• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Sarımsak yiyince gözünüzde olanlara inanamayacaksınız! Uzman önerisi...

2021-09-17 15:24:19
Sarımsak yiyince gözünüzde olanlara inanamayacaksınız! Uzman önerisi...

Göz sağlığı herkesi ilgilendiren konular arasında gelir. Uzmanların açıklamalarından derlenen bilgilere göre göze iyi gelen bir çok bitki bulunmaktadır. İşte göz sağlığına iyi yönde etki eden bitkiler...

#1
Foto - Yeşil çay, üzüm, kiraz, çilek gözlerde oluşan gerginliği azaltır. Gözdeki kan damarlarını besler ve gözlerin daha canlı ve parlak olmasını sağlar. Bu bitkiler katarakt hastalığına da engel olur.

Yeşil çay, üzüm, kiraz, çilek gözlerde oluşan gerginliği azaltır. Gözdeki kan damarlarını besler ve gözlerin daha canlı ve parlak olmasını sağlar. Bu bitkiler katarakt hastalığına da engel olur.

#2
Foto - Sarımsak, pırasa, çilek gözün bağışıklık sistemini korur. Gözde arpacık çıkma riskini azaltarak, göz ağrılarına, sulanma ve kızarmalara da iyi gelir.

Sarımsak, pırasa, çilek gözün bağışıklık sistemini korur. Gözde arpacık çıkma riskini azaltarak, göz ağrılarına, sulanma ve kızarmalara da iyi gelir.

#3
Foto - Kepekli makarna, buğday ekmeği yemek, gözdeki damarları koruyarak göz etrafında oluşabilecek çizgileri yok etmede etkili olduğu bilinmektedir.

Kepekli makarna, buğday ekmeği yemek, gözdeki damarları koruyarak göz etrafında oluşabilecek çizgileri yok etmede etkili olduğu bilinmektedir.

#4
Foto - Jaborandi (Pilocarpus), standart bir glokom ilacı olan pilo-karpin, tropikal bir Güney Amerika ağacı olan jaborandiden elde edilir. Etkileri eskiden beri bilinmektedir. Yapılan çok sayıda araştırma, C vitamininin göz iç basıncını düşürdüğünü göstermiştir.

Jaborandi (Pilocarpus), standart bir glokom ilacı olan pilo-karpin, tropikal bir Güney Amerika ağacı olan jaborandiden elde edilir. Etkileri eskiden beri bilinmektedir. Yapılan çok sayıda araştırma, C vitamininin göz iç basıncını düşürdüğünü göstermiştir.

#5
Foto - Biber türleri, brokoli, lahana, turunçgiller, brüksel lahanası, guava, maydanoz ve çilek C vitamini açısından zengin kaynaklardır.

Biber türleri, brokoli, lahana, turunçgiller, brüksel lahanası, guava, maydanoz ve çilek C vitamini açısından zengin kaynaklardır.

#6
Foto - Yaban mersini (Vaccinium ınyrtulus), hemen hemen her türlü göz hastalığına karşı kullanılan geleneksel bir ilaçtır.

Yaban mersini (Vaccinium ınyrtulus), hemen hemen her türlü göz hastalığına karşı kullanılan geleneksel bir ilaçtır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23