• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Erdoğan’ın gelişi sonrası dünya gözünü çevirdi! ‘Burada herkes kendinden bir şey buluyor’

2020-11-16 12:31:50
Erdoğan’ın gelişi sonrası dünya gözünü çevirdi! ‘Burada herkes kendinden bir şey buluyor’

Yurtdışından özel turlarla 'Gladyatörler Şehri'ni görmeye geliyorlar.

#1
Foto - Muğla'nın Yatağan ilçesinde

Muğla'nın Yatağan ilçesinde "Gladyatörler şehri" olarak bilinen ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Stratonikeia Antik Kenti'ne ziyaretçiler yoğun ilgi gösteriyor.

#2
Foto - Muğla'nın Yatağan ilçesinde, ilginin her geçen gün daha da arttığı Stratonikeia Antik Kenti'ni yaklaşık beş ayda 40 bin kişi ziyaret etti.

Muğla'nın Yatağan ilçesinde, ilginin her geçen gün daha da arttığı Stratonikeia Antik Kenti'ni yaklaşık beş ayda 40 bin kişi ziyaret etti.

#3
Foto - Corona virüs (Covid-19) nedeniyle bu yıl kapılarını 15 Haziran'da açan kent, normalleşme adımlarının atıldığı,

Corona virüs (Covid-19) nedeniyle bu yıl kapılarını 15 Haziran'da açan kent, normalleşme adımlarının atıldığı, "kontrollü sosyal hayat" ve "yeni normal" olarak anılan dönemde bugüne kadar 40 bin ziyaretçi ağırladı.

#4
Foto - Eskihisar Mahallesi'ndeki Stratonikeia Antik Kenti'ne gelenler, tarihi yapılar hakkında bilgi alıp, fotoğraf çektiriyor.

Eskihisar Mahallesi'ndeki Stratonikeia Antik Kenti'ne gelenler, tarihi yapılar hakkında bilgi alıp, fotoğraf çektiriyor.

#5
Foto - Stratonikeia ve Lagina Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan 3 bin yıllık kentin, tarihin her döneminden izler taşıdığını söyledi.

Stratonikeia ve Lagina Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan 3 bin yıllık kentin, tarihin her döneminden izler taşıdığını söyledi.

#6
Foto - Kentte antik dönemden günümüze farklı yapılarda çalışma yürüttüklerini aktaran Söğüt,

Kentte antik dönemden günümüze farklı yapılarda çalışma yürüttüklerini aktaran Söğüt, "Bunlardan en önemlilerinden biri de köy meydanıyla ilgili yürüttüğümüz proje. Bu proje geçen yıl Cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ardından çok önemli ve güzel bir sürece girdi. Cumhurbaşkanımızın ziyareti buraya ilgiyi de artırdı. Önceki yıllarda ziyaretçi sayısı 20 bin civarındaydı. Bu yıl salgın olmasına rağmen sayı 40 bin kişiye çıktı" diye konuştu.

#7
Foto - Söğüt, kentin barındırdığı özelliklerden dolayı farklı ziyaretçi gruplarının olduğuna değinerek, incelemede bulunmak için kente çok sayıda akademisyenin geldiğini ifade etti. Evlenen çiftlerin antik kentte fotoğraf çektirdiğini anlatan Söğüt, herkesin burada kendinden birşeyler bulduğunu söyledi.

Söğüt, kentin barındırdığı özelliklerden dolayı farklı ziyaretçi gruplarının olduğuna değinerek, incelemede bulunmak için kente çok sayıda akademisyenin geldiğini ifade etti. Evlenen çiftlerin antik kentte fotoğraf çektirdiğini anlatan Söğüt, herkesin burada kendinden birşeyler bulduğunu söyledi.

#8
Foto - Söğüt, kentte 12 ay kazı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ziyaretçilerin Beylikler, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi köy meydanını gördüğünü, buranın bitiminde Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait sütunlu caddelerin göründüğünü ve tüm bu çalışmalara bağlı olarak devamlı artan bir ilginin olduğunu söyledi.

Söğüt, kentte 12 ay kazı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ziyaretçilerin Beylikler, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi köy meydanını gördüğünü, buranın bitiminde Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait sütunlu caddelerin göründüğünü ve tüm bu çalışmalara bağlı olarak devamlı artan bir ilginin olduğunu söyledi.

#9
Foto - Bu yıl özellikle Muğla'ya tatile gelen İngiltere, Rusya, Polonya, Almanya'dan çok sayıda yabancı ziyaretçi kenti gezdi.

Bu yıl özellikle Muğla'ya tatile gelen İngiltere, Rusya, Polonya, Almanya'dan çok sayıda yabancı ziyaretçi kenti gezdi.

#10
Foto - Yurt dışından 4-5 kişilik özel turlarla sadece buraya gezmek için gelen ziyaretçiler var.

Yurt dışından 4-5 kişilik özel turlarla sadece buraya gezmek için gelen ziyaretçiler var.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23