• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
‘Yüz haritalama’ ile sivilceye neyin sebep olduğunu bulun

2022-01-16 20:05:41
‘Yüz haritalama’ ile sivilceye neyin sebep olduğunu bulun

Geçmişte “şifacı” denilen kişiler, “Yüz haritalama” denilen bir teknikle ciltteki belirtilere bakarak hastalıkları teşhis edebiliyordu. Günümüzde Ayurvedik öğretinin kullandığı bu teknik, ciltteki farklılıkları vücuttaki organlarla veya vücudun başka bölümleriyle ilişkilendiriyor.

#1
Foto - “Yüz haritalama” adı verilen ve vücudunuzda oluşan sivilceye neyin sebep olduğuna dair ipuçlarının anlaşılabileceğini öne süren bir teori var.

“Yüz haritalama” adı verilen ve vücudunuzda oluşan sivilceye neyin sebep olduğuna dair ipuçlarının anlaşılabileceğini öne süren bir teori var.

#2
Foto - Kaşların Arası – Karaciğer- Neden: Mideniz bol etli yiyecekle yüzünden fazladan çalışıyor. Tedavi: Taze besinlerle beslenmeye dikkat edin; hızlı yürüyüş ya da başka egzersizler uygulamayı ihmal etmeyin.

Kaşların Arası – Karaciğer- Neden: Mideniz bol etli yiyecekle yüzünden fazladan çalışıyor. Tedavi: Taze besinlerle beslenmeye dikkat edin; hızlı yürüyüş ya da başka egzersizler uygulamayı ihmal etmeyin.

#3
Foto - Kaş Kemeri – Böbrekler- Neden: Kan dolaşımınızın çok yavaş olması, fazla alkol ve sigara tüketimi. Tedavi: Sağlık sorunları önlemek için bol miktarda su içmelisiniz. Vücudunuzu kahve, alkol ve alkolsüz içecekler gibi susuz bırakan tüm yiyeceklerden uzak durmalısınız. Burun – Kalp- Neden: Bu alan kalbinize karşılık gelir. Semptomları; şişkin mide, gaz ve hipertansiyondur. Tedavi: Kolesterol seviyenize ve kan basıncına dikkat edin. Organik yeşil çayı tüketin ve düzenli egzersiz yapın.

Kaş Kemeri – Böbrekler- Neden: Kan dolaşımınızın çok yavaş olması, fazla alkol ve sigara tüketimi. Tedavi: Sağlık sorunları önlemek için bol miktarda su içmelisiniz. Vücudunuzu kahve, alkol ve alkolsüz içecekler gibi susuz bırakan tüm yiyeceklerden uzak durmalısınız. Burun – Kalp- Neden: Bu alan kalbinize karşılık gelir. Semptomları; şişkin mide, gaz ve hipertansiyondur. Tedavi: Kolesterol seviyenize ve kan basıncına dikkat edin. Organik yeşil çayı tüketin ve düzenli egzersiz yapın.

#4
Foto - Yanakların Üst Kısmı – Akciğerler- Neden: Gözlerinin altında oluşan koyu kısımların nedeni kir, astım ve sigaradan kaynaklanıyor olabilir. Tedavi: Temiz hava ve insanların sigara içtiği kapalı alanlardan uzak durun ve spora başlayın. Yanaklar – Akciğerler ve Böbrekler- Neden: Sigara içmek, sağlıksız ve tuzlu yiyecekler tüketmek. Tedavi: Spor ve sağlıklı beslenme, taze meyve ve sebzeler.

Yanakların Üst Kısmı – Akciğerler- Neden: Gözlerinin altında oluşan koyu kısımların nedeni kir, astım ve sigaradan kaynaklanıyor olabilir. Tedavi: Temiz hava ve insanların sigara içtiği kapalı alanlardan uzak durun ve spora başlayın. Yanaklar – Akciğerler ve Böbrekler- Neden: Sigara içmek, sağlıksız ve tuzlu yiyecekler tüketmek. Tedavi: Spor ve sağlıklı beslenme, taze meyve ve sebzeler.

#5
Foto - Ağız ve Çene – Mide Neden: Yağlı yiyecekler, şeker, kahve, alkol, baharatlı yiyecekler, gece geç saatlere kadar ayakta kalma ve uykusuzluk. Tedavi: Taze sebze ve meyveler, bol su, organik meyve suları. Doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin! Çene ve Boyun – Hormonlar Neden: Vücudun susuz kalması, tuzlu yiyecek, kahve içmek ve yağlı yiyecekleri tüketmek. Tedavi: Gün boyu bol su için. Tuzlu ve konserve yiyeceklerden uzak durun. Kafeinden uzak durun.

Ağız ve Çene – Mide Neden: Yağlı yiyecekler, şeker, kahve, alkol, baharatlı yiyecekler, gece geç saatlere kadar ayakta kalma ve uykusuzluk. Tedavi: Taze sebze ve meyveler, bol su, organik meyve suları. Doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin! Çene ve Boyun – Hormonlar Neden: Vücudun susuz kalması, tuzlu yiyecek, kahve içmek ve yağlı yiyecekleri tüketmek. Tedavi: Gün boyu bol su için. Tuzlu ve konserve yiyeceklerden uzak durun. Kafeinden uzak durun.

#6
Foto - Alın – Mesane ve İnce Bağırsak Neden: Çok fazla yağlı ve işlenmiş yiyecekler sindirim sisteminin çalışmasını olumsuz etkiliyor. Aşırı alkol tüketimi, çok fazla şeker tüketimi sindirimi engeller ve cildinize zarar verir. Tedavi: Daha az alkol tüketin ve gece uykunuzu aldığınızdan emin olun. Taze yiyecek ve bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Alın – Mesane ve İnce Bağırsak Neden: Çok fazla yağlı ve işlenmiş yiyecekler sindirim sisteminin çalışmasını olumsuz etkiliyor. Aşırı alkol tüketimi, çok fazla şeker tüketimi sindirimi engeller ve cildinize zarar verir. Tedavi: Daha az alkol tüketin ve gece uykunuzu aldığınızdan emin olun. Taze yiyecek ve bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23