• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Şimdiye kadar koronavirüs görülmemişti... Kaymakam, kötü haberi açıkladı

2020-06-01 21:03:36
Şimdiye kadar koronavirüs görülmemişti... Kaymakam, kötü haberi açıkladı

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde ilk koronavirüs vakası görüldü. Andırın Kaymakamı Emre Dündar, testi pozitif çıkan kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

#1
Foto - Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi kırsalındaki Çokak Mahallesi'nde yaşayan K.K.'nin (66), cuma günü rahatsızlanarak gittiği Andırın Devlet Hastanesinde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi kırsalındaki Çokak Mahallesi'nde yaşayan K.K.'nin (66), cuma günü rahatsızlanarak gittiği Andırın Devlet Hastanesinde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

#2
Foto - K.K., Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesine sevk edilirken; ailenin diğer fertleri de 14 gün izolasyona alındı.

K.K., Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesine sevk edilirken; ailenin diğer fertleri de 14 gün izolasyona alındı.

#3
Foto - İLÇEDEKİ İLK VAKA Andırın Kaymakamı Emre Dündar, K.K.'nin Türkiye'de koronavirüs vakasının görüldüğü tarih olan 11 Mart'tan bugüne kadar Andırın ilçesinde tespit edilen ilk pozitif vaka olduğunu söyledi.

İLÇEDEKİ İLK VAKA Andırın Kaymakamı Emre Dündar, K.K.'nin Türkiye'de koronavirüs vakasının görüldüğü tarih olan 11 Mart'tan bugüne kadar Andırın ilçesinde tespit edilen ilk pozitif vaka olduğunu söyledi.

#4
Foto - Bugüne kadar başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm bakanlıkların tedbirlerini ilçede uyguladıklarını ifade eden Demir,

Bugüne kadar başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm bakanlıkların tedbirlerini ilçede uyguladıklarını ifade eden Demir, "Yaklaşık 2,5 aydır ilçemizde pandemi ile mücadele ediyoruz, hiçbir vaka şu ana kadar gözükmemişti ancak yayla sezonu olduğu için yaklaşık 30-40 bin yaylacı Andırın’a doğru hareket etmekle birlikte ilk vakamız Çokak Mahallesi bölgesinde görüldü. Ailenin reisi olan ve il dışından ilçemize gelen vatandaşımızdan alınan test sonuçlarına göre Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesine sevk edilen vatandaşımızda koronavirüse rastlanıldı ve tedavisine devam edilmekte" diye konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı