• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
Göğüs ağrısı neden olur göğüs ağrısı üşütme belirtileri

2020-05-20 21:28:19
Göğüs ağrısı neden olur göğüs ağrısı üşütme belirtileri

Göğüs ağrısı nasıl geçer, göğüs ağrısı neden olur, göğüs ağrısı nefes darlığı belirtisi, göğüs ağrısı nasıl olur, göğüs ağrısı ve öksürük neden olur, göğüs ağrısı için hangi doktora gidilir, göğüs ağrısı üşütme belirtileri, göğüs ağrısı ne iyi gelir? Göğüs ağrısı, her göğüs ağrısı kalp krizi mi? gibi sorular göğüs ağrısı çeken vatandaşlar tarafından yakından araştırılıyor.

#1
Foto - Göğüs ağrısı her şeyden evvel öncelikle kalp sonra da akciğer, omuz, mide safra kesesi, boyun omurga ve kaburgayı ilgilendiren ağrılardır. Öncelikle kalp ağrısı akla gelir.

Göğüs ağrısı her şeyden evvel öncelikle kalp sonra da akciğer, omuz, mide safra kesesi, boyun omurga ve kaburgayı ilgilendiren ağrılardır. Öncelikle kalp ağrısı akla gelir.

#2
Foto - Sindirim sisteminde yer alan enfeksiyonlar ya da rahatsızlıklar nedeniyle göğüs ağrısı oluşabilir. Mide asidinin yemek borusuna kaçması sonucunda göğüs arkasında ağrılı bir yanma hissi oluşur. Özafagus ile ilgili rahatsızlıklarda yutma bozuklukları gözlenir.

Sindirim sisteminde yer alan enfeksiyonlar ya da rahatsızlıklar nedeniyle göğüs ağrısı oluşabilir. Mide asidinin yemek borusuna kaçması sonucunda göğüs arkasında ağrılı bir yanma hissi oluşur. Özafagus ile ilgili rahatsızlıklarda yutma bozuklukları gözlenir.

#3
Foto - Yutkunma zorlaşır ve buna bağlı olarak göğüste ağrı meydana gelir. Safra kesesi ve pankreas rahatsızlığına bağlı olarak gelişen enfeksiyonlar göğüs ağrısı ile başlayarak karın ağrısına dönüşebilir.

Yutkunma zorlaşır ve buna bağlı olarak göğüste ağrı meydana gelir. Safra kesesi ve pankreas rahatsızlığına bağlı olarak gelişen enfeksiyonlar göğüs ağrısı ile başlayarak karın ağrısına dönüşebilir.

#4
Foto - Kalp Krizi Belirtileri

Kalp Krizi Belirtileri

#5
Foto - • Göğüste gerginlik, dolgunluk ve basınç hissi olabilir. • Künt veya yakıcı bir şekilde başlayan kalp ağrısı, özellikle sol kola, omuza, çeneye, boyuna ve sırta yayılabilir. • Birkaç dakikadan fazla sürebilir.

• Göğüste gerginlik, dolgunluk ve basınç hissi olabilir. • Künt veya yakıcı bir şekilde başlayan kalp ağrısı, özellikle sol kola, omuza, çeneye, boyuna ve sırta yayılabilir. • Birkaç dakikadan fazla sürebilir.

#6
Foto - • Göğüs ağrısı ve nefes darlığı ile birlikte mide bulantısı ya da baş dönmesi gözlenebilir.

• Göğüs ağrısı ve nefes darlığı ile birlikte mide bulantısı ya da baş dönmesi gözlenebilir.

#7
Foto - Akciğer ile İlgili Göğüs Ağrısı

Akciğer ile İlgili Göğüs Ağrısı

#8
Foto - Akciğer hastalıklarının çoğu göğüste ağrı oluşmasına neden olur.

Akciğer hastalıklarının çoğu göğüste ağrı oluşmasına neden olur.

#9
Foto - Akciğere kan taşıyan kan damarında oluşan pıhtı diğer adı ile pulmoner emboli, damarı tıkayarak göğüs ağrısı oluşturur. Akciğer zarı iltihaplanması yanı plörezi, göğüs ağrısının yanında nefes darlığı ve öksürüğe de neden olur.

Akciğere kan taşıyan kan damarında oluşan pıhtı diğer adı ile pulmoner emboli, damarı tıkayarak göğüs ağrısı oluşturur. Akciğer zarı iltihaplanması yanı plörezi, göğüs ağrısının yanında nefes darlığı ve öksürüğe de neden olur.

#10
Foto - Akciğer zarları arasına hava dolması sonucu oluşan pnömotoraks, ani bir göğüs ağrısı ile bağlar ve bu ağrı saatlerce sürebilir.

Akciğer zarları arasına hava dolması sonucu oluşan pnömotoraks, ani bir göğüs ağrısı ile bağlar ve bu ağrı saatlerce sürebilir.

#11
Foto - Göğüs ağrısı risk faktörleri nelerdir? Yaş Aile öyküsü: yakın akrabalarda kalp hastalığı Şeker hastalığı: Kadın, katarakt, insülin kullanıyor Sigara Benzer yakınmalar varsa Kalp krizi geçirmişse

Göğüs ağrısı risk faktörleri nelerdir? Yaş Aile öyküsü: yakın akrabalarda kalp hastalığı Şeker hastalığı: Kadın, katarakt, insülin kullanıyor Sigara Benzer yakınmalar varsa Kalp krizi geçirmişse

#12
Foto - Göğüs ağrısı için hangi bölüme gidilir?

Göğüs ağrısı için hangi bölüme gidilir?

#13
Foto - Sağ veya sol göğüste meydana gelen ağrılarda, Göğüs Hastalıkları bölümüne gitmek gerekecektir. Yine sürekli yaşanan sıkışma ve nefes darlığı durumunda, bu uzman doktora gidilmelidir. Kişinin kalp rahatsızlığı bulunuyorsa, göğüs doktoru yerine Kalp Cerrahisine başvurması gerekecektir.

Sağ veya sol göğüste meydana gelen ağrılarda, Göğüs Hastalıkları bölümüne gitmek gerekecektir. Yine sürekli yaşanan sıkışma ve nefes darlığı durumunda, bu uzman doktora gidilmelidir. Kişinin kalp rahatsızlığı bulunuyorsa, göğüs doktoru yerine Kalp Cerrahisine başvurması gerekecektir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı