• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Uzmanlar üstüne basa basa uyardı! Kesinlikle limon ve sarımsak tüketmeyin

2021-10-21 11:48:04
Uzmanlar üstüne basa basa uyardı! Kesinlikle limon ve sarımsak tüketmeyin

Hipertansiyon kalp damar rahatsızlıklarına yol açabiliyor.

#1
Foto - Uzmanlara göre ise hipertansiyon hastaları ilaçlarını düzenli kullanmalılar fakat sarımsak ve limon tüketmemeliler.

Uzmanlara göre ise hipertansiyon hastaları ilaçlarını düzenli kullanmalılar fakat sarımsak ve limon tüketmemeliler.

#2
Foto - Sarımsak ve limonun tansiyonu düşürdüğü bir gerçek ancak doktorlar hipertansiyon hastalarına sarımsak ve limonu önermiyor.

Sarımsak ve limonun tansiyonu düşürdüğü bir gerçek ancak doktorlar hipertansiyon hastalarına sarımsak ve limonu önermiyor.

#3
Foto - İşte uzmanında ezber bozan bilgiler...

İşte uzmanında ezber bozan bilgiler...

#4
Foto - Hipertansiyon tansiyonun ani yükselmesi anlamına geliyor. Hipertansiyon hastaları beslenmelerine ve özellikle stres yapmamaya özen göstermemeliler. İşte uzmanında ezber bozan bilgiler...

Hipertansiyon tansiyonun ani yükselmesi anlamına geliyor. Hipertansiyon hastaları beslenmelerine ve özellikle stres yapmamaya özen göstermemeliler. İşte uzmanında ezber bozan bilgiler...

#5
Foto - Hipertansiyon, kalp krizi, aort damar yırtılması, beyin kanaması ve kalp yetersizliği gibi en hayati problemlerin tetikleyicisidir.

Hipertansiyon, kalp krizi, aort damar yırtılması, beyin kanaması ve kalp yetersizliği gibi en hayati problemlerin tetikleyicisidir.

#6
Foto - 60 yaş üzeri risk altında Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Erhan Gönen

60 yaş üzeri risk altında Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Erhan Gönen "Pek çok faktöre bağlı değişmekle birlikte ortalama 65 yaş üzerindeki kimselerin yüzde 65'inde, 75 yaş ve üzerindeki kimselerin ise yüzde 75'inde hipertansiyon gelişmektedir." ifadelerini kullandı.

#7
Foto - Hipertansiyonunuz varsa düşürmek için limon ve sarımsak tüketmeyin Limon ve sarımsak sağlığımız için oldukça faydalı gıdalardır. Bunların tansiyon düşürücü etkileri de bulunmaktadır. Ancak hipertansiyon tedavisinde kullanılmaları kesinlikle yanlış bir yaklaşım oluşturur. Çünkü bu ajanların doz ayarlaması ve etki süreleri standardize edilemediği için hastalar her türlü tansiyona bağlı komplikasyonlara açık hale gelirler. Bunların yerine günlük standart ilaçları kullanarak kendilerini 24 saat güven altına alabilirler.

Hipertansiyonunuz varsa düşürmek için limon ve sarımsak tüketmeyin Limon ve sarımsak sağlığımız için oldukça faydalı gıdalardır. Bunların tansiyon düşürücü etkileri de bulunmaktadır. Ancak hipertansiyon tedavisinde kullanılmaları kesinlikle yanlış bir yaklaşım oluşturur. Çünkü bu ajanların doz ayarlaması ve etki süreleri standardize edilemediği için hastalar her türlü tansiyona bağlı komplikasyonlara açık hale gelirler. Bunların yerine günlük standart ilaçları kullanarak kendilerini 24 saat güven altına alabilirler.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23