• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Hüseyin Öztürk
Hüseyin Öztürk
TÜM YAZILARI
02 Mart 2021

28 Şubatçılar “Yeter Söz Milletin” öcünü aldılar

28 Şubatçıların açık ve gizli aktörlerinin esas kininin ve öfkesinin tarihi, 14 Mayıs 1950’de, CHP zulmüne “Dur! Yeter Söz Milletin” diyerek, milletimizin devletimize sahip çıkmasıyla başlar.

Her on yılda yapılan ihtilallerin kökenine bakıldığında, darbelerin esas sebebinin; halkımızın dini ve milli değerleri olduğu çok açıktır.

Düşünsenize milletimizin nezdinde ordumuz “Peygamber Ocağıdır”. Sırf bu inancı yıkmak adına “irtica” makyajıyla halkımızı Türk Silahlı Kuvvetlerimizden uzaklaştırmak için milletin silahını millete doğrultmuşlar ve “Topyekün Savaş” manşeti attırmışlardır.

Darbelerin sivil kanadını o gün de bugün de temsil eden ve her türlü desteği veren CHP zihniyetinde kümelenmiş çeşitli kesimler, 28 Şubat’ın aktörleridir.

Ellerinden gelse, güçleri yetse, fırsatını bulsalar, bugün de acımasız şekilde devlet-millet bütünlüğüne karşı mücadele edeceklerdir lakin devletimiz milletimizin yanında, milletimiz devletimizin yanındadır, bir daha iradesini bu zalimlere teslim etmeyecektir.

Malum zihniyetin nezdinde; “halkımız ya askerlik yapar ya çiftçilik yapar”. Devleti idare edecekler üzerinde hiçbir söz hakları yoktur. CHP’nin tarihini okuyanlar bunu görebilirler.

Düşünce ve inançlarıyla, hayat tarzlarıyla, yaşam alanlarıyla büyük oranda halktan kopuk, halktan tecrit edilmiş bir ortamda yaşayan ve kendilerini halkın efendisi görenler, ilk defa Menderes, Özal, Erbakan ve R. Tayyip Erdoğan devirlerinde halkın ayağına gitmek zorunda kalmışlardır.

Anadolu’nun ücra bir köşesinde yaşanan şu olay ilginç ve önemli bir örnek teşkil eder:

Çankırı’nın Şabanözü ilçesindeki seçim faaliyetleri sırasında bir CHP’li vekil adayı, halkın Demokrat Parti’ye olan ilgisini fark edince:

-“Yahu Demokrat Parti de kim oluyor? Daha kurulalı ne kadar zaman oldu? Bu parti ne yaptı ki, bu kadar savunmasını yapıyorsunuz” diyerek tepkisini dile getirir.

Bu tepkiye vatandaşın cevabı şöyle olur:

-“Demokrat Parti bir şey yapmadı ama sizleri ayağımıza kadar getirdi. Bu da bize yeter” der.

Bir örnek daha hatırlatalım:

CHP’li vekil adaylardan birisinin, parti yönetimi tarafından seçmene gidip kendisini tanıtması söylendiğinde sarf ettiği sözler önemlidir:

-“Bütün hayatımda hep devrimi ve şeflerimi düşündüm. Bana, ‘şimdi git halktan oy iste’ demek beni satılığa çıkarmak demek değil midir’? (Cumhuriyetin Tarihi. S.437-38. Celaleddin Vatandaş, Pınar Yayınları)

Ezcümle:

İşte 28 Şubat 1997 Post-modern darbesinin tarihi, 14 Mayıs halk devrimine olan öfkeyle başlar.

Refah-Yol hükümeti devlet-millet bütünlüğünü sağlamış, ülkeyi harap olmaktan çıkarmıştı ve 28 Şubatçılara göre bu bir suçtu.

Bankaların batırdığı bir devleti ve yokluğa, yoksulluğa, karanlığa mahkûm edilen milletimizi yeniden refaha kavuşturmalarıydı vesselam.

Yaklaşık 50 yıllık hınçlarını almak için kurgulanmış bir post-modern darbeyi yapanlar, destekleyenler, sevenler, sevilenler acaba şimdi ne haldeler?

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

çeliği, çomağı, özbeki, silahçıoğlusu bilmem ne..

28 Şubattan artık kalan itler, devlet teminatı altında mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar, onlara kimse dokunamaz, darbe yapan daima kazanır, sonuçta burası türkiye (ve 41 sene sonra hala yapışan kene evren kanunları)
 • Yanıtla

OSMAN ÇETİN

Bakın şunu iyi idrak edin; Bizi ve 16 Haziran 1997 de YAŞ ı olağanüstü toplayarak ordudan Müslüm ve muhafazakar olduğumuz için ihraç edildik ve halen bizlere(2010 öncesi YAŞ mağdurları na) yargı yolu kapalı. Biz Ordu da görevde olsaydık 15 temmuzda bunların ellerine ayaklarına dolaşacaktık bunu çok iyi biliyorlardı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23