• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
Tasarrufun ederken sağlığınızdan olmayın

2021-12-01 04:49:38
Tasarrufun ederken sağlığınızdan olmayın

Kızartma yapılan yağlar, hem ekonomik olarak hem de ziyan olmasın düşüncesiyle birçok insan tarafından yeniden kullanılıyor ancak bunun bir sınırı ve şartları var.

#1
Foto - Kıtır kıtır görüntüsü ve çıtır lezzetiyle kızartmalar, Türk mutfağında sıklıkla tercih edilir.

Kıtır kıtır görüntüsü ve çıtır lezzetiyle kızartmalar, Türk mutfağında sıklıkla tercih edilir.

#2
Foto - Özellikle patates kızartması herkes tarafından sevilmektedir.

Özellikle patates kızartması herkes tarafından sevilmektedir.

#3
Foto - Tabi kızartma işlemi için harcanan yağ, genelde bol miktarda oluyor. Ocağı kapatır kapatmaz da aklımıza tek bir soru geliyor: Bu yağı çöpe mi dökeceğiz?

Tabi kızartma işlemi için harcanan yağ, genelde bol miktarda oluyor. Ocağı kapatır kapatmaz da aklımıza tek bir soru geliyor: Bu yağı çöpe mi dökeceğiz?

#4
Foto - Kızartma yağı ikinci kez kullanılır mı sorusu sağlıklı mı zararlı mı tartışmalarını da körüklerken, aslında birkaç püf noktasıyla işi çözebilirsiniz.

Kızartma yağı ikinci kez kullanılır mı sorusu sağlıklı mı zararlı mı tartışmalarını da körüklerken, aslında birkaç püf noktasıyla işi çözebilirsiniz.

#5
Foto - Hem tasarruf etmek hem de ziyan etmemek adına sıvı yağları dikkatli kullandığınızda, tekrar işinize yarayabilir.

Hem tasarruf etmek hem de ziyan etmemek adına sıvı yağları dikkatli kullandığınızda, tekrar işinize yarayabilir.

#6
Foto - Peki kızartma yağı tekrar kullanılabilir mi ve kaç kere kullanmalıyız? İşte soru işaretlerinizi yok edecek bilgiler...

Peki kızartma yağı tekrar kullanılabilir mi ve kaç kere kullanmalıyız? İşte soru işaretlerinizi yok edecek bilgiler...

#7
Foto - Kızartma yağı kaç kere kullanılır Kızartmalar için seçeceğimiz yağ, damak zevkimize göre değişse de büyük çoğunluğumuz ayçiçek yağını tercih ediyor.

Kızartma yağı kaç kere kullanılır Kızartmalar için seçeceğimiz yağ, damak zevkimize göre değişse de büyük çoğunluğumuz ayçiçek yağını tercih ediyor.

#8
Foto - Kızartma yapılan yağların birçoğunda trans yağ bulunmaktadır. Trans yağ içeren besinler, kızartma yağıyla tepkimeye girdiğinde kanserojen maddesinin yoğunluğu artmaktadır.

Kızartma yapılan yağların birçoğunda trans yağ bulunmaktadır. Trans yağ içeren besinler, kızartma yağıyla tepkimeye girdiğinde kanserojen maddesinin yoğunluğu artmaktadır.

#9
Foto - Bu da sağlık açısından oldukça zararlı. Aynı yağı devamlı kullanırsanız, yağın yapısında değişiklikler olduğunu görebilirsiniz.

Bu da sağlık açısından oldukça zararlı. Aynı yağı devamlı kullanırsanız, yağın yapısında değişiklikler olduğunu görebilirsiniz.

#10
Foto - Aynı zamanda koku artışı da yaşanacaktır. Bu durumda kontrol etmenizde fayda var.

Aynı zamanda koku artışı da yaşanacaktır. Bu durumda kontrol etmenizde fayda var.

#11
Foto - Yağınızda yanıklar oluşmamışsa, kaliteli bir tavada kızartma işlemi yaptıysanız, yağınızı bir kez daha kullanabilirsiniz. Yani toplamda 2 kez kullanılabilir.

Yağınızda yanıklar oluşmamışsa, kaliteli bir tavada kızartma işlemi yaptıysanız, yağınızı bir kez daha kullanabilirsiniz. Yani toplamda 2 kez kullanılabilir.

#12
Foto - Nasıl saklanır Ayrıca yağınızın tamamen soğuduğundan emin olduktan sonra cam kavanoza aktarıp kapağını kapatarak bir sonraki kızartma işlemi için saklayın. Una bulanmış yiyeceklerin kızartıldığı yağı kullanmayın.

Nasıl saklanır Ayrıca yağınızın tamamen soğuduğundan emin olduktan sonra cam kavanoza aktarıp kapağını kapatarak bir sonraki kızartma işlemi için saklayın. Una bulanmış yiyeceklerin kızartıldığı yağı kullanmayın.

#13
Foto - Galeta unu, mısır unu gibi una bulandıktan sonra kızartılan besinler, yağın kimyasal yoğunluğunu arttırır. Bu yüzden una bulandıktan sonra kızartma yağını kullanmamayı tercih edin.

Galeta unu, mısır unu gibi una bulandıktan sonra kızartılan besinler, yağın kimyasal yoğunluğunu arttırır. Bu yüzden una bulandıktan sonra kızartma yağını kullanmamayı tercih edin.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23