• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
16
Yok böyle cinlik! Bill Gates: Windows'u korsan kullansınlar ki daha sonra da biz...

2021-01-15 18:32:02
Yok böyle cinlik! Bill Gates: Windows'u korsan kullansınlar ki daha sonra da biz...

COVID-19 salgını nedeniyle sıklıkla adından bahsettiren Microsoft kurucusu Bill Gates hakkında bilinmeyenler...

#1
Foto - Bugünlerde en çok konuşulan isimlerden biri olan Bill Gates, özellikle koronavirüs salgını ve COVID-19 aşıları konularında ciddi iddialarla anılıyor.

Bugünlerde en çok konuşulan isimlerden biri olan Bill Gates, özellikle koronavirüs salgını ve COVID-19 aşıları konularında ciddi iddialarla anılıyor.

#2
Foto - Microsoft kurucu ortağı milyarder Bill Gates, CNN'den Fareed Zakaria ile yaptığı röportajda, Covid-19 aşılarının

Microsoft kurucu ortağı milyarder Bill Gates, CNN'den Fareed Zakaria ile yaptığı röportajda, Covid-19 aşılarının "neredeyse tümünün" işe yarayacağına inandığını söyledi.

#3
Foto - Kişisel bilgisayarların önem kazanmasında büyük rol oynayan Bill Gates, 1980 ve 1990'larda, şirketi Microsoft ve tabii ki Windows işletim sistemi ile uluslararası bir üne kavuştu.

Kişisel bilgisayarların önem kazanmasında büyük rol oynayan Bill Gates, 1980 ve 1990'larda, şirketi Microsoft ve tabii ki Windows işletim sistemi ile uluslararası bir üne kavuştu.

#4
Foto - Bill Gates hakkında muhtemelen daha önce siz de bazı şeyler okumuş ya da duymuşsunuzdur. Ama Gates'in kimsenin pek bilmediği bazı yönleri de var. İşte pek bilinmeyen o yönleri:

Bill Gates hakkında muhtemelen daha önce siz de bazı şeyler okumuş ya da duymuşsunuzdur. Ama Gates'in kimsenin pek bilmediği bazı yönleri de var. İşte pek bilinmeyen o yönleri:

#5
Foto - 1. Windows'un hatasız olduğunu iddia etmişti - Ne kadar yeni bir Windows kullanıcısı olursanız olun, defalarca hatalarla karşılaşmışsınızdır. Ama Bill Gates, 1995'te Windows 95'i tanıtırken, Windows işletim sisteminin neredeyse hatasız olduğunu iddia etmiş ve işletim sisteminde önemli bir hata bulunmadığını söylemişti.

1. Windows'un hatasız olduğunu iddia etmişti - Ne kadar yeni bir Windows kullanıcısı olursanız olun, defalarca hatalarla karşılaşmışsınızdır. Ama Bill Gates, 1995'te Windows 95'i tanıtırken, Windows işletim sisteminin neredeyse hatasız olduğunu iddia etmiş ve işletim sisteminde önemli bir hata bulunmadığını söylemişti.

#6
Foto - Ne yazık ki Windows, o günden beri hatalarıyla sık sık gündeme gelmekten kurtulamadı.

Ne yazık ki Windows, o günden beri hatalarıyla sık sık gündeme gelmekten kurtulamadı.

#7
Foto - 3. Gates, ağzını bozmaktan çekinmiyor - Şu an Stack Overflow'un kurucusu olan Joel Spolsky, 1990'larda Microsoft Excel takımının program yöneticisi konumundaydı. Spolsky, grubun durumunu konuştukları bir toplantıda, Gates'in argo sözcükleri ağzından düşürmediğini, f*** sözcüğünü kaç kere söylediğini sayamadığını söylüyor. Gates ile çalışanlardan gelen, buna benzer bazı farklı açıklamalar da olduğu biliniyor. Yani Gates, küfürbaz biri.

3. Gates, ağzını bozmaktan çekinmiyor - Şu an Stack Overflow'un kurucusu olan Joel Spolsky, 1990'larda Microsoft Excel takımının program yöneticisi konumundaydı. Spolsky, grubun durumunu konuştukları bir toplantıda, Gates'in argo sözcükleri ağzından düşürmediğini, f*** sözcüğünü kaç kere söylediğini sayamadığını söylüyor. Gates ile çalışanlardan gelen, buna benzer bazı farklı açıklamalar da olduğu biliniyor. Yani Gates, küfürbaz biri.

#8
Foto - 4. Yapay zeka ile ilgili - Microsoft'ta çalışırken en büyük korkusu, yapay zekanın gelişmesinde rol oynayamama ihtimaliydi. Gates, 2015'te konuştuğu bir Reddit oturumunda açıkça Microsoft'ta çalışmasının yapay zeka alanında çalışma fırsatını kaçırmasına yol açacağından endişe ettiğini söylemişti. Eğer Microsoft başarılı bir şirket haline gelemeseydi, Gates'i de muhtemelen yapay zeka üzerinde çalışan biri olarak görecektik.

4. Yapay zeka ile ilgili - Microsoft'ta çalışırken en büyük korkusu, yapay zekanın gelişmesinde rol oynayamama ihtimaliydi. Gates, 2015'te konuştuğu bir Reddit oturumunda açıkça Microsoft'ta çalışmasının yapay zeka alanında çalışma fırsatını kaçırmasına yol açacağından endişe ettiğini söylemişti. Eğer Microsoft başarılı bir şirket haline gelemeseydi, Gates'i de muhtemelen yapay zeka üzerinde çalışan biri olarak görecektik.

#9
Foto - 5. Korsan konusunda cinlik - Gates, 1998'de Cnet'e şunları söylemişti: Çin'de her yıl yaklaşık 3 milyon bilgisayar satılıyor ancak insanlar yazılıma para ödemiyor. Ama bir gün bunu yapacaklar ve para ödemeye başlayacaklar. Eğer yazılımı

5. Korsan konusunda cinlik - Gates, 1998'de Cnet'e şunları söylemişti: Çin'de her yıl yaklaşık 3 milyon bilgisayar satılıyor ancak insanlar yazılıma para ödemiyor. Ama bir gün bunu yapacaklar ve para ödemeye başlayacaklar. Eğer yazılımı "çalacaklarsa" bizim yazılımımızı çalmalarını tercih ederim. Böylece Microsoft yazılımlarına bir tür alışkanlık geliştirecekler ve biz de, önümüzdeki on yılda bu işin bir yolunu bularak hakkımız olanı almaya başlayacağız."

#10
Foto - 6. Ctrl + Alt + Delete'in hata olduğunu düşünüyor - Windows tarihi boyunca çok özel bir yere sahip olan bu tuş birleşimi, Gates'in pişmanlıklarından biri.

6. Ctrl + Alt + Delete'in hata olduğunu düşünüyor - Windows tarihi boyunca çok özel bir yere sahip olan bu tuş birleşimi, Gates'in pişmanlıklarından biri.

#11
Foto - Bill Gates, bu çözümün pek şık olmadığını kabul ediyor. Harvard'daki bir fon toplama etkinliğinde şöyle konuşmuştu:

Bill Gates, bu çözümün pek şık olmadığını kabul ediyor. Harvard'daki bir fon toplama etkinliğinde şöyle konuşmuştu: "Bu bir hataydı. Aynı işi tek bir düğme ile de sunabilirdik. Ama IBM klavye tasarımını yapan arkadaş bize tek bir düğme vermek istemedi."

#12
Foto - 7. Afrika'da çocuklara yaptığı aşılarla çocuk felcine neden oldu - Dünya Sağlık Örgütü tarafından 25 Ağustos'ta yapılan

7. Afrika'da çocuklara yaptığı aşılarla çocuk felcine neden oldu - Dünya Sağlık Örgütü tarafından 25 Ağustos'ta yapılan "Afrika'da çocuk felci bitti" açıklamasında bir hafta sonra Çad ve Sudan'da yeni vakalar çıktı.

#13
Foto - Birleşmiş Milletler'den yapılan açıklamada Çad ve Sudan'daki yeni vakalara oral çocuk felci aşısının sebep olduğu kaydedildi.

Birleşmiş Milletler'den yapılan açıklamada Çad ve Sudan'daki yeni vakalara oral çocuk felci aşısının sebep olduğu kaydedildi.

#14
Foto - 21st Century Wire sitesindeki haberde de bu gelişme için

21st Century Wire sitesindeki haberde de bu gelişme için "BM, Bill Gates Vakfı'nın sağladığı aşıların Afrika'da aslında çocuk felcine neden olduğu itiraf etmek zorunda kaldı" yorumu ile verildi.

#15
Foto - 8. Dünya nüfusunun azaltılması gerektiğini söyledi - Gates yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Eğer aşılar, sağlık ve üreme konusunda başarılı olursak, dünya nüfusuna yüzde 10 ile yüzde 15 oranında azaltabiliriz.” Dünya nüfusunun azaltılması gerektiğini söyleyen biri, aşılarla insanların hayatını kurtarmak için milyarlar harcıyor, ne garip değil mi?

8. Dünya nüfusunun azaltılması gerektiğini söyledi - Gates yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Eğer aşılar, sağlık ve üreme konusunda başarılı olursak, dünya nüfusuna yüzde 10 ile yüzde 15 oranında azaltabiliriz.” Dünya nüfusunun azaltılması gerektiğini söyleyen biri, aşılarla insanların hayatını kurtarmak için milyarlar harcıyor, ne garip değil mi?

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23