• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
15 Temmuz gecesi FETÖ'nün oyununu bozan komutan Hakk'a yürüdü

2020-11-22 20:31:44
15 Temmuz gecesi FETÖ'nün oyununu bozan komutan Hakk'a yürüdü

15 Temmuz kanlı darbe girişimini emirlere uymayarak FETÖ'nün planlarını bozan komutan, hayatını kaybetti.

#1
Foto - Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye'de iç çatışma çıkarmayı hedefleyerek hükümete darbe girişimi gerçekleştirmişti.

Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye'de iç çatışma çıkarmayı hedefleyerek hükümete darbe girişimi gerçekleştirmişti.

#2
Foto - Başta önemli şehirler ve kışlalar olmak üzerek birçok askeri birimlere sızan FETÖ'cü darbeciler, 15 Temmuz gecesi harekete geçmişti.

Başta önemli şehirler ve kışlalar olmak üzerek birçok askeri birimlere sızan FETÖ'cü darbeciler, 15 Temmuz gecesi harekete geçmişti.

#3
Foto - O gece millet ile vatansever subaylar, darbeye ve FETÖ'cü subaylara karşı birlikte mücadele etti.

O gece millet ile vatansever subaylar, darbeye ve FETÖ'cü subaylara karşı birlikte mücadele etti.

#4
Foto - Darbeye karşı koyan kahramanlardan biri de 5.Zırhlı Tugay Komutan yardımcısı oldu...

Darbeye karşı koyan kahramanlardan biri de 5.Zırhlı Tugay Komutan yardımcısı oldu...

#5
Foto - Bugün gelen habere göre, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kahramanmaraş'ta darbeci komutanların emirlerine uymayarak, planlarını bozan dönemin 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcı vekili Albay Bayram Ölçücüoğlu hayatını kaybetti.

Bugün gelen habere göre, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kahramanmaraş'ta darbeci komutanların emirlerine uymayarak, planlarını bozan dönemin 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcı vekili Albay Bayram Ölçücüoğlu hayatını kaybetti.

#6
Foto - Dönemin Kahramanmaraş Garnizon Komutanı darbeci Albay Uzay Şahin, Kahramanmaraş'ta bulunan stratejik binaların abluka altına alınması emrini vermişti.

Dönemin Kahramanmaraş Garnizon Komutanı darbeci Albay Uzay Şahin, Kahramanmaraş'ta bulunan stratejik binaların abluka altına alınması emrini vermişti.

#7
Foto - Albay Bayram Ölçücüoğlu ise verilen emirlere uymayarak kanlı girişimi engellemişti.

Albay Bayram Ölçücüoğlu ise verilen emirlere uymayarak kanlı girişimi engellemişti.

#8
Foto - Ölçücüoğlu darbe girişiminin ardından kısa bir süre önce Marmara Ereğlisi Garnizon Komutanı olarak atanmıştı.

Ölçücüoğlu darbe girişiminin ardından kısa bir süre önce Marmara Ereğlisi Garnizon Komutanı olarak atanmıştı.

#9
Foto - Evli ve bir çocuk babası olan Ölçücüoğlu 51 yaşında görevinin başında hayatını kaybetti.

Evli ve bir çocuk babası olan Ölçücüoğlu 51 yaşında görevinin başında hayatını kaybetti.

#10
Foto - Ölçücüoğlu, son olarak 10 Kasım törenlerinde görüntülenmişti.

Ölçücüoğlu, son olarak 10 Kasım törenlerinde görüntülenmişti.

#11
Foto - Ölçücüoğlu’nun ani ölümü Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında büyük üzüntüye neden oldu.

Ölçücüoğlu’nun ani ölümü Türk Silahlı Kuvvetleri personeli arasında büyük üzüntüye neden oldu.

#12
Foto - DARBE GECESİNİ ANLATMIŞTI - Albay Bayram Ölçücüoğlu darbe girişiminin ardından verdiği bir mülakatta o geceyi şu sözlerle anlatmıştı:

DARBE GECESİNİ ANLATMIŞTI - Albay Bayram Ölçücüoğlu darbe girişiminin ardından verdiği bir mülakatta o geceyi şu sözlerle anlatmıştı:

#13
Foto - “Ona Albay demek yakışıksız olur, o vatan haini beni aradı, sıkıyönetim ilan edildiğini, önce Valilik ve Emniyet binaları ile Belediye binalarını ablukaya almamı istedi. Ben ise emre uymayacağımı söylemem üzerine ‘seni yüce divanda yargılatırım’ diyerek beni tehdit etti. Türk Silahlı Kuvvetleri cani, katil değildir. Bunlar TSK üniforması giymiş bir avuç teröristtir. TSK, devletine, milletine silah sıkmaz. Bu vatan haini gece beni arayarak, Ülke genelinde sıkıyönetim ilan edildiğini, Kahramanmaraş Valiliğini, Emniyet Müdürlüğünü, Büyükşehir Belediyesini zırhlı araçlarla ablukaya almamı ve çevre yollar ile kentin ana arterlerine de zırhlı araçlar yerleştirmemi istedi. Ben de bu kanunsuz emre uymayacağımı belirttim. Bunun üzerine o vatan haini beni ‘emrimi yerine getirmezsen seni yüce divanda yargılatırım’ diyerek tehdit etti. Hemen Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin Özkan’ı arayarak, Tugay’da hiçbir hareketliliğin olmayacağını, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak devletimizin, milletimizin ve vatanımızın yanında olduğumuzu söyledim. Biz her zaman devletimizin, milletimizin yanındayız. Onlar asker olamazlar, onlar bir avuç vatan haininden başka bir şey değiller. Buradaki rütbeli arkadaşları da toplayarak hiçbir hareketliliğin yaşanmaması emrini verdim. Daha sonra Kahramanmaraş Valiliğimizin başkanlığındaki Valilik toplantı salonundaki toplantıya katıldım. Ben şunu söylemek istiyorum; Türk askeri cani değildir, katil hiç değildir. Türk askeri, ne devletine, ne milletine ne de bu vatana silah doğrultmaz. Onlar TSK içerisinde TSK üniforması giymiş terörist sürüleridir.

“Ona Albay demek yakışıksız olur, o vatan haini beni aradı, sıkıyönetim ilan edildiğini, önce Valilik ve Emniyet binaları ile Belediye binalarını ablukaya almamı istedi. Ben ise emre uymayacağımı söylemem üzerine ‘seni yüce divanda yargılatırım’ diyerek beni tehdit etti. Türk Silahlı Kuvvetleri cani, katil değildir. Bunlar TSK üniforması giymiş bir avuç teröristtir. TSK, devletine, milletine silah sıkmaz. Bu vatan haini gece beni arayarak, Ülke genelinde sıkıyönetim ilan edildiğini, Kahramanmaraş Valiliğini, Emniyet Müdürlüğünü, Büyükşehir Belediyesini zırhlı araçlarla ablukaya almamı ve çevre yollar ile kentin ana arterlerine de zırhlı araçlar yerleştirmemi istedi. Ben de bu kanunsuz emre uymayacağımı belirttim. Bunun üzerine o vatan haini beni ‘emrimi yerine getirmezsen seni yüce divanda yargılatırım’ diyerek tehdit etti. Hemen Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin Özkan’ı arayarak, Tugay’da hiçbir hareketliliğin olmayacağını, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak devletimizin, milletimizin ve vatanımızın yanında olduğumuzu söyledim. Biz her zaman devletimizin, milletimizin yanındayız. Onlar asker olamazlar, onlar bir avuç vatan haininden başka bir şey değiller. Buradaki rütbeli arkadaşları da toplayarak hiçbir hareketliliğin yaşanmaması emrini verdim. Daha sonra Kahramanmaraş Valiliğimizin başkanlığındaki Valilik toplantı salonundaki toplantıya katıldım. Ben şunu söylemek istiyorum; Türk askeri cani değildir, katil hiç değildir. Türk askeri, ne devletine, ne milletine ne de bu vatana silah doğrultmaz. Onlar TSK içerisinde TSK üniforması giymiş terörist sürüleridir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23