Nurettin Demir

Muğla Milletvekili Nurettin Demir kimdir? İşte Nurettin Demir'in hayatı...

Nurettin Demir, 14 Nisan 1953 yılında Muğla Fethiye Göcek'te dünyaya geldi. Babasının ismi Mehmet, annesinin ismi Gülsüm'dür. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. SSK Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Araştırma ve Eğitim Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını yaptı.

Nurettin Demir, 1992'de Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinde yer aldı. 1998'de İzmir'de ilk özel tüp bebek merkezini hizmete sundu. 2000-2004 tarihleri arasında Şanlıurfa Harran Üniversitesinde profesör olarak görev aldı. Aynı üniversitenin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekim olarak çalıştı. Türkiye'de ilk ''Bilgi İşlem ve Hastane Otomasyon Sistemi''ni kurdu. 2009'da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığına atandı. Ulusal ve uluslararası alanda mesleki pek çok akademik yayınları ile yayınlanmış Tutuklu Gazeteciler, Hasta Mahpuslar ve Tutuklu Milletvekilleri raporları yanında Balyoz Kumpası ve Kalemi Kırılan Gazeteciler kitapları da bulunmaktadır.

24. Dönemde Muğla Milletvekili seçildi. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Çocuk Hakları İzleme Komitesi Üyeliği görevlerinde yer aldı. CHP Grup Disiplin Kurulu, CHP Cezaevlerini İnceleme ve İzleme Komisyonu ve CHP Üniversitelerin ve Öğrencilerinin Sorunlarının Araştırılması Komisyonu Üyeliği yaptı.

 

Çok iyi derecede İngilizce bilen Nurettin Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.