• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
2021 Yılı AUZEF üç ders sınavı ne zaman?

2021-07-14 12:51:18
2021 Yılı AUZEF üç ders sınavı ne zaman?

AUZEF, 2011 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan İstanbul Üniversitesi içerisinde lisans, ön lisans ve lisans tamamlama bölümleri bulunan açıköğretim fakültesidir. Öğrenciler, üç ders sınavının ne zaman gerçekleşeceğini araştırıyor. İşte haberin devamı…

#1
Foto - İstanbul Üniversitesi (AUZEF) öğrencilerinin mezun olacakları son sene başarılı olamadıkları 3 dersten tek oturumda gerçekleştirilecek olan üç ders sınavı için geri sayım başladı.

İstanbul Üniversitesi (AUZEF) öğrencilerinin mezun olacakları son sene başarılı olamadıkları 3 dersten tek oturumda gerçekleştirilecek olan üç ders sınavı için geri sayım başladı.

#2
Foto - Öğrencilerin en son aldıkları (mezuniyete üç ders sınavından) not geçerli olur. Eğitim öğretim yılı içerisinde ilgili dönemlerden herhangi birinde kayıt yenilemiş (devamlı öğrenci) olan öğrenci mezuniyete üç ders sınavına giriş yapabilir. Stajını veya uygulama dersini tamamlamayan/ başarılı olamayan öğrenciler “Mezuniyete Üç Ders Sınavı” na giremez.

Öğrencilerin en son aldıkları (mezuniyete üç ders sınavından) not geçerli olur. Eğitim öğretim yılı içerisinde ilgili dönemlerden herhangi birinde kayıt yenilemiş (devamlı öğrenci) olan öğrenci mezuniyete üç ders sınavına giriş yapabilir. Stajını veya uygulama dersini tamamlamayan/ başarılı olamayan öğrenciler “Mezuniyete Üç Ders Sınavı” na giremez.

#3
Foto - Mezuniyete Üç Ders Sınavı başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır, değerlendirmede ara sınav, yılsonu bitirme ve bütünleme sınavı notları dikkate alınmaz. Her ne sebeple olursa olsun ‘Mezuniyete Üç Ders Sınavı’ na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz. 2020 Yılı AUZEF Mezuniyete Üç Ders Online Sınavı 25 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak.

Mezuniyete Üç Ders Sınavı başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır, değerlendirmede ara sınav, yılsonu bitirme ve bütünleme sınavı notları dikkate alınmaz. Her ne sebeple olursa olsun ‘Mezuniyete Üç Ders Sınavı’ na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz. 2020 Yılı AUZEF Mezuniyete Üç Ders Online Sınavı 25 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak.

#4
Foto - İstanbul Üniversitesi AUZEF resmi internet sayfasına giriş yapan adaylar AKSİS kullanıcı ismi ve şifreleriyle sisteme giriş yaparak imtihan sonuçlarını öğrenebilirler. Öğrenci otomasyonuna giriş yapan adaylar sol kısımda bulunan menüde ” Sınavlarım” başlığı altında bulunan kısımdan imtihan sonuçlarına erişebilir.

İstanbul Üniversitesi AUZEF resmi internet sayfasına giriş yapan adaylar AKSİS kullanıcı ismi ve şifreleriyle sisteme giriş yaparak imtihan sonuçlarını öğrenebilirler. Öğrenci otomasyonuna giriş yapan adaylar sol kısımda bulunan menüde ” Sınavlarım” başlığı altında bulunan kısımdan imtihan sonuçlarına erişebilir.

#5
Foto - İstanbul Üniversitesi, mezuniyet üç ders imtihanı müracaatları 12-13 Temmuz tarihleri ortasında alınmıştı. Programındaki eğitimi tamamlamış en fazla üç başarısız (FF) dersi bulunan adaylar üç ders imtihanlarına girebilir.

İstanbul Üniversitesi, mezuniyet üç ders imtihanı müracaatları 12-13 Temmuz tarihleri ortasında alınmıştı. Programındaki eğitimi tamamlamış en fazla üç başarısız (FF) dersi bulunan adaylar üç ders imtihanlarına girebilir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23