İzin istiyorum

21 Mayıs 2017 Pazar

Köşe yazarlığı hayatına, bu gazetede 13.08.2005 tarihinde, “Terörize edilen İslâm’ın ifade hürriyetidir” başlıklı yazıyla başlamıştım. Anadolu’da Vakit gazetesiydi, Yeni Akit olarak yoluna devam etti. Biz de aynı köşede gerek fikir ve ilim gerekse siyasi ve kültürel içerikli yazılarımıza devam ettik. Amaç hayırlı hizmetlere karınca kararınca omuz vermekti.

Derken yıllar akıp gitmiş...

Oysa bana gazeteden köşe yazarlığı teklifi geldiğinde beş sene yazar, sonra akademik çalışmalarıma yoğunlaşırım diye düşünmüştüm. Beş sene on iki sene oldu. Okurlardan gelen geri dönüşümler yazılarımın faydalı olduğu kanaatini oluşturunca yazmaya devam ettim. 

Yazılarıma genel manada olumlu tepkiler aldım. Eleştirenler, yazılarıma kızanlar da vardı. Ama biz doğru gördüklerimizi yazmaya devam ettik. 

Bu yazıyı, okurlarıma, bir süreliğine yazılarıma ara vereceğimi bildirmek için kaleme aldım. Şimdilik ne kadar süreceğini bilmediğim bir ayrılık bu. 

Yeni Akit Gazetesi’nin tüm çalışanlarına gösterdikleri alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Başta Karahasanoğlu ailesi olmak üzere Hasan Maden ve merhum Hasan Karakaya ağabeylere müteşekkirim. Kendilerinden hep destek gördüm. 

Okurlara veda etmiyorum. Bir süre üstlendiğim yeni görevlere yoğunlaşmak ve yeni okumalar yapmak üzere izin istiyorum. Hakkınızı helal ediniz.

Selâm ve dua ile...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent1 ay önce
    Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murad edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz: A-) 1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir. B-) 5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-) 10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir. D-) 15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-) 20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-) 25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
  • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent1 ay önce
    Sayın Cumhurbaşkanımız; 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun etmiş; 50 yaşlarını çoktan geride bırakıp emeklilik aşamasına gelmiş Yaşlı Doçentlerin, Profesör olabilmek için, 5 koca yıl beklemelerine gerek olmadığına karar vermenizi, Yaşlı Doçentler olarak, sizden istirham eder, saygılarımızı arz ederiz.
  • HukukçuHukukçu4 ay önce
    Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.

Günün Özeti