• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
İşten çıkarma yasağı ne zamana kadar uzadı?

2020-06-30 21:08:04
İşten çıkarma yasağı ne zamana kadar uzadı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü Kabine toplantısı sonrasında İş fesih yasağını uzatttıklarını açıklamıştı. İşten çıkarma yasağı ile ilgili alınan karar bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zamana kadar uygulanacak?

#1
Foto - orona virüs nedeniyle 17 Nisan'da çıkarılan kanunla 3 aylık işten çıkarma yasağı getirilmişti. Sürecin 17 Temmuz'da dolması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işten çıkarma yasağının 1 ay daha uzatıldığını duyurdu. Karar bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi

orona virüs nedeniyle 17 Nisan'da çıkarılan kanunla 3 aylık işten çıkarma yasağı getirilmişti. Sürecin 17 Temmuz'da dolması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işten çıkarma yasağının 1 ay daha uzatıldığını duyurdu. Karar bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi

#2
Foto - Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karar uyarınca, salgın nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle 30 Haziran’a kadar kısa çalışma başvurusunda bulunmuş işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi; 1 Temmuz’dan itibaren, uygulaması biten iş yerleri bakımından uygulamanın bittiği tarihten, uygulamanın devam ettiği işyerleri için de bitiş tarihinden başlamak üzere bir ay uzatıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karar uyarınca, salgın nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle 30 Haziran’a kadar kısa çalışma başvurusunda bulunmuş işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi; 1 Temmuz’dan itibaren, uygulaması biten iş yerleri bakımından uygulamanın bittiği tarihten, uygulamanın devam ettiği işyerleri için de bitiş tarihinden başlamak üzere bir ay uzatıldı.

#3
Foto - Karar hükmüne göre, dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan ödemeler, başlangıçta belirlenen işsizlik ödeneği süresinden düşülmeyecek.

Karar hükmüne göre, dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan ödemeler, başlangıçta belirlenen işsizlik ödeneği süresinden düşülmeyecek.

#4
Foto - Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da uzatmadan yararlanabilmek için işverenlerden yeni bir başvuru alınmayacağını ve uzatılan süre için yeni bir uygunluk tespiti yapılmayacağını aktardı.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da uzatmadan yararlanabilmek için işverenlerden yeni bir başvuru alınmayacağını ve uzatılan süre için yeni bir uygunluk tespiti yapılmayacağını aktardı.

#5
Foto - İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

#6
Foto - Nisan ayının 17'sinde çıkarılan kanunla 3 aylık işten çıkarma yasağı getirilmişti. Bu yasak 17 Temmuz 2020 tarihinde sona eriyor. Bugün yapılan kabine toplantısı sonrasında Başkan Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla birlikte bu sürenin 1 ay daha uzatıldığı ifade edildi.

Nisan ayının 17'sinde çıkarılan kanunla 3 aylık işten çıkarma yasağı getirilmişti. Bu yasak 17 Temmuz 2020 tarihinde sona eriyor. Bugün yapılan kabine toplantısı sonrasında Başkan Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla birlikte bu sürenin 1 ay daha uzatıldığı ifade edildi.

#7
Foto -

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı