• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Zehra Taşkesenlioğlu kimdir?

Zehra Taşkesenlioğlu kimdir?

Zehra Taşkesenlioğlu

Zehra Taşkesenlioğlu, 1972'de Erzurum'da dünyaya geldi. Babasının ismi Masar, annesinin ismi Saide'dir. Uludağ üniversitesi İ.B.B.F'den mezun olduktan sonra Marmara üniversitesi'nde İktisat ana bilim dalında ve Bahçeşehir üniversitesi'nde AB İlişkileri alanında yüksek lisansını yaptı. 

Amerika'da başladığı doktora çalışmalarına devam etmektedir. İtalya LUISS ile Center for European Studies ortaklaşa düzenlediği Düzenleyici Etki Analizleri ve Düzenleyici Reformlar konusunda uzmanlık öğrenimini 2010 yılında tamamladı. 

MAYA Proje Yönetim sahibi ve Genel Müdürü olarak yerel yönetimler, kamu kurumları ve özel sektör için AB ve diğer uluslar arası projelerin hazırlanması ve uygulamasını, düzenleyici etki analizlerinin yapılmasını koordine ederken aynı konularda bu kurumlarda eğitimler vermektedir. 

Birçok özel sektör kuruluşu için AB ve Dünya Bankasının ihalelerinin hazırlanması konularında teknik destek hizmet vermektedir. 

İstanbul Ticaret Odası meclis üyeliğini yürüten Zehra Taşkesenlioğlu aynı zamanda TOBB DEİK Türkiye Ruanda İş Konseyi Başkanlığını görevine de devam etmektedir. 

Birçok sivil toplum kuruluşunun yanı sıra iş dünyamız içinde önemli bir yere sahip olan MUSAİD ın da farklı sektör kurullarında yönetim kurulu üyeliğinide sürdürmektedir. 

Zehra Taşkesenlioğlu, çok iyi derecede İngilizce, Swahili (Afrika Dili) ve az düzeyde Fransızca bilmektedir.

 

 
 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23