• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Gündemi sarsan iddia! ABD'nin sevk ettiği B-52’ler İran'ı vuracaktı

2020-11-24 07:10:41
Gündemi sarsan iddia! ABD'nin sevk ettiği B-52’ler İran'ı vuracaktı

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) geçtiğimiz gün Ortadoğu’ya B-52H tipi stratejik bombardıman uçakları sevk ettiğini duyurmuştu. Uçakların hangi ülkede görev yapacağına dair ise detay verilmemişti.

#1
Foto - ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından önceki gün yapılan açıklamada, B-52H tipi stratejik bombardıman uçaklarının Ortadoğu’ya sevk edildiği bildirildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından önceki gün yapılan açıklamada, B-52H tipi stratejik bombardıman uçaklarının Ortadoğu’ya sevk edildiği bildirildi.

#2
Foto - Yapılan yazılı açıklamada, “Kuzey Dakota eyaletindeki Minot Hava Kuvvetleri Üssü’nde konuşlu 5. Bombardıman Kanadına atanan ABD Hava Kuvvetleri B-52H ekipleri, saldırganlığı kontrol altına almak ve ABD’nin bölgedeki ortaklarına destek için güvence vermek amacıyla 21 Kasım’da Ortadoğu’ya uzun menzilli bir uçuş gerçekleştirmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Yapılan yazılı açıklamada, “Kuzey Dakota eyaletindeki Minot Hava Kuvvetleri Üssü’nde konuşlu 5. Bombardıman Kanadına atanan ABD Hava Kuvvetleri B-52H ekipleri, saldırganlığı kontrol altına almak ve ABD’nin bölgedeki ortaklarına destek için güvence vermek amacıyla 21 Kasım’da Ortadoğu’ya uzun menzilli bir uçuş gerçekleştirmiştir.” ifadeleri yer aldı.

#3
Foto - BOMBA İDDİA: İRAN'I VURACAKTI!- Açıklamada B-52 ekiplerinin hangi ülkede görev yapacağına dair ise detay yer almamıştı. Sevk açıklamasının, ABD Başkanı Donald Trump’ın “İran’ın nükleer tesislerini vurmak istediği ancak yetkililer tarafından ciddi sonuçlar doğuracağı gerekçesiyle vazgeçirildiği” iddiasından hemen sonra gelmesi dikkat çekti. İddiaya göre bombardıman uçakları İran’ın nükleer tesislerini vurmak için sevk edildi.

BOMBA İDDİA: İRAN'I VURACAKTI!- Açıklamada B-52 ekiplerinin hangi ülkede görev yapacağına dair ise detay yer almamıştı. Sevk açıklamasının, ABD Başkanı Donald Trump’ın “İran’ın nükleer tesislerini vurmak istediği ancak yetkililer tarafından ciddi sonuçlar doğuracağı gerekçesiyle vazgeçirildiği” iddiasından hemen sonra gelmesi dikkat çekti. İddiaya göre bombardıman uçakları İran’ın nükleer tesislerini vurmak için sevk edildi.

#4
Foto - Öte yandan Trump yönetimi görevi bırakmadan önce, İran’a karşı Birleşik Arap Emirlikleri’ne 23 milyar dolarlık silah satışı için düğmeye basmıştı. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, satışa onay verdiklerini Kongre’ye bildirdi.

Öte yandan Trump yönetimi görevi bırakmadan önce, İran’a karşı Birleşik Arap Emirlikleri’ne 23 milyar dolarlık silah satışı için düğmeye basmıştı. Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, satışa onay verdiklerini Kongre’ye bildirdi.

#5
Foto - ABD ve BAE arasındaki silah satışı anlaşmasında 50 F-35 savaş uçağı da bulunuyor.

ABD ve BAE arasındaki silah satışı anlaşmasında 50 F-35 savaş uçağı da bulunuyor.

#6
Foto - Ayrıca 18 SİHA da bu kapsamda BAE'ye satılacak. BAE’nin bu silahlarla bölgeyi istikrarsızlaştırmasından endişe duyuluyor. (Yeni Şafak)

Ayrıca 18 SİHA da bu kapsamda BAE'ye satılacak. BAE’nin bu silahlarla bölgeyi istikrarsızlaştırmasından endişe duyuluyor. (Yeni Şafak)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23