• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ümit Yılmaz kimdir?

Ümit Yılmaz kimdir? Düzce MHP Milletvekili Ümit Yılmaz nereli? Ümit Yılmaz kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu? İçişleri Komisyonu Üyesi olan Ümit Yılmaz’ın hayatı...

Ümit Yılmaz

Ümit Yılmaz kimdir? Düzce MHP Milletvekili  Ümit Yılmaz nereli? Ümit Yılmaz kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu? İçişleri Komisyonu Üyesi olan Ümit Yılmaz’ın hayatı...

MHP Düzce Milletvekili Ecz. Ümit Yılmaz biyografisi... 01 Ocak 1971 yılında Zonguldak Merkez Bahçelievler Mahallesinde doğdu. İlk, orta, lise eğitimini Zonguldak merkezde tamamladıktan sonra 1988 senesinde Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesine giriş yapmaya hak kazandı. Dört sene süren eczacılık eğitiminden sonra 1992 yılında Eczacılık Fakültesinden mezun oldu.

1995 senesinde memleketi olan Düzce’de serbest eczane hayatına başladı ve 23 senedir Ümit Eczanesi adıyla eczanesi bulunmakta. 2002 yılından beri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi. Partinin merkez ilçe teşkilatında ilçe sekreteri olarak görev yaptı. 1 Şubat 2015 senesinde yapılan MHP Düzce il kongresinde MHP Düzce il başkanlığına aday olarak katıldı. Yapılan bu kongrede başkanlığı 1 oy ile kaybetti. Partide yaşanan sıkıntılı süreç içerisinde mevcut il başkanının sakıncalı tavırları nedeniyle görevden alınmasının ardından 26 Haziran 2016 senesinde il başkanlığı görevi tarafına partinin Genel Merkezi tarafından verildi. Göreve geldikten sonra yaşanan 15 Temmuz sürecinde sıkıntılı bir süreç yaşanmasına rağmen partisini layıkıyla temsil etmeye elinden geldiğince gayret etti. 3 Temmuz 2017 yılında gerçekleştirilen il kongresiyle yeniden başkanlığa seçildi. 16 Nisan 2017 yılında yapılan referandum sürecinde büyük bir efor ve çalışma göstererek kendisi ve yönetim kurulu üyeleri yoğun bir çalışma ile ilimizde evet oyunun yüksek oranda çıkmasını sağladı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde aday adayı olabilmek için büyük bir gururla yürüttüğü başkanlık görevinden 25 Nisan 2018 tarihinde istifa etti. Ümit Yılmaz 24 Haziran seçimlerinde MHP Düzce milletvekili olarak Meclis’e girdi. Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

SEÇİM TEŞEKKÜRÜ

24 Haziran seçimlerinde MHP Düzce milletvekili olarak Meclis’e giren Ümit Yılmaz, kendisini Meclis’e girmesi için destekleyen Düzcelilere teşekkür mesajı yayımladı.

Yılmaz teşekkür mesajında şunları dile getirdi. “Değerli Hemşerilerim; şahsımı Düzce’nin “ÜMİDİ” olarak gördüğünüzden, Düzce’yi TBMM’de temsil etme şerefine beni laik gördüğünüzden dolayı siz hemşerilerime sossuz teşekkür ederim. Yine seçim sürecinde yoğun çalışma temposu ile gecesini gündüzüne katarak şahsıma ve partime destek olan, gönül esaslı çalışan dava arkadaşlarıma da teşekkürlerimi sunarım. Değerli kardeşlerim;Öncelikle bana vermiş olduğunuz destekleri hak etme adına, Düzce’nin sorunlarını başta TBMM olmak üzere girdiğim her ortamda yüksek sesle ifade edeceğimin bilinmesini isterim.

Sizlerin içinden gelen, sizlerden biri olduğumu bir an olsun unutmadan, sizlerin “ ÜMİDİ” olarak şahsıma ulaşmanızda herhangi bir sorun olmayacağının garantisi ile, Düzce’yi daha güzel günlere ulaştırma adına sizlerle birlikte el ele, omuz omuza Düzce aşkıyla kanımın son damlasına kadar mücadele vereceğimin bilinmesini isterim.”

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23