• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ufuk Baysal kimdir?

Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda emniyet müdürü olarak görev yapan Ufuk Baysal, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında mesaideydi. 42 yaşındaki Baysal, binaya atılan ikinci bombada şehit oldu.

Ufuk Baysal

Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görev yapan Ufuk Baysal, eşi Nuriye Baysal ile en son saat 23.30’da görüştü ve ona ''Biz televizyondan darbe girişimi olduğunu öğrendik. Kendinize dikkat edin'' dedi.

Başkanlığa düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Baysal, 18 Temmuz günü düzenlenen cenaze töreninin ardından Düzce Beyköy’de toprağa verildi.

Düzce’nin Beyköy beldesinde ikamet eden şehidin babası, oğlunun mesleğini hakkı ile yaptığını söyledi. Ramazan Baysal, "Ben Ufuk Baysal’ın babasıyım. Oğlumun şehit olduğu haberini dün akşam aldım. Oğlum mesleğini hakkı ile yapıyordu. Mesleğini severek, canı gönülden, okul yıllarından itibaren, hiç aksatmadan, kaytarmadan yapan bir kişiydi. Ben babası olarak müsterihim. Devleti için var gücü ile çalışıyordu. Oğlum ömrünü bu şekilde tamamladı" diye konuştu.

Şehidin ismi memleketi Düzce’de bir ilkokula ve Antalya Kepez’de bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23