• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Emekli maaşı zam oranı ne kadar yapılacak? Emekli zammı 2020

2020-06-29 18:07:39
Emekli maaşı zam oranı ne kadar yapılacak? Emekli zammı 2020

Türkiye’de milyonlarca emekli Temmuz ayında maaşlara yapılacak zam miktarı için geri sayıma başladı. Emekli maaşlarına her yıl Ocak ve Temmuz ayında zam yapılıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, yılda iki defa enflasyon oranına göre maaşlarına zam alıyor. Peki, emekli zammı ne zaman yapılacak?

#1
Foto - Türkiye'de bulunan milyonlarca emeklinin gözü kulağı temmuz ayında yapılacak emekli maaş zammında. Yılda iki kez uygulanan emekli maaş zamları, ocak ve temmuz aylarında maaşlara yansıtılıyor.

Türkiye'de bulunan milyonlarca emeklinin gözü kulağı temmuz ayında yapılacak emekli maaş zammında. Yılda iki kez uygulanan emekli maaş zamları, ocak ve temmuz aylarında maaşlara yansıtılıyor.

#2
Foto - Emekliler, ocak ayında yüzde 6,49 olan zammın temmuz ayında kaç olacağını öğrenmek istiyor.

Emekliler, ocak ayında yüzde 6,49 olan zammın temmuz ayında kaç olacağını öğrenmek istiyor.

#3
Foto - Bu zamlarda ise enflasyon rakamları etkili oluyor. Peki, emekli ve emekli memur maaşı zammı ne kadar olacak? İşte SSK ve Bağkur emeklilerinin Enflasyon ve TÜFE tahminine göre alacakları emekli maaşı zam oranları…

Bu zamlarda ise enflasyon rakamları etkili oluyor. Peki, emekli ve emekli memur maaşı zammı ne kadar olacak? İşte SSK ve Bağkur emeklilerinin Enflasyon ve TÜFE tahminine göre alacakları emekli maaşı zam oranları…

#4
Foto - Emekli Temmuz maaşı son dakika! Haziran ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde milyonlarca emekli, Temmuz ayında yapılacak zam miktarı ile ilgili araştırmalara başladı. Milyonlarca emekli cuma günü enflasyon oranlarının belli olmasıyla yeni zamlı temmuz maaşlarını öğrenecek ve hem yeni maaşını hem de Kurban Bayramı ikramiyesini cebine koyacak.

Emekli Temmuz maaşı son dakika! Haziran ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde milyonlarca emekli, Temmuz ayında yapılacak zam miktarı ile ilgili araştırmalara başladı. Milyonlarca emekli cuma günü enflasyon oranlarının belli olmasıyla yeni zamlı temmuz maaşlarını öğrenecek ve hem yeni maaşını hem de Kurban Bayramı ikramiyesini cebine koyacak.

#5
Foto - Emekliler bir yandan Temmuz zammını merak ederken, bir yandan da gözünü bayram ikramiyesine çevirdi. Hem ikramiyenin ödenme tarihi hem de tutarında artış olup olmayacağı merakla bekleniyor.

Emekliler bir yandan Temmuz zammını merak ederken, bir yandan da gözünü bayram ikramiyesine çevirdi. Hem ikramiyenin ödenme tarihi hem de tutarında artış olup olmayacağı merakla bekleniyor.

#6
Foto - Kurban Bayramı, 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk geliyor. Emekliler, ödeme erkene çekilmezse 27-30 Temmuz tarihleri arasında 1.000'er TL'lik ikramiyeyi hesabında görecek. Ancak emekliler, ikramiyede artış beklentisi de taşıyor.

Kurban Bayramı, 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk geliyor. Emekliler, ödeme erkene çekilmezse 27-30 Temmuz tarihleri arasında 1.000'er TL'lik ikramiyeyi hesabında görecek. Ancak emekliler, ikramiyede artış beklentisi de taşıyor.

#7
Foto - Özellikle her yıl ikramiyenin bir önceki yıl gerçekleşen enflasyon oranında artırılması talepleri gündeme geliyor. Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar, 2019 enflasyon oranı olan yüzde 11.84 artırılarak bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak. Dul ve yetimlerin ödemesi de bu oranda artacak.

Özellikle her yıl ikramiyenin bir önceki yıl gerçekleşen enflasyon oranında artırılması talepleri gündeme geliyor. Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar, 2019 enflasyon oranı olan yüzde 11.84 artırılarak bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak. Dul ve yetimlerin ödemesi de bu oranda artacak.

#8
Foto - SGK'dan aylık alan yaklaşık 13 milyon kişiye bayram ikramiyesi ödenecek. Tarih erkene çekilmezse, 27-30 Temmuz'da hesaplara yatırılacak.

SGK'dan aylık alan yaklaşık 13 milyon kişiye bayram ikramiyesi ödenecek. Tarih erkene çekilmezse, 27-30 Temmuz'da hesaplara yatırılacak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı