• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KYK yurt ücreti yatırılan paralar ne zaman geri ödenecek?

KYK yurt ücreti yatırılan paralar geri iade edilecek mi? Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversiteler tatil edildi. YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik. Bu lisans, ön lisans ve lisans üstü için geçerli." dedi. Üniversitelerde yüz yüze eğitimin yapılmayacak olmasından sonra KYK yurtlarında kalan ve yurt ücretlerini daha önce ödemiş olan öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan son dakika açıklaması geldi. Peki KYK yurt ücreti yatırılan paralar ne zaman geri ödenecek? KYK Mart ayı ücretini ödeyenlerin parası iade edilecek mi?

2020-03-27 12:53:00 - 2020-03-27 12:53:43
KYK yurt ücreti yatırılan paralar ne zaman geri ödenecek?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversiteler tatil edildi. YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik. Bu lisans, ön lisans ve lisans üstü için geçerli." dedi. Üniversitelerde yüz yüze eğitimin yapılmayacak olmasından sonra KYK yurtlarında kalan ve yurt ücretlerini daha önce ödemiş olan öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan son dakika açıklaması geldi. Peki KYK yurt ücreti yatırılan paralar ne zaman geri ödenecek? KYK Mart ayı ücretini ödeyenlerin parası iade edilecek mi?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK'te düzenlediği basın toplantısında, 12 Mart'ta devletin kararıyla üniversitelerin de diğer okullar gibi eğitim öğretime ara verdiğini anımsattı. Üniversitelerin kapanmasından sonra KYK yurtlarında kalan ve yurt ücretlerini ödeyen öğrenciler yatırılan yurt paralarının geri iade edilip edilmeyeceğini merak ediyordu. 

KYK yurt ücretini yatıranların parası iade edilecek mi?

Genlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Umre’den dönen vatandaşların Ankara ve Konya’daki öğrenci yurtlarına yerleştirilmesinin ardından, bu yurtlarda kalan öğrencilerin ödemiş olduğu yurt ücretinin iade edileceğini bildirdi. KYK yurtlarında kalan ve paralarını ödemiş olan öğrencilerin durumlarına da değinen Bakan Kasapoğlu, ‘’Yurtta kalmayıp ücretini vermiş olan öğrencilerimizin ücretini yarın geri ödemeye başlayacağız’’dedi.

KYK ödemeleriyle ilgili belirsizliği de netleştiren Bakan Kasapoğlu, “Kredi ve burs ödemeleri ise aynen devam edecek” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı