• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Bu tuzağa düşmeyin! İşte zeytinyağını test etme yöntemi

2022-05-26 14:02:54
Bu tuzağa düşmeyin! İşte zeytinyağını test etme yöntemi

Zeytinyağı bin derde deva. Durum böyle olunca piyasada sahte zeytinyağı da çok fazla. Fakat zeytinyağının sahteliğini 1 çay bardağı su ile test edebilirsiniz. İşte adım adım gerçek zeytinyağını anlamanın ipuçları…

#1
Foto - Gerçek zeytinyağı vücudun ilacı. Fakat piyasada bu kadar sahte zeytinyağı varken gerçekliğini anlamak kolay değil. Evde basit yöntemlerle aldığınız zeytinyağının sahteliğini test edebilirsiniz. İşte

Gerçek zeytinyağı vücudun ilacı. Fakat piyasada bu kadar sahte zeytinyağı varken gerçekliğini anlamak kolay değil. Evde basit yöntemlerle aldığınız zeytinyağının sahteliğini test edebilirsiniz. İşte "Gerçek zeytinyağı nasıl anlaşılır?" sorusunun cevabı...

#2
Foto - SUYLA KARIŞTIRMA TESTİ Bir çay bardağı su ile aynı oranda zeytinyağını karıştırın. Gerçek zeytinyağı suyun üstüne çıkacak, hileli zeytinyağı ise büyük oranda suyla karışacak veya dibine çökecektir.

SUYLA KARIŞTIRMA TESTİ Bir çay bardağı su ile aynı oranda zeytinyağını karıştırın. Gerçek zeytinyağı suyun üstüne çıkacak, hileli zeytinyağı ise büyük oranda suyla karışacak veya dibine çökecektir.

#3
Foto - KOKLAYIN Saf zeytinyağında koku önemlidir. Şişenin kapağı açıldığında çiçek kokusu veya zeytin meyvesine yakın bir kokunun olması gerekiyor. Boya veya tiner kokusu gibi alakasız bir koku olmamalıdır. Aynı şekilde sirke, küf veya ekşi gibi kokular da olmamalıdır.

KOKLAYIN Saf zeytinyağında koku önemlidir. Şişenin kapağı açıldığında çiçek kokusu veya zeytin meyvesine yakın bir kokunun olması gerekiyor. Boya veya tiner kokusu gibi alakasız bir koku olmamalıdır. Aynı şekilde sirke, küf veya ekşi gibi kokular da olmamalıdır.

#4
Foto - TADIN Gerçek zeytinyağında biraz acılık vardır. Tadına baktığınızda dilinizde yanma ve acılık hissediyorsanız o zeytinyağı kalitelidir.

TADIN Gerçek zeytinyağında biraz acılık vardır. Tadına baktığınızda dilinizde yanma ve acılık hissediyorsanız o zeytinyağı kalitelidir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23