeleri.

…………….

İnanmayanlar olursa, hiçbir ciddi araştırmaya gerek duymadan, Haymana’dan Trakya’ya kadar istedikleri vilayet, kasaba ve köylere giderek olayları araştırabilirler.

Hatta hiç yorulmasınlar. Yunan yazar Tasos Kostopulos’un tarihi belgelere ve anılara dayanarak yazdığı; “1912-1922 Savaş ve Etnik Temizlik” isimli kitabı, Yunan ordusunun Anadolu ve Balkanlar’da yaptıkları zalimlikler, geçtiğimiz yıl gazetelerde haber olmuştu.

İşte o kitaptan Yunan askerlerinin kan donduran itirafların birkaçı:

-“Dumandan insanlar dışarı koşuştular, o zaman da bizim reziller kadın ve çocuklara atış talim tahtası imiş gibi ateş etmeye başladılar”.

-9 Temmuz 1921. Yunan subay anlatıyor:

Ailelerin önünde tecavüz: Arıveren köyüne girdik. Kızlara ailelerinin gözü önünde tecavüz edildi. Askerler o gece yağmaladıkları ipek yorganlarda yattılar.

-Cinayet, tecavüz, işkence:

“Yunan askerinin gelişi sırasında İzmir limanında şeref kıtasına karşı birkaç el ateş edilmesi gerekçe gösterilerek, Yunan askerleri ve silahlı olan bazı yerel Hıristiyanlar, iki gün süreyle şiddet, cinayet, tecavüz ve yağmalamaya giriştiler.

-Aralarında bir okulun bir sınıfının tüm öğrencileri ve öğretmenlerinin de bulunduğu 2500 kişi yakalanıp işkence gördü.

-Yunan askeri, İzmir’in birkaç kilometre ötesine kadar adeta bir daire çizilmişçesine, ne kadar Müslüman köyü varsa hepsine saldırdı.

-Yakma emirleri Prens’ten: Bir Yunan askeri anlatıyor:

Her şeyi yakmamız emrini Prens Andreas vermişti.

-30 Ağustos 1921. Yunan ordusundaki bir fotoğrafçı anlatıyor:

“Ayrıldığımız her yeri yakıyoruz. Dehşet verici bir manzara! Topladıkları otları yakıp caminin penceresinden içeri attılar.

4 Eylül 1921. Nikos Vasilikos anlatıyor:

Bazılarımız Roma’yı yakan imparator Neron gibi mutlu. Verilen emir açık. Neyi taşıyamıyorsanız yakın. Onca köyde yaşlılar, hastalar, sakatlar, çocuklar ne yaptı meçhul”.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İmam Hüseyin

1. Yunan'an denildiğinde "Osmanlı hristiyan vatandaşlar" akla geliyor. 2. Sanki Osmanlı müslüman halklar kendi aralarında ve hristiyan halka karşı "Yağma ve hırsızlık, Zorla din değiştirmek, Irz ve namusa tecavüz, İşkence ve katliamlar, Yakma ve yıkma" yapmadılar. 3. Mesela Orta Anadolu Kayseri'de, Karadeniz Trabzon'da, Doğuda Mardin'de... Ermeni ve Rum halka neler yapıldığını, siz saklasanız bile, Allah biliyor.
 • Yanıtla

Salih

Allahcc Yunana fırsat vermesin.Yanlız "öz yurdunda garipsin,öz vatanıında parya " durumuda zalimliktir.Islam memleketinde nedir bu süresiz nafaka?Nedir bu Yunan sözleşmesi,zina selbest bu memlekette evlenmek zulüm.Kadın istihdamıda ne demek?Erkeklermi doğuracak bundan sonra?Çocuk hakkı diye bir şey yokmu?Herkes hevesli AB'ne,sonra Yunan kötü.Peki onlar gibi yaşamaya ve onların kurallarıyla hayatımıza,örfümüze vede dinimize sırt dönmeye ne zaman dur diyeceğiz Ey iktidar.Biz kısık sesleriz,Yunanın kanunlarıyla bizi yönettirme Allah'ımcc.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23